Yeni İş Alanı: Ev Düzenleme İşi

Ülkemizdeki yeni iş alanlarını ve farklı iş imkanlarını sizler için araştırmaya devam ediyoruz. Daha önce belki hiç duymadığınız ama Avrupa’da son derece popüler olan ve ülkemize de sıçrama yapan bir iş fikrinden bahsetmek istiyoruz sizlere: Ev düzenleme işi.

Doğuştan düzenli bir insansanız diğerlerinin ödeme yapmak isteyeceği bir yeteneğe sahipsiniz demektir. Düzenli olma becerileri olmayan ve ağır sorumlulukları olan insanların çoğu için dağınıklıktan kurtulmak ve düzenli olmak oldukça zordur. Evlerin ve odaların düzenlenmesi verebileceğiniz hizmetlerdendir ve sizin için eğlenceli ve karlı bir iş olacaktır. Bu işi evinizden de yürütmeniz de mümkün. Evde iş yapmak ve para kazanmak istiyorsanız henüz rekabet oranının çok düşük olduğu bu iş imkanını değerlendirebilirsiniz.

 

Ev düzenleme işine nasıl başlanır?

1 – Sektörü ve yerel pazarı araştırın. Ne tür hizmetler verebileceğinizi düşünün. Evlerin, garajların, bahçelerin veya odaların düzenlenmesi gibi uzmanlaşmak için belli bir alan seçebilirsiniz.

2 – Deneyim kazanmak ve portfolyo oluşturmak için vaktinizi gönüllü çalışmalara ayırın. Arkadaşlarınız ve aileniz onlara yardımcı olmanız için sizden sıklıkla yardım istiyorlarsa bedava hizmet verin, önceki hali ve sonraki hali fotoğraflarından çekmeyi unutmayın. Huzur evlerinde ve diğer kuruluşlarda gönüllü olarak çalışın. Diğerleriyle çalışmak için harika bir fırsat yakalamış olursunuz ve evinizin dışında başka alanları düzenleme fırsatı yakalamış olursunuz.

3 – İşletme ve kişilerarası becerileriniz üzerine çalışın. Gönüllü çalışmalarınız sayesinde eksiklerinizi kapatabilirsiniz. Buna ek olarak bilgisayar kullanmayı, kayıt tutmayı, temel bütçelemeyi ve muhasebeyi öğrenin.

4 – Eğer yeterli seviyede ingilizceniz varsa National Association of Professional Organizers gibi profesyonel gruplara katılabilirsiniz. Gazeteler ve kitaplar okuyun, ev düzenleme işine nasıl başlayacağınızı ve başarılı bir şekilde nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için kurslara katılın. Özel kursların

5 – İlgili alanların düzenlemesiyle ilgili işlere bakın. Yönetici asistanı ve etkinlik koordinatörü olarak çalışabilir veya insanların organize edilmesini gerektiren ve size deneyim kazandıracak herhangi bir işte çalışabilirsiniz.

6 – İşinizi kurmak ve pazarlamak için interneti kullanın. Düzenlemeyle ilgili bloglar oldukça popülerdir. Blog açtıktan sonra diğer bloglarda yorum yapın ve ziyaretçi sayınızı arttırmak ve yeteneklerinizi göstermek için davetlerine katılın. Bloğunuz veya internet siteniz aracılıyla düzenleme ürünleri satarak ekstra para kazanabilirsiniz.

7 – Başlangıç aşamasında evlerde çalışmak için vaktiniz yoksa sanal hizmetler verebilirsiniz. Müşterileriniz size fotoğraflar göndersin ve problemli alanla ilgili açıklama yapsınlar. Sizde problemleri alanları nasıl düzenleyebileceklerini ve aynı zamanda ihtiyaçlarına ve bütçelerine uygun olarak hangi ürünleri kullanmaları gerektiğini sanal olarak adım adım anlatın.

8 – Düzenleme ürünleri satan güvenilir satıcılar bulun. Müşterilerinizin stillerine ve bütçelerine uygun farklı alternatifleri araştırın. Sepetler, kutular, çöp kovaları ve dosyalar müşterilerinizin ihtiyaç duyabileceği düzenleme araçlarındandır. Yeterli miktarda stok yapabileceğiniz ve kar koyarak satabileceğiniz toptan fırsatlarını araştırın. Malzeme ve ekipmanların siparişlerini hızlı bir şekilde verilebilmek için sistem kurun.

9 – Vergiler, finansman, sigorta ve işletmenin kurulmasıyla ilgili tavsiyeler alın. KOBİ’lerle ilgili danışmanlık veren kurumları ziyaret ederek akıl danışın ve tavsiyeler alın.  

Evde ne iş yapabilirim diyenler için evde iş imkanlarını ve gün ışığına çıkmamış yeni iş fırsatlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir