Evsizlere özel bağış kartları

HandUp bağış kartları yardıma muhtaç evsizlere veriliyor ve evsizler bu hediye kartları karşılığında ulaşım kartı, gıda ve kıyafet alabiliyorlar.

Yolda yürürken evsiz bir insan gördüğümüz zaman içgüdüsel olarak yardım etmek isteriz ancak para vermek her zaman en olumlu davranış değildir çünkü para vermek bazıları tarafından suistimal edilebilir. Evsiz insanlara alternatif yollarla yardımcı olmak amacıyla geliştirilen bir sürü çözüm vardır. Bugün sizlere HandUp isimli bağış kartlarından bahsedeceğiz.

HandUp hediye kartları yardıma muhtaç evsizlerin ihtiyaç duydukları gıda ve ürünleri almalarını sağlıyor. Değeri 25 dolar olan kartlar bölge sakinleri tarafından alınıyor ve daha sonra sokaktaki evsizlere dağıtılıyor. Kartı alan evsizler ulaşım kartı, gıda ve kıyafet almak için yerel yardım merkezine gidiyorlar. Aynı zamanda hayati hizmetlerden de faydalanabiliyorlar.

Google şu anda bütün hediye kartı alımlarını eşleştiriyor, yani bağışçılar 25 dolar karşılığında iki kart alıyor. Bağışçılar satın aldıkları kartların HandUp tarafından dağıtılmasını talep edebiliyorlar.

Aşağıdaki videoyu izleyerek sosyal girişimcilik örneği HandUp hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Tüm dünyadan sosyal girişimcilik örneklerini ve sosyal sorumluluk projelerini araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir