Zengin girişimcilerin 7 davranışı

İnsanlar kazara zengin olmazlar. İşletme sahiplerinin bu nadir başarıyı yakalamaları yıllar alır. Birçok insan bu bireylerin şanslı olduklarını veya varlık içinde doğduklarını düşünür. Ancak bu düşünce yanlıştır. Zengin olmak için çok çalışmak, odaklanmak ve bazı önemli alışkanlıklara sahip olmak gerekir.

Zengin girişimcilerin davranışlarını öğrenmeniz ve benimsemeniz zengin olma yolunda bir sonraki seviyeye geçmenize yardımcı olacaktır.

 

İşte sizlere milyoner girişimcilerin 7 davranışı

1 – Güne erken başlayın

Başarılı girişimciler güne çok erken başlıyor. Varlıklı insanların büyük bir bölümü sabah 4:30 – 5:30 arasında uyanıyor ve ilk iş olarak spor yapıyor.

 

2 – Sürekli öğrenin

Zengin girişimciler için sektörlerindeki son gelişmeleri yakından takip etmek hayati önem taşıyor. Bu sayede zihniyetleri ve dünya görüşleri sürekli olarak gelişiyor.

Okumak için her gün zaman yaratın. Hafta içi günde en az bir, iki saatinizi okumaya ayırın.

 

3 – Bütçe yapın ve bütçenize bağlı kalın

Kulağa sıkıcı gelse de, zengin olmak istiyorsanız hem iş hem de özel yaşantınız için bütçe yapmanız gerekiyor. Kendi çabasıyla zengin olan insanların banka hesapları inişli çıkışlıdır. Nasıl varlıklı olursa olsunlar bu akışkanlığı kontrol edebilmekteler. İşte bu nedenle varlıklarını korumaya ve artırmaya devam ediyorlar.

Bütçe nasıl yapılır öğrenmek için tıklayınız.

 

4 – Çalışmaktan korkmayın

Çabuk zengin olma” planlarının bu kadar popüler olmasının nedeni çalışmadan zengin olmayı vaat etmesidir. Milyoner girişimciler için bu doğru bir yaklaşım değildir. Çalışmadan zengin olmayı aklınızdan çıkarın. Çalışmadan hiç kimse gerçek anlamda zengin olamaz.

 

5 – Net hedefler belirleyin

Zengin girişimciler hangi doğrultuda çalışmaları gerektiğini bilirler. Hayalleriyle uyumlu net zaman çizelgeleri vardır. Gelecek 4 hafta içinde, gelecek 6 ay içinde ve gelecek 5 yıl içinde ne yapacaklarını bilirler. Yapılan çalışmalara göre hedefleri yazmak ve bunları size destek olanlarla paylaşmak, hedeflerinize düşündüğünüzden daha kolay ulaşmanızı sağlıyor.

 

6 – Başarısızlıktan korkmayın

Başarısızlıktan korkarsanız zengin olma şansınızı düşürürsünüz. Başarılı girişimciler konfor bölgelerinden çıkmaktan ve yeni riskler almaktan korkmazlar çünkü başarısızlığın nihai son değil öğrenme süreci olduğunu bilirler. Her başarısızlığı kişiselleştirerek kendinize pay çıkarın.

Başarısızlık korkusunun üstesinden nasıl gelinir, öğrenmek için tıklayınız.

 

7 – İzne çıkın

Durmak her girişimci için zordur ancak milyonerlerin birçoğu mola vermenin öneminin farkındadır. Çünkü performansı arttırmak için periyodik olarak mola vermek ve yenilenmek gerekir. Rahatlamak için zaman yaratmanız, varlığınızı arttırmanıza yardımcı olacak yeni yaratıcı fikirler bulmanızı sağlar.

Zengin olmak şansla veya kalıtımla alakalı bir şey değildir. Çok çalışmak ve niyetle alakalıdır. Milyonerlerin bu alışkanlıklarını benimseyin ve onların izinden gitmek için kendi alışkanlıklarınızı geliştirin.

 

İlginizi çekebilir

Zengin olmak için yapılması gerekenler
Zengin olmak isteyenler için 10 ipucu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir