3 boyutlu yazıcılar müşterinin görüntüsünü şekere dönüştürüyor

3d yazıcılar üzerine yeni iş fikirleri hayata geçirilmeye devam ediyor. Japonya’daki FabCafe bir etkinlik düzenledi ve seçtiği müşterilerini 3 boyutlu yazıcılar kullanarak sakız adamlara dönüştürdü. Müşterilere tıpatıp benzeyen sakız adamlar jölemsi şekerlemelerden yapılıyor.

Yeni İş fikirleri” sitemizin düzenli okuyucuları FabCafe’yi önceden hatırlayabilirler. FabCafe Tokyo merkezli bir lokantadır. FabCafe müşterilerine içinde lazer kesicilerin ve 3 boyutlu yazıcıların olduğu çeşitli dijital üretim aletleriyle döşenmiş heyecan verici bir ortam sunuyor. FabCafe de müşteriler bir taraftan kahve ve yiyeceklerinin tadını çıkarırken bir taraftan da isterlerse bu ileri teknoloji donanımları yarım saatliğine kiralayabiliyorlar. Firma son olarak yiyecek ve 3 boyutlu baskıyı birleştirmenin heyecanını düzenlediği sakız adamlar etkinliği ile gösterdi.

Japonya’da ‘Sevgililer Günü’ kadınların kocalarına veya erkek arkadaşlarına hediyeler sunmasıyla kutlanıyor. Bir ay sonra yani 14 Mart’ta ‘Beyaz Gün’ kutlanıyor ve bu tarihte erkekler kadınlara hediyeler sunuyor.  Mart ayının başında FabCafe bir grup müşterisini atölye çalışmasına katılmaları için davet etti. Bu atölye çalışmasında müşterilerin vücutları tarandı ve daha sonra bu kişilerin 3 boyutlu görüntülerinin dosyaları oluşturuldu. Bir sonraki atölye çalışmasında cafe dosyalardaki görüntülerden oluşturduğu plastik kaplara jöleleri döktü. Ürünler sertleştikten sonra müşteriler eşlerine Beyaz Gün’de verecekleri eşsiz hediyeleriyle FabCafe’den ayrıldılar. Atölye çalışmaları kayıt olan ve 6,000 JPY ödeyen ilk dokuz erkeğe açıldı.

Güzel bir girişimcilik örneği olan bu proje, birkaç sene önce Kanada’daki Maynards’ın uyguladığı projeye benziyor. Maynards’da benzer şekilde müşterilerini 3 boyutlu yazıcıların sunduğu imkânlarla buluşturmuştu. Biz kesinlikle bu yenilikçi şirketin gelecekteki sıra dışı iş fikirlerini dört gözle bekliyor olacağız.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir