3 boyutlu yazıcıyla kendinize dövme yapabileceksiniz

Tatue isimli bu 3 boyutlu yazıcı sayesinde, artık bilgisayarınızdaki dövme tasarımını kendinize yapabileceksiniz.

3 boyutlu yazıcı teknolojisindeki üretim uygulamaları zaten bilinmektedir ve diğer endüstrilerin birçoğu da otomatik ürün oluşturmayla ilgili yeni fikirleri üretmeye başlamıştır. Tüketicilerin kendi kozmetik malzemelerini 3 boyutlu yazıcı yardımıyla üretmesini sağlayan Mink isimli girişim projesinden daha önce bahsetmiştik. Bugün sizlere yeni bir iş fikrinden bahsedeceğiz.

3 Fransız öğrenci tarafından geliştirilen Tatoue isimli bu makine MakerBot isimli yazıcı modifiye edilerek yapıldı. Atölye çalışması kapsamında güncel teknolojiyi yeniden düzenleyen ekip, önceden tasarlanmış tasarımları deriye uygulamak için ilk olarak makineyi kişileştirdi. Sonra çalışan bir dövme tabancısını yazıcıya sabitlediler. Bu sayede kullanıcılar, kollarını tabancanın altına yerleştirdikten sonra istedikleri herhangi bir dövme tasarımını kendilerine yapabiliyorlar.

Aşağıdaki videoyu izleyerek dövme yapan 3 boyutlu yazıcı hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Dövme sanatı yıllar süren deneyim ve eğitim gerektirdiğinden insanların birçoğu kendi tasarımlarını uygulayamıyor. Tatoue isimli bu girişimcilik ürünü sayesinde artık bu mümkün görünüyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir