30 Yaşına Gelmeden Önce Milyoner Olmanın Yolları

Günümüzde, 20’li yaşların ekonomik anlamda mücadele ederek yaşanması gerektiğini düşününen çok fazla insan var. Halbuki böyle olmak zorunda değil. Aslında otuz yaşına gelmeden önce milyoner olmanın bazı yolları var. Eğer yirmili yaşlardayken milyoner olmak istiyorsanız aklınıza hayalinize gelmeyecek derecede büyük finansal başarı yakalamak için bu beş önemli noktayı aklınızın bir köşesinde tutun.

 

1. Geleneksel sektörleri boşverin.

hizla-buyuyen-bes-sektor

Yirmili yaşlardayken milyoner olmanın yolu avukat ya da doktor olmaktan geçmiyor. Bu meslekler uzun yıllar boyu sürecek bir eğitim hayatı ve büyük masraf gerektirir. Büyük olasılıkla, otuzlu yaşlarınızın ortasına kadar öğrenci kredinizin geri ödemelerini yapıyor olursunuz. Ayrıca bu tür meslekleri yapan kişilerin maaş çıtası genelde sabit olur ve kazancı değiştirmek çok zordur.

Belli bir maaş çıtası bulanan meslekler ile milyoner statüsüne asla yükselemeyebilirsiniz. Bunun yerine maaş çıtası bulunmayan işlere ve mesleklere yönelmelisiniz. İnternet ve sosyal medya buna güzel bir örnek teşkil eder.

Mutlaka okuyun: Teknoloji Sektöründeki Trend İş Fikirleri

 

2. Nasıl köşeyi döneceğinize odaklanmayın.

cocuga-zengin-olmayi-ogretmek

Eğer milyonlar kazanmaya ya da bir girişimden ne kadar para kazanabileceğinize odaklanıp kalırsanız asla büyük bir başarı elde edemezsiniz. Bunun yerine elinizden gelenin en iyisini yapmak için çabalayın. En kaliteli hizmeti verin ve en iyi ürünü satın. Hangi sektörde ne tür bir iş kurarsanız kurun bu sizin temel kuralınız olsun.

Mutlaka okuyun: En Ucuzu Değil, En İyisi Olun!

 

3. Sürekli öğrenmeye devam edin.

hizli-ogrenmek

Mümkün olduğunca çok okuyun ve çalışın. Eğer herkesin sektör lideri olmaya çalıştığı yeni bir sektör ile uğraşmaktaysanız bir avantajınız olmak zorunda. Bunu elde etmenin en iyi yolu da mümkün olduğunca fazla okumaktır.

Danışmanlık yaptığım çok sayıda milyoner öğrencim var. Hiçbirimizin matematiği (ben dahil) pek iyi değil. Dünya üzerindeki en zeki insanlar da değiliz. Bununla birlikte, canımızı dişimize takarak çalışıyoruz. Okuyoruz, kendimizi eğitiyoruz ve potansiyelimizi en verimli şekilde kullanıyoruz.

Mutlaka okuyun: Kendinizi Geliştirmenin Yolları

 

4. Fedakarlık yapmaya hazır olun.

basarili-oldugunuzu-gosteren-isaretler

Bu kadar çok para kazanmak için hayatta bazı fedakarlıklar yapmanız gerek. Aileniz, arkadaşlarınız ve daha başka bir sürü şeyi ikinci plana atarak tüm önceliği kendi işinize vermelisiniz. Milyonlar kazandırma potansiyeli olan yüksek kaliteli ürünler ve hizmetler sunarak günümüzün talepkar ekonomisinde atılım yapmak istiyorsanız önceliğiniz iş olmalı.

Herkes o mükemmel iş/özel yaşam dengesine sahip olmak ister, ama kabul etmeniz gerek eğer hedefiniz yıl sonunda en yüksek vergi diliminde yer almaksa o denge asla tam anlamıyla kurulmayacak.

Mutlaka okuyun: Rahatınızı Kaçırmasına Rağmen Sizi Daha Başarılı Yapacak 10 Şey

 

5. Sevdiğiniz şeye ve varolan sorunlara çözüm sunmaya odaklanın.

Yeni bir girişim için tutkunuzun olması

Bir sektörde yatırım yapmak üzere odaklandığınız şeyi gerçekten sevdiğinizden emin olun ki gözünüze iş gibi görünmesin ve şirketi idare etmek üzere yaptığınız fedakarlıklar gözünüze batmasın. Yalnızca doğru sektöre yoğunlaşmakla kalmayın, ayrıca o sektördeki bir soruna çözüm sunmaya da çalışın. Bu müşteri tabanı için kıymetli bir şeydir.

Teknik beceri eksikliğinin sizi engellemesine izin vermeyin. Teknik beceri her zaman bulunabilir. Esas ”bulamayacağınız” şey tutku ve cesarettir. Gerçek tutkunun sizi ne kadar yükseğe taşıyabileceğini görünce şaşıracaksınız. Hep hayalini kurduğunuz milyoner statüsüne sizi ulaştıracak olan şey tutku olabilir.

Mutlaka okuyun: Tutkunuzu Kara Dönüştürmenin 5 Yolu

Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir