Akıllı pişirme sistemiyle artık herkes usta birer şef!

Tavayı ocaktan vaktinde almayı mütemadiyen unutan ev aşçılarına Hestan Cue sisteminden büyük bir yenilik geliyor.

Hestan Cue sistemi son inovasyonuyla, uygulama bazlı yemek tariflerini aşçılarla paylaşarak nispeten tecrübesiz kişilerin uygun zamanlama ve sıcaklık gerekliliklerini harfiyen yerine getirebilmelerini sağlıyor. Sistem, çeşitli menülerle ve talimatlarla dolu bir akıllı telefon uygulamasını kullanıyor. Bu uygulama da Bluetooth vasıtasıyla ocak ve yemek pişirme malzemeleriyle doğrudan bağlantı kuruyor. Böylece, şefin içi geçse bile yemek doğru sıcaklıkta ve doğru sürede pişiyor.

Kullanıcılarının yemek yapma becerilerini artırmayı amaçlayan uygulama istekli aşçılara mühürleme, soteleme, buğulama ve kavurma gibi teknikleri öğretmeye çalışıyor. Michelin yıldızlı şefler tarafından hazırlanmış yemek tarifleriyle, Hestan Cue sistemini akşam yemeği konuklarınızı etkilemek için kullanabilirsiniz.

Uzun yıllardır kaliteli yemek pişirme malzemeleri üreten Hestan, şimdi de meşhur tavalarına ve aşçılarına ileri teknoloji hizmeti getiriyor. Hestan Akıllı Pişirme’nin Baş Yöneticisi Christoph Milz şöyle diyor: “Bu yeniliği teknolojinin gelişmesi uğruna değil, sizi daha iyi bir aşçı yapabilmek ve sizlere destek vermek için yaptık. Artık daha önce denemeye cesaret edemediğiniz tariflere gönül rahatlığıyla bir şans verebileceksiniz.”

Daha önce sizlere bebek uyandığında sallanmaya başlayan akıllı beşikten ve evdeki cihazları açıp kapatan mini ev robotu gibi yenilikçi ürünlerden bahsetmiştik. Acaba ev hayatımızı kolaylaştıracak başka hangi yenilikler bizleri bekliyor, meraklanmadan edemiyoruz.

 

İlginizi çekebilir

Yiyecek ve İçecek Sektöründe Dikkat Çeken İş Fikirleri
Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
İlginç tasarruf yöntemi: Bulaşık makinesinde yemek pişirmek!
Berkay BABAOĞLU

Yazar : Berkay BABAOĞLU

Boğaziçi Üniversitesi " Çeviri Bilimi " bölümünden mezun olduktan sonra iş hayatına atıldı. Silverline, Coca Cola gibi birçok firmada üst düzey pozisyonda çalıştı. Şimdi ise Simfer firmasında uluslararası satış müdürü olarak görev yapmakta. Sizler için iş hayatında başarı yakalamakla ilgili rehber niteliğinde yazılar kaleme alıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir