Gece Uyanan Bebekleri Uyutmak Artık Bebek Oyuncağı!

Fuseproject tasarım stüdyosu, bebek ağlamaya başladığında bebeğin yeniden uyuması için sallanmaya başlayan kablosuz akıllı bir beşik geliştirdi. Beşik aynı zamanda bebeğin uyku seyrini takip etme özelliğine de sahip.

Geçtiğimiz günlerde, bebek arabasına sabitlenebilen, arabada yarattığı yavaş hareketlerle bebeğin sakinleşerek uyumasını sağlayan portatif araba kolu NoomiNoomi’yi incelemiştik. Yakın zamanda ise, anne ve babalara kusursuz bir gece uykusu fırsatı sunan akıllı bir beşik tasarlandı.

SNOO isimli akıllı beşik, başarılı girişimci Yves Behar’a ait Fuseproject stüdyosu tarafından geliştirildi. Bebekler için son derece güvenli olmasının yanında, şık ve sade bir tasarıma da sahip olan beşik, bebeğin ağlama sesini algılayan üç adet mikrofona sahip. Bebek ağlar ağlamaz yeniden uykuya dalabilmesi için ayarlanabilir hızlarla sallanmaya başlıyor. Ayrıca kundak biçimindeki tasarımı sayesinde, bebeği uyku esnasında yapabileceği riskli hareketlerden koruyarak uykuda ölüm riskini de azaltıyor. İç kısmı çevreleyen koruma duvarları delikli bir materyalle dizayn edildiği için, anne ve baba bebeği rahatlıkla izleyebiliyor. Bunların yanı sıra, ücretsiz bir aplikasyonla kablosuz akıllı beşikten bebeğin uyku seyrine ilişkin bilgileri almak da mümkün. Fiyatına gelecek olursak bu akıllı beşiğe sahip olmak için 1160 doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

akilli-besik

Bu inovatif iş fikrinin ardında yatan temel etken, uyku yoksunluğunun yeni anne baba olmuş kişiler üzerinde yaratabileceği zararlı sonuçlar. Sizce akıllı cihazlar, çiçeği burnunda anne ve babaların stresini azaltmak için daha başka ne gibi şekillerde kullanılabilir?

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
Başarılı İnovasyon Fikirleri
Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir