Akıllı yüzük BioRing ile sağlığınızı kayıt altına alın!

BioRing, genel sağlığınıza dair kapsamlı ölçümler yapmanın yanısıra su geçirmez ve çizilmez yapısıyla da oldukça dayanıklı bir sağlık izleme cihazı.

Daha önce sizlere tehlike anında yardım çağırmanızı sağlayan akıllı kolyelerden ve sağlığınızı izlemeye yarayan birçok giyilebilir teknoloji ürününden bahsetmiştik. Bu akıllı yüzük de, sağlığınızı tüm gün boyunca izlemenizi sağlıyor.

İçerisinde, bir dizi kapsamlı ölçümleri kaydeden çok sayıda sensör bulunuyor. Bu ölçümler arasında; alınan kalori miktarı, yağ miktarı, kalp atış hızı, yakılan kalori miktarı, uyku düzeyi ve durumu, stres düzeyi, su seviyesi, aktivite yoğunluğu, adım ve mesafe sayar gibi ölçümler yer alıyor. Sonrasında, yaptığı ölçümleri sizin için yorumlayarak sağlığınızı korumanız için tavsiyelerde bulunuyor. Dilerseniz kilo vermek için bir diyet programı oluşturabiliyor ve buna yönelik de tavsiyeler alabiliyorsunuz.

Yüzük, sağlığınıza dair bütünsel bir inceleme oluşturmak için topladığı bilgileri kablosuz ağ bağlantısı aracılığıyla telefonunuzdaki BioRing uygulamasına gönderiyor. Yüzük, yeterli şarjı olduğu sürece bir haftalık bilgiyi yerleşik hafızasında saklayabiliyor. Bu bilgileri sosyal medya araçları ile paylaşmanız da mümkün.

Başarılı inovasyon fikri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

BioRing’in siyah, beyaz ve sınırlı sayıda gümüş rengi modelleri ve farklı ölçüleri bulunuyor. Piyasa fiyatı 300 dolar olarak belirlenen bu yüzüğü erken sipariş ile 200 dolara satın almanız mümkün.

Hedeflediği fon tutarını şimdiden üçe katlayan Bioring, ilk destekçilerine verdiği sözü yerine getirerek 2016 Kasım’a kadar siparişleri ulaştırabilecek gibi görünüyor.

 

İlginizi çekebilir

Akıllı Ürünlerle İlgili İş Fikirleri
Giyilebilir Teknoloji Ürünleri
Irmak Sueri CORA

Yazar : Irmak Sueri CORA

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sinema&TV bölümünden mezun olduktan sonra yönetmenlik koltuğunu oturdu ve birçok kısa metrajlı fime imza attı. Katıldığı festivallerden sayısız ödül topladı ve toplamaya devam ediyor. Başarı ve girimcilk konularında kendi hayatında edindiği tecrübeleri sizler için paylaşıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir