Apple Bilgisayar ve İphone Gibi Kokan Mumlara Yoğun İlgi Var!

Apple aksesuarları üreten Amerikalı bir şirket olan Twelve South, son olarak yeni açılmış Apple bilgisayar ve telefon gibi kokan bir mum üretti.

“New Mac” adı verilen mum; nane, şeftali, fesleğen, lavanta, mandalina ve adaçayı karışımından oluşan bir koku yayıyor ve bu koku Apple ürünlerinin kokusuna çok benziyor. Tamamen soyadan yapılan el yapımı mum, Güney Carolina eyaletinde üretiliyor. Mum, 45-55 saat arası yanma süresine sahip ve bulunduğu ortamı hemen kendine has kokusuyla doldurabiliyor. Şirket bu kokunun Apple ürünlerinden yaydığı kokudan daha uzun süre etkili olduğunu iddia ediyor. En iyisi de ürünün fiyatı 24 dolar. Yani orijinal bir iPhone’dan onlarca kat ucuz.

apple-kokan-mumlar1

Şirket yaptığı açıklamada şöyle diyor: “Hayatta görebileceğiniz her şeyi gördüğünüzü sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Hiç bir Apple Macbook kutusu açıp kokladınız mı? İşte o kokudan mum ürettik sizler için. Şaka filan değil.”

Görünen o ki birçok kişi bu kokuya aşık. Zira “New Mac” mumlar satışa çıktıktan 2 saat sonra tükendi. Deli saçması gibi görünen bir iş fikrinin nasıl etkili sonuçlar vereceğini görmek bakımından örnek bir hadise bu. Şirket bu başarıdan hareketle Noel’e özel ürünler geliştirmeye başladı.

Şirketin kurucu ortağı Andrew Green ise şöyle diyor: “Biz Apple hayranı bir ekibiz. Muhabbet ederken ortaya çıkan bir iş fikri, gerçek bir ürüne dönüştü. Apple sevenlere bundan daha iyi bir hediye düşünemiyorum. Buna benzer şeyler üretmeye devam edeceğiz.”

 

İlginizi çekebilir

Kickstarter’da Başarıya Ulaşmış Tuhaf Girişimcilik Ürünleri
En İlginç İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir