Arkadaşlık Sitesi Açmak

Artan internet kullanımı online arkadaş bulma sitelerini de popüler hale getirmiştir. İnsanlar başkalarıyla iletişim kurmak ve romantik arkadaşlıklar kurmak için bu siteleri kullanmaktadırlar. Arkadaşlık sitesi açmak zaman alır, çok çalışmanız ve yaratıcı olmanız gerekir ancak bu siteler ciddi anlamda kazanç sağlamanıza yardımcı olur. Arkadaş bulma sitesi açmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

 

Arkadaşlık sitesi nasıl açılır?

1 – Arkadaşlık sitelerinin nasıl işlediğini görmek için popüler olan diğer online arkadaşlık sitelerini inceleyin. Hangi yönleri size çekici geldiğini ve hangi tür internet sitelerinin başarılı olduğunu gözlemleyin.

2 – Nişinize karar verin. Sitelerin çoğu genele hizmet verir. İşte bu nedenle daha dar bir pazara yoğunlaşmanız size başarı getirecektir. ( 35 yaş üstü bekarlar, emekli bekarlar, memur bekarlar vb. )

3 – Profil bilgilerine kültürel birikimi gösteren bir bölüm koyun. Bu bölümde din, dil ve uyruk bilgileri girilsin. Aynı zamanda kullanıcılar yapmaktan hoşlandıkları şeyleri, hoşlanmadıklarını veya hobileri gibi özelliklerini yazabilsinler.

4 – Arkadaşlık siteniz için bir isim bulun, alan adını ( domain name) kontrol edin ve bir logo tasarlayın. Logonuzu internet sitenize ve işletmenizle ilgili bütün işlemlerde kullanın. İnternet sitenizi çekici hale getirmenin ve online dünya da gerçek bir görünürlük kazanmanın anahtarı markalamadır.

5 – Arkadaşlık siteniz için yeni bir banka hesabı açın. Büyük ihtimalle herhangi bir ruhsat veya izin almanıza gerek yoktur ancak ileride herhangi bir problem yaşanmaması için araştırma yapabilirsiniz.

6 – Online sitenizi kurmak için online “site kurucu” kullanın. İnternet üzerinde sitenizi kurmanıza yardımcı olacak bir sürü yer vardır. Bu siteler adım adım arkadaşlık sitenizi nasıl kuracağınızı anlatır ve uygun maliyetlidir. Bu sitelerin çoğunda hazır şablonlar vardır ve bu şablonlar sayesinde süreç kolaylaşır ve basitleşir.

7 – Ödeme işlemi sistemlerine kaydolun.  İlla ki ticari hesap açacaksınız diye bir şey yoktur. PayPal gibi üçüncü taraflar güvenilirdir ve ödemeleri e-posta aracılığıyla kabul etmek oldukça kolaydır.

8 – Kullanıcıların arkadaşlık sitenize üye olması için sitenizin tanıtımını yapın. Hedeflediğiniz bekarların kullandığı sosyal paylaşım sitelerini araştırın. Bekarların etkinliklerine ve arkadaşlık sitenizin nişine uygun etkinliklere reklamlar verin.

9 – Her şeyin mükemmel olması için internet sitenizle ilgili bütün detayları yeniden gözden geçirin. Kendi arkadaşlık sitenizi nasıl kuracağınızı öğrendiğiniz için kendinizi alkışlayın. Arkanıza yaslanın ve beklemeye başlayın.

 

İpuçları

Üyeliği bitenlere kendinizi hatırlatmak içine-postalar gönderin. Onlara neler kaçırdıklarını gösterin.

Farklı seviyelerdeki üyelere chat yapma gibi anlık mesajlaşma özellikleri sunun. ( gümüş, altın veya platin) Ekstra özellikler üyelik seviyelerine ( ve fiyata ) bağlı olsun.

Arkadaşlık sitenizi farklılaştıracak özellikler bulun. Örneğin bekarlar arasındaki kimyayı ölçen testler gibi.

Daha uzun süreli üyelik yapanlara indirimler sunun. Örneğin 1 aylık üyelik için 30 dolar alın, 3 aylık üyelik için 18 dolar alın ve 6 aylık üyelik için 10 dolar alın.

İnsanlarla online olarak nasıl tanışılacağını, ilk buluşmada neler söyleneceğini, ilk buluşmada neler yapılacağını ve neler yapılamayacağını anlatan kısacası flört etme tavsiyeleri veren online bir gazete çıkarın.

Siteniz açıldıktan ve başarılı bir şekilde ilerlemeye başladıktan sonra internet sitenizde “başarı hikayeleri” yayınlayın. Arkadaşlık sitenizde tanışıp aşık olan gerçek kişilerin fotoğraflarını ve nasıl tanıştıklarını anlatan kısa yazılar paylaşın.

Facebook gibi popüler sosyal paylaşım sitelerinde arkadaşlık sitenizin linkini paylaşın.

 

Uyarılar

Masum kadınları kullanmaya çalışan suçlulara karşı uyanık olun. Arkadaşlık sitelerinde bu tür amaç dışı kullanımlar sıklıkla olur.

Kullanıcılardan bazıları diğer kullanıcıları rahatsız edebilir. İşte bu nedenle kullanıcılar uygun olmayan hareketlerle ve küfürlerle karşılaştıklarında kullanıcıyı şikayet edebilsin ve bloklayabilsin.

Üyelerinizin verdiği güvenlik bilgilerinin yanlış kişilerin eline geçmemesi için güvenilir ve emniyetli ödeme firmaları ile çalışın. Bu tür işlerde dolandırıcılık oranı oldukça yüksektir.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir