Atık Plastiklerden Dilediğiniz Eşyayı Üretmeye Ne Dersiniz?

Daha önce sizlerle geri dönüşümle ilgili birçok başarılı iş fikrini ve yaratıcı girişimcilik projesini paylaşmıştık. Bu yazımızda da plastik geri dönüşüm sektöründe büyük ses getirecek bir projeden bahsetmek istiyoruz. Precious Plastic ekibi, isteyen herkese kendi geri dönüşüm makinesini oluşturma imkanı sağlıyor. Bu sayede insanlar, plastik atıklardan ihtiyaç duydukları malzemeleri diledikleri tasarımlarda üretebiliyorlar.

Precious Plastic, dünyanın her yerindeki plastik atıklardan, yerel ve tamamen özelleştirilebilir şekilde kurulabilen geri dönüşüm makineleri ile kurtulmayı vadediyor. Geri dönüşüm makinelerinin kurulum planları, Precious Plastic firmasının internet sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliniyor.

Geri dönüşüm makineleri modüler ve açık kaynak tasarımlar olarak yaratılmıştır. İnternet sitesinde bulunan ” geri dönüşüm makinesi nasıl yapılır ” kiti; talimat videoları, şablonlar, ipuçları ve plastik ile çalışmak için güvenlik klavuzlarından oluşuyor. Geri dönüştürülmüş plastik 3D baskı için tamamen uygun bir malzemeye dönüştürülebilinmesinin yanı sıra bir işletmenin sürdürebilirliğine bile katkıda bulunabiliyor. Plastik atıkları dilediğiniz malzemelere dönüştürebiliyorsunuz.

Sizce, geri dönüşüme odaklanan başka ne gibi girişimcilik projeleri hayata geçirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Geri Dönüşüm Sektörü İş Fikirleri
Okyanuslardan Milyonlarca Plastiği Toplama Projesi

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir