Başarılı İş Fikri: Kayıp Evcil Hayvanlar

Hayvanlara verilen değerin her geçen gün artması hayvan severlere yönelik iş fikirlerinin bir bir hayata geçirilmesini sağlıyor.

Hepimiz yolda yürürken bir direkte asılı olan ” Kayıp aranıyor, maya isimli köpeğimiz kayıptır, bulanların…” şeklinde bir kayıp ilanına rastlamışızdır. Ancak bu kayıp ilanları ile kayıp bir köpeği bulmak son derece rastlantısal bir olaydır. Çünkü bu ilanları gören insan sayısı o bölgeyle sınırlı kalmaktadır. İşte tam da bu noktadan hareketle hayvan severleri çok sevindirecek harika bir iş fikri ortaya çıkmıştır.

PiP isimli bir platform sayesinde kayıp ilanı verilen hayvanlar görüldüğü anda tespit edilebiliyor. Süreç şu şekilde işliyor: öncelikle gerekli bir uygulamayı 18 dolar karşılığında indiriyorsunuz. Ardından kaybolan köpeğinizin bilgileriyle birlikte(nerede kaybolduğu,yaşı,cinsi,karakteristik özellikleri vb.) bir fotoğrafını bu platforma yüklüyorsunuz. Sonra sokakta köpeğinizi gören biri de bu platformdan size anında uyarı gönderebiliyor. Köpeğiniz bulunduğunda kayıp ilanınız otomatik olarak bulunan köpekler kısmına kayıt ediliyor. Bu başarılı iş fikri hayata geçireli kısa bir süre olmasına karşın şimdiden yüzlerce köpek ve kedi bulunarak sahibine ulaştırılmış.

Bu iş fikri şüphesiz kayıp ilanlarının dijital platforma taşınmış şekli. Ancak sosyal ağlar sayesinde kayıp hayvanların bulunmasını çok daha kolaylaştırdığı kesin. Sizce bu girişimcilik örneği daha da geliştirilebilir mi?

Dünyanın dört bir yanından en güzel girişimcilik projelerini ve başarılı iş fikirlerini sizler için araştırmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir