Tuhaf Fakat Başarılı Olmuş İş Fikirleri

Çok sayıda iş alanı ve fırsatı olmasına rağmen, , bilindik işlerde kıyasıya rekabet vardır. Bu sebeple insanların büyük çoğunluğu, tutkularını ya da akıllarına gelen çılgın bir fikri hayata geçirir. Bu sayede garip iş fikirleri denenmış bulmuş ve birçoğu sahibinie büyük paralar kazandırmıştır. Siz de yeni fikirler peşindeyseniz ya da hayal gücünüzü harekete geçirmeye çalışıyorsanız aşağıdaki listeye mutlaka göz atmalısınız:

 

1. Seyyar Evlendirme Hizmeti

seyyar-evlendirme-hizmeti

İlişkilerini bir sonraki seviyeye getirip evlenmeye karar veren fakat bunun için parası ya da zamanı olmayan kişiler için seyyar evlendirme hizmeti çok iyi bir iş fikridir. Bir evlilik karavanı ile müşteriye gidiliyor ve müşteri hem ilginç bir şekilde evleniyor, hem de para harcamak zorunda kalmıyor.

 

2. Soy Dedektifleri

soy-agaci-dedektif

Bu işi Sherlock Holmesçuluk oynamak sanmayın. Soy dedektifliği yakın zamanda popüler olan bir niş pazarıdır. Gerek meraktan, gerekse miras gibi durumların varlığından haberdar olmak amacıyla, soy ağaçlarının araştırılmasını isteyen müşteriler için ortaya atılmış bir iş fikridir.

 

3. Nostaljik Atari Salonu

atarri-salonu

Bilgisayar oyunlarını ve Atari oynamayı sevenler için rekor kırmak ya da oyunu bitirmeyi başarmak gibisi yoktur. Atari denince, aklınıza arkadaşlarınızla paylaştığınız, ne çok anı geliyordur. O halde Atari keyfini yeniden yaşamanız olanaksız değil çünkü eskiden müdavimi olduğunuz bu oyunlar artık bir iş kolu haline geldi.

 

4. Evlere Bir Kutu Dolusu Sürpriz Hediye Gönderme

supriz-gönderme

Böyle bir iş kurduğunuzda, aylık ücret ödeyen üyelerinize her ay, içi hediye dolu sürpriz bir kutu gönderiyorsunuz. Üyeler akıllarındaki temayı ve ne gibi şeylerden hoşlandıklarını önceden bildiriyorlar. Böyle bir sürprizin manevi değeri genelde ödenen ücretten fazla oluyor.

 

5. Kişiye Özel Roman

page in the shape of a heart

Sizi anlatan bir roman yazılsın istemez misiniz? Romanın kahramanı siz olun? Bazı firmalar hikâyenizi dinliyor ve onu romanlaştırarak ölümsüz hale getiriyor. Bu iş fikri sayesinde aşkınız da gerçek bir romana dönüşebilir.

 

6. Online Evlilik Siteleri için Danışmanlık

online-arkadaslik-danismani

Online evlilik sitelerinde iyi bir hesap oluşturmakta zorlananlar ya da online evlilik sitelerinde istediğini elde edemeyenler için danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Bu danışmanlık hizmeti, müşteri ilk buluşmasını gerçekleştirene kadar sürüyor.

 

7. Parti Sonrası Çevre Temizleme Hizmeti

parti-sonrasi-temizlik

Eğer büyük bir parti sonrası evinizi nasıl temizleyeceğinizi düşünüyorsanız, parti sonrası temizleyicileri bir telefon kadar yakınınızda. Onların yardımıyla, partinizde çılgınca eğlenip ertesi günü düşünmeyeceksiniz.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İş Fikirleri
Ne İş Yapmalıyım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir