Evine Gizli Bölme Yaptırmak İsteyenlerin Dikkatine

Siz değerli okuyucularımıza özel dünyanın dört bir yanından en başarılı girişimleri ve ilham veren iş fikirlerini araştırmaya devam ediyoruz. Creative Home Engineering, evlere gizli kapı ve gizli oda yapmak üzerine uzmanlaşmış bir iç mimari şirketi. Hollywood filmlerinde gördüğümüz ayna görünümlü kapıları gerçek hayata uyarlamak üzere yola çıkan şirket bir anlamda hayalleri gerçeğe döküyor.

eve-gizli-oda-yaptirmak

Şirketin kurucusu Steve Humble 2003 yılına kadar tıbbi cihazlar üreten bir şirkette makine mühendisi olarak çalışmış. Ancak filmlerde gördüğü gizli kapı ve gizli odalara içten içe hayranlık besleyen Humble, bunu önce kendi evinde denemek istemiş. Ancak yaptığı araştırma sonucu piyasada gizli oda yapan hiçbir şirketin olmadığını fark etmiş. Daha sonra tam zamanlı işinden istifa edip anne babasının garajında bu işi yapmaya karar vermiş.

eve-gizli-oda-yaptirmak-5

Steve Humble evlere gizli bölmeler, gizli odalar yapmak için devletten özel bir izin almış ve dünyaya açılmadan önce ABD’de yaklaşık 150 müşteriye hizmet etmiş. Bugün şirket yaklaşık 500 kişinin evine ve ofisine gizli koridorlar, gizli bölmeler, gizli odalar yapmış durumda. Şirketin motorlu tasarımlar yaptığını da bu noktada belirtmek gerek. Yani örneğin elektrik düğmesine üç kez uzun uzun bastıktan sonra antredeki boy aynası bir anda kapıya dönüşüyor ve gizli bir bölmeye erişim sağlanıyor.

eve-gizli-oda-yaptirmak-3

Başarılı girişimci Steve Humble şöyle diyor: “Dünya genelinde pek çok kişiye hizmet ettik. Bunların arasında pek çok ünlü ve seçkin isim de bulunuyor. Örneğin Dubai’deki kraliyet ailesi, dünya genelinde üst düzey siyasetçiler, Hollywood aktör ve yönetmenleri, müzisyenler ve ünlü CEO’lar müşterilerimiz arasında.”

“Gizli bölmelere erişim müşterilerin arzusuna göre sağlanıyor. Bu iPad ile olabiliyor, gizli bir düğme olabiliyor, parmak izi okuyucusuyla ve hatta kitaplıktaki özel bir kitabın alınmasıyla olabiliyor. Her müşterinin özel istekleri oluyor, ancak ekibimle birlikte bu istekleri yerine getirmek için canla başla çalışıyoruz.”

Başarılı iş fikriyle ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

Şirketin fiyat politikası da abartılı değil. Örneğin boy aynasının arkasına gizli bir bölme yaptırmak istiyorsanız bunun bedeli yaklaşık 2500 dolar. Ancak ortalama bir projenin ortalama 7000-8000  dolar aaralığında gerçekleştirildiğini belirtelim.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İş Fikirleri
Girişimcisini Zengin Yapan Basit İş Fikirleri
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir