Benzersiz Küçük İş Fikirleri

Her girişimci başarılı bir iş kurmak için eşsiz bir iş fikri bulmaya çalışır. Bununla birlikte başkalarının daha önce düşündüğü fikirleri kullanarak da yeni fikirler bulabilirsiniz. Hizmet veya ürün bulmanın yollarından biri insanların ihtiyaç duyacağı veya faydalı bulacağı bir şeyler keşfetmektir. Bir diğer yol da var olan ürün veya hizmetlere yeni değerler eklemektir.

 

Online fikirler

Apple iPhone uygulama mağazasında ( app store ) bir uygulama satabilirsiniz. iPhone veya iPad uygulamaları için bir fikriniz varsa ancak yazılımın nasıl yazılacağını bilmiyorsanız bir yazılımcıya sabit fiyat ödeyebilir ve sonrasında uygulamanızı satabilirsiniz. Örneğin Grindr’in sahibi Joel Simkhai yazılım tasarımcısına kendi İPhone uygulamasını hazırlaması için 5,000 dolar ödemiştir ve uygulama bir milyondan fazla indirilmiştir. Bir diğer fikirde online olarak şu zamana kadar sunulmamış evlere veya ofislere gönderebilecek ürün veya hizmetler düşünmektir. Örneğin “sock of the month club” çorap alışverişi yapmaktan nefret eden insanlara çorap gönderiyor.

 

Kişisel sağlık hizmetleri

Kişisel sağlık hizmetleri ve bakım hizmetleri oldukça kazançlıdır ve bu alanda hizmet vermek için tıp diplomasına veya ileri düzey eğitimlere gerek yoktur. Örneğin hızlı bir şekilde yıkama, fön çekme ve şekle sokma hizmeti sunan kuaförlere ve saç stilistlere olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Bazı insanlar saç biti ayıklama hizmetleri sunar veya vitamin gönderimleri yapar. Bulunduğunuz bölgede tahtakurusu problemi varsa sadece bu ihtiyaca çözüm bulan bir hizmet verebilirsiniz.

 

İkinci el veya kiralama

Hesaplı alıveriş veya ikinci el mağazalar tasarruf etmek isteyen insanlar arasında oldukça popüler olmuştur. İnsanların kısa vade de kullanmak isteyeceği çeşitli ürünler vardır. Video oyunları, hamilelilik kıyafetleri, bebek giysileri, oyuncaklar veya mankenlerin satıldığı, kiralandığı veya alındığı bir dükkan açabilirsiniz. Aynı zamanda hayvanlar kiralayabileceğiniz bir işletme de açabilirsiniz. Örneğin büyük çayırları biçmeleri veya çalıları temizlemeleri için keçiler kiralayabilirsiniz. Google arazilerini biçmek için 200 keçi kiralıyor. Japonya’da kedi cafeler saatlik kedi kiralıyor. Bu sayede insanlar kedileri okşayarak ve çaylarını yudumlayarak rahatlıyorlar.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir