Bisikletçileri yoldaki tehlikelere karşı uyaran akıllı cihaz

Byxee, ilerideki yolu tarayarak ve bisikletçileri yaklaşan tehlikelere uyararak bisikletçilerin bozuk yol yüzeylerine karşı zafer kazanmalarına yardımcı oluyor.

Kent bisikletçiliğini daha güvenli bir deneyime dönüştürmeyi amaçlayan planların ve cihazların sayısı her geçen gün artıyor. Örneğin Volvo Lifepaint bisikletçilerin ve bisikletçilerin ekipmanlarının geceleri daha görünür olmasını sağlayan yansıtıcılığı yüksek geçici bir spreydir. Ancak bugün sizlere başka bir iş fikrinden bahsedeceğiz. Byxee, ilerideki yolu tarayarak ve yaklaşan tehlikelere karşı bisikletçileri uyararak onları olası kazalardan koruyan akıllı bir cihazdır.

Byxee, sürücünün bisiklet gidonuna bağladığı ve çukurlar, ızgaralar, tümsekler ve asfalt yamaları dahil olmak üzere birçok tehlikeyi önlemek için ileri düzey video sistemi kullanıyor. Bunu yol tehlikelerini oluşturan zıtlıkları ve gölgeleri analiz ederek yapıyor ve bisikletçiyi önceden uyarmak için sesli uyarı sesi formunda bir uyarı sinyali gönderiyor. Diğer yandan Byxee hayvanlar, yayalar, yürüyen tehlikeler veya araba kapıları gibi engelleri de tespit ediyor.

Byxee şu anda kitle fonlaması sitesi Indiegogo’da finansman arayışında ve destekçiler 139 dolar karşılığında ön sipariş verebiliyor. Byxee’lerin 2016 yılının şubat ayında gönderilmesi planlanıyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek inovatif iş fikri Byxee hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Bisiklet kullanıcılarının güvenliğine yönelik sizin de yeni iş fikirleriniz var mı?

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir