Suda Giden Bisikletler Geliyor!

Gün geçmiyor ki fit kalmak için geliştirilen yeni bir fikirle daha karşılaşmayalım. Outdoor girişimcisi Guy Howard-Willis ve bisiklet tasarımcısı Roland Alonzo bisiklet sürmeyi yeniden tanımlıyorlar. Bu hidrofil bisiklet elektrik yardımıyla ve pedal gücüyle çalışıp gölde, nehirde veya okyanusta  saatte yaklaşık  19 km hızla gidebiliyor. Yakında satışa sunulacak olan the Manta5 isimli bu inovasyon ürünü, 2017 Yeni Zelanda En İyi Tasarım Ödüllerinde konsept kategorisinde altın madalyayı kazandı.

Manta5, bisiklet tutkunlarına yeni deneyimler sunan birçok özelliğe sahip. Suyun altına inme yeteneği, sahip olduğu 400-W motoru sayesinde kendi kendine gidebilmesi, dalgalı bir okyanusla baş edebilecek kolaylıktaki programı ve hızlı hareket etmeye elverişli hafif tasarımı bunlardan birkaçı. Bu bisiklet fikri 2010’da Yeni Zelanda’da doğdu ve bugünkü haline gelmesi için 7 yıl boyunca üzerinde çalışıldı. Bisikletin 2017 sonu ve 2018 başında ön satışa sunulması bekleniyor, teslimatların ise 2018 sonunu bulması tahmin ediliyor. Üreticilerin amacı, bu yenilikçi bisikleti rekabetçi bir spor aracı haline getirmek ve sadece boş zaman aracı olarak kullanılmaktan öteye götürmek.

Fitness endüstrisinin egzersiz için çeşitli ürünler sunduğunu biliyoruz. Bireysel egzersizler için Çin’deki gym podları veya Kore’deki akıllı hula-hoplar bunlardan sadece birkaçı. Manta5 de bisiklet sürüş deneyimini bir adım öteye -su üzerine- taşıyor. Fitness endüstrisinin geleceği için bu ne anlama geliyor olabilir? Bu rekabet tüketicilerin outdoor seçimlerinde bir devrim niteliği yaratabilir mi?

 

İlginizi çekebilir

Uçan Sörf Tahtası Lift eFoil ile Tanışın!
Hem Oyun Oynayıp Hem de Spor Yapmaya Ne Dersiniz?
Avatar

Yazar : Gizem

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir