Bisikletlere 100 akıllı özellik ekleyen cihaz

Almanya merkezli COBI birden çok aletle ağırlığına bakmaksızın herhangi bir bisiklete 100 akıllı özellik entegre edebilen tekli sistem geliştirdi.

İnsanların bir bölümü yüksek toplu taşıma ücretleri, trafik sıkışıklığı, sağlık sorunları ve çevresel endişeler yüzünden bisiklete binmeyi tercih ediyor. Ancak mevcut eklenti sayısı ve ekstra ekipmanlar gibi bir takım dezavantajlar bisiklete binme konusunda insanları iki kere düşünmeye zorluyor.  Pensa tarafından tasarlanan faydalı aksesuarlar, özel dişli ve zinciriyle paketlenerek gelen en üst düzey şehir bisikleti Merge’ı daha önceden görmüştük.  Bugün sizlere farklı bir yenilikten bahsedeceğiz. Almanya merkezli COBI herhangi bir bisiklete 100 akıllı özellik entegre edebilen tekli sistem geliştirdi.

Kurucu ve CEO Andreas Gahlert karışık bisiklet gidonlarıyla bisiklet sürmenin bütünleşik ve güzel bir deneyim olmadığını söylemiştir. Sonuçta COBI ekibi bisiklet mekanizmalarını bağlamak için daha zarif bir tasarım yaptı. Artık bisikletçilerin birden çok alete yatırım yapmalarına gerek kalmayacak. COBI kullanıcıları bisiklet gidonuna kurdukları tek bir cihazla bisikletlerini akıllı telefonlarına uzaktan bağlayabiliyor veya bisiklete binerken telefonlarını ahizeye yerleştirebiliyorlar.

Bu kit ihtiyaca göre düzenlenebilen ön lamba, dönüş sinyali, portatif akıllı telefon şarjı ve akıllı telefon koyma yeri görevi görüyor. Aynı zamanda bisikletçiler ahizeye yerleştirdikleri akıllı telefonlarını navigasyon sistemi gibi kullanarak diğer COBI kullanıcılarını bulabiliyor ve hızlarını takip edebiliyor. Bisikletçiler dilerlerse ışık aktivasyonu, bisiklete özgü hava uyarıları ve akıllı telefon erişimli bisiklet kilidi gibi akıllı özellikler de ekleyebiliyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek şirket hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Kickstarter kampanyasını bu ay başarılı bir şekilde tamamlayan COBI bu yılın ikinci çeyreğinde teslimatlara başlayacak.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir