Bitkilerle aranız kötü mü? Bu akıllı saksı bitkilerin hayatta kalmasını sağlıyor!

Bitkiler yetiştirmek istiyorsunuz ancak bitkiler yetiştirme konusunda kötü müsünüz? O zaman ‘Parrot Pot’ tam size göre bir ürün. Parrot Pot bitki yetiştirme konusunda kötü olsanız bile bitkinin hayatta kalmasını sağlayan akıllı bir saksı.

99 dolara satılan Parrot Pot’ın ışığı, nemi, ısıyı ve gübre seviyesini ölçen sensörleri var. Bitki ihtiyacı olan şeyleri bu sensörler sayesinde karşılıyor. Daha fazla ışık, su veya gübre gerekiyorsa Flower Power isimli akıllı telefon uygulaması aracılığıyla kullanıcıya uyarı gönderiyor. Dahası, önceden doldurulmuş su haznesini kullanarak sizin adınıza bitkilerinizi suluyor.

akilli-saksi-1

Pille çalışan akıllı saksı susuzluk sorununu çözebilecek şekilde donatıldı. Yani seyahate gittiğinizde veya bitkilerinizi sulamayı unuttuğunuzda, bitkileriniz hayatta kalmaya devam ediyorlar. Akıllı saksı 2 litreden fazla su alabiliyor.

akilli-saksi-2

Parrot Pot isimli saksının mucidi Vincent Bihler ürünle ilgili şunları söylemiştir: “Akıllı saksı; PH sensörü, ısı sensörü, ışık sensörü ve nem sensörü ile donatıldı. Bütün bunların birleşimi saksının bitkiye en şekilde bakmasını sağlıyor. Suya ihtiyacı varsa saksı bitkiyi kendi kendine suluyor. Akıllı saksı 4 adet AA pille çalışıyor ve piller yaklaşık bir sene dayanıyor.”

akilli-saksi-3

Paris merkezli bir şirket olan Parrot’un, Flower Power uygulaması ile Nisan ayında global olarak piyasaya çıkması bekleniyor. Saksıda 7,000 bitki  – çiçekler, otlar ve çaylar  – yetiştirilebiliyor. İddialara göre kenevir bile yetiştirilebiliyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek başarılı bir iş fikri olan akıllı saksı Parrot Pot hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Tüm dünyada dikkat çeken en yenilikçi iş fikirlerini ve girişimcilik ürünlerini en hızlı şekilde siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Yatırım yapılacak akıllı ürünler
Büyük başarı kazanmış iş fikirleri
Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir