Bu cafede Facebook’a girmek imkansız!

Faraday Café telefon ve wi-fi sinyallerini bloke eden bir alan yaratmak için eşsiz bir mimarı tasarım kullandı.

Bir grup arkadaşın bir taraftan birlikte otururken bir taraftan da akıllı telefonlarıyla ilgilenmeleri sıradan bir olay haline geldi ve bu durum özellikle restoran sahipleri için can sıkıcı bir hal almaya başladı. Singpore’da yer alan ve akıllı telefonlarını kapıda bırakan müşterilerine içecek indirimleri sunan Social Rehab isimli mekanı daha önceden duymuşsunuzdur. Bugün size başka bir mekandan bahsedeceğiz. Kanada’da yer alan Faraday Café daha da ileriye giderek bütün telefon ve wi-fi sinyallerini bloke eden bir alan yaratmak için eşsiz bir mimarı tasarım kullandı.

facebooka-girilmeyen-cafe

Bu geçici kahve dükkanı Vancouver’da yer alan Çin mahallesindeki bir binanın içine yerleştirildi. Büyük bir Faraday kafesi olarak tasarlanan oda bütün elektrik sinyallerini bloke eden iletken bir malzemeyle çevrelendi. Ziyaretçiler cafeye girdikten sonra telefonlarını ve laptoplarını kullanamıyor. Bu cafe fikrinin amacı insanları birazda olsa cihazlardan uzaklaştırmak ve hatta masalarını paylaştıkları yabancılarla iletişim kurmaya teşvik etmek. Oda düzeni ve malzemeler insanların rahatlıkla yürümelerine ve kendi sınırlarına belirlemelerine fırsat veriyor.

Bu ayın başında sınırlı süreyle açılan ilginç cafede meditasyon seansları ve dijital teknoloji sohbetleri de dahil çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir