Londra’da Açılan Kedilere Özel Kafe

Geçtiğimiz haftalarda açılan Lady Dinah’ın kedi severlere özel mekanı, aynı zamanda kendi bünyesinde çok tatlı kediler barındırıyor.

Hayvan severler kedi ve köpekleri olmadan bir yere gitmeyi sevmez, ama geçmişte örneklerini gördüğümüz birkaç havyan dostu otel hariç, kamu mekanları evcil hayvanları buyur etme konusunda çok da hevesli değiller. Geçtiğimiz haftalarda açılan Lady Dinah’ın Kedi Mağazası sadece kedi severlere açık değil, aynı zamanda mağazanın misafirlerini ağırlamak için kedi sakinleri de bulunuyor.

Tower Hamlets kasabasında bulunan ve çay, kahve ve keklerden oluşan tipik bir menü sunan kafe, aynı zamanda Londra genelindeki hayvan barınaklarından gelen 11 kedili bir residans olma özelliğini de taşıyor. Bu kafede müşteriler kedilerle belirlenen kedi odalarında da oynayabiliyor. Ziyaretçilerin 5 İngiliz Sterlini karşılığında girdikleri kedi odasında kalbiniz kedi sevgisiyle dolup taşana kadar (ya da kısaca istediğiniz kadar) kalabiliyorsunuz. Yalnız bir şart var, odaya girmeden önce ve odadan çıktıktan sonra ellerinizi yıkamanız gerekiyor. Çayevinin tasarımı birçok tırmanma ve tırmalama özelliğiyle kediler için mükemmel bir yer. Kafede çok fazla insan ilgisinden bunalan hayvanların gidebileceği ve sadece kedilerin girdiği özel bir bahçe de bulunuyor. Kafe kapatıldığında ise gelip geçenler kafenin penceresinden ya da sitenin canlı web kamerası üzerinden hayvanları kontrol edebiliyor. Aşağıdaki reklam videosunda kedileri görebilirsiniz.

Kedi kafe çılgınlığı zaten Japonya’da çok popüler ve bu fikir dünyadaki diğer yerlerde de uygulanabilir gibi görünüyor. Yüksek talep nedeniyle, şu anda müşterilerin ziyaretleri için önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor. Ayrıca geçen yıl çayevinin Indiegogo finansman kampanyasını destekleyenlere öncelik verildiğini ve çayevinin 3 ay süreyle tamamen dolu olduğunu da belirtelim. Londra ayrıca bu yıl içinde “House of Hounds” adlı köpek temalı bir kafeye hazırlanıyor. Hayvan dostu bir tutum içinde olan başka mekanlar var mı? Sizce bu tip mekanlar Türkiye’de iş yapabilir mi? Bizimiz yorumlarınızı paylaşmaktan çekinmeyin.

Web sitesi: www.ladydinahs.com

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir