Dünyanın İlk Kirpi Kafesi Japonya’da Açıldı!

Çok sayıdaki hayvan temalı kafeye ev sahipliği yapan Tokyo’da şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Japonya’nın Tokyo şehrinde dünyanın ilk kirpi cafesi açıldı. Adını Japon bilgisayar oyunu olan “Harry”den alan kafe şehrin eğlence bölgesi olan Roppongi’de yer alıyor.

Kirpiler, kendinlerine deli olan bu ülkede uzun zamandır evcil hayvan olarak olarak satılıyorlar. Harry kafede 1000 yen (9 dolar) karşılığında bu değişik türlerde dikenli ama sevimli canlılarla bir saat geçirebiliyorsunuz. Kafe 20-30 kadar değişik türdeki kirpiye ev sahipliği yapıyor. Bir karatahtada tüm müsait kirpilerin adı, fiyatı ve cinsiyetleri yazılı. Böylece eğer müşterinin süresi dolarsa onları satın alıp eve götürme imkânı da mevcut.

kirpi-cafe-2

Harry şubat ayından beri kirpilerle vakit geçirmek isteyen insanlarla dolu, öyle ki insanlar sırada kuyruk oluyorlar. İlginç iş fikrinin sahibi genç girişimci Mizuki Murata: “İnsanlara dokunması zormuş gibi gelen kirpilerin aslında ne kadar sevimli olduklarını göstermek istedik” diyor ve ekliyor “İnsanlara onlara dokunmalarına fırsat vererek bu imajı kafalarından silmek istedik.”

kirpi-cafe

Kirpilerin en sevimli yanları açıldıkları ve yüzlerini size gösterdikleri o an.

kirpi-cafe-1

Evcil hayvan kafeleri yıllardır Japon şehir hayatının vazgeçilmezi. Kedi ve köpek kafeden, baykuş ve sürüngen kafeye kadar birçok kafede bir bardak çay eşliğinde istediğiniz hayvanla vakit geçirme fırsatı bulabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

İlginç İş Fikirleri
Yaratıcı İş Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir