Felaket Kafe

Dünya üzerinde fark yaratmak isteyen girişimciler, ilginç iş fikirlerini hayata geçirmeye devam ediyor. Son ilginç iş fikrimiz ise İspanya’daki Felaket Kafe.

Öğle yemeği sırasında 7.8 büyüklüğünde deprem olsa hepimiz yemeği unutup kaçmaya başlarız fakat İspanya’da Lloret de Mar’daki Felaket Kafe’de sürekli deprem oluyor ve yapabileceğiniz tek şey dengede kalmayı başarıp içeceklerin dökülmemesini dilemek.

Normalde insanlar depremden korkarlar fakat Felaket Kafe’de insanlar 7.8 büyüklüğünde bir deprem eşliğinde yemek yiyor ve eğleniyorlar. Ben hiç gitmedim fakat müşterilerin yorumlarına göre bu mekan çok popüler ve bir masa bulmak için önceden rezervasyon yaptırmak zorundasınız. Zannedersem insanların felaket yaşama isteği sanılandan daha büyük.

Dışarıdan bakıldığında Felaket Kafe çok sıradan bir görünüme sahip ve içeriye girdiğinizde neler olacağı hakkında size hiçbir fikir vermiyor. İçeri girdikten sonra zemin katın restaurantın çocuklara ayrılan bölümü olduğunu görüyorsunuz ve burası uzaylı temasına sahip, bir uzay gemisi şeklinde dekore edilmiş. Hafta sonları minikler bir sürü uzaylı ve eğlence aktivitesi ile coşuyorlar. Büyükler içinse eğlence bodrum katta. Maceraperest müşteriler bir asansörle “dünyanın derinliklerine doğru” mağara şeklinde dekore edilen restaruantın bodrumuna iniyorlar. Fark edeceğiniz ilk gariplik çalışanların kask ve güvenlik ekipmanları giymiş olmaları sonra yemekler geliyor ve daha sonra yemekleri yemekte bayağı zorlanıyorsunuz. Bir şeyler olmaya başlıyor fakat bunun hakkında düşünmek yerine sizi bekleyen o güzel yemekleri bir an önce yiyiyp bitirmek istiyorsunuz. Ve sonra deprem geliyor…

Felaket Kafe’de her zaman çok dikkatli olmalısınız çünkü depremin ne zaman vuracağı belli olmuyor. Aslında bu bir deprem simulatörü. Işıklar gidiyor kadınlar çığlık atmaya başlıyor odadaki herşey masalar, sandalyeler hareket etmeye başlıyor ve sizin depremin geçmesini beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok. Gerçek depremlerin aksine Felaket Kafe’deki depremlerde hiçbir ciddi yaralanma olmuyor. Fakat kafeye gelirken iyi bir takım elbise giymeyin çünkü her yerinize içecek ve yemek artıkları bulaşabiliyor. Büyük tabaklar da masanıza uçabiliyor.

Deprem olması nedeniyle kafenin yemeklerinin tadına bakmaktan korkabilirsiniz fakat yemekler son derece enfes. Unutulmaz bir adrenalin fırtınası yaşamak istiyorsanız İspanya’nın Costa Brava şehrindeki bu kafeye kesinlikle uğramalısınız.

Siz de kendi işletmenize  ilginç bir iş fikri ile hayat öpücüğü verebilirsiniz. Aklınızın sınırlarını zorlamaktan korkmayın! Dünyanın dört bir yanından en ilginç iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz..

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir