Güney Kore’deki Koyun Cafe ziyaretçi akınına uğruyor

Güney Koreli işletme sahibi Lee Kwang-ho cafesi için bir çift koyun alarak hayatındaki en iyi iş hamlesini yaptı. Koyun Cafe, 2011 yılından beri bu yumuşak ve kaba tüylü çalışanlar sayesinde bir sürü hayvan sever ve turist çekiyor. Dükkan kahve, çay ve kek gibi bütün cafe ürünlerinden sunuyor ancak etrafta gezinen koyunlar olması bu deneyimi daha eğlenceli bir hale getiriyor.

Lee’ye göre cafenin popülaritesi yakın zamanda yükselişe geçti çünkü ay takvimine göre 2015 yılı koyun yılı. Sonuçta bir sürü insan koyun görmek istiyor ve cafe de çiftliklere göre daha uygun bir yer. Müşterilerden biri olan 21 yaşındaki Lee Hyeon-ji şunları söylemiştir: “Koyun çiftliğine gitmeyi planlıyorduk ancak çok uzaktı ve oraya gitmek için yeterli zamanımız yoktu. Daha sonra koyun görebileceğimiz bu yerle ilgili bir şeyler duyduk ve Koyun Cafeye geldik.”

koyun-cafe-2

Cafenin sahibi Lee Kwang-ho sözlerine şu şekilde devam etmiştir: “Cafenin ünü bütün dünyaya nasıl yayıldı bilmiyorum ancak Makedonya, Suudi Arabistan, Yeni Zelanda ve hatta doğru düzgün bilmediğim bazı ülkelerden bile koyunlarımı görmeye gelenler var.“

Aşağıdaki videoyu izleyerek Koyun Cafe ile ilgili daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Hayvan temalı cafeler geçmişte de gördüğümüz gibi popüler olmaya devam ediyor. Güney Kore’deki Köpek Cafe’de farklı türlerden oluşan 20’den fazla köpekle vakit geçirebiliyorsunuz. Evleri evcil hayvan beslemek için müsait olmayan Japonlar Kedi Cafelere büyük ilgi gösteriyor. Aynı zamanda kuşlarla rahatlamak isteyenler için Baykuş Cafeler de var. Ve Vietnam’daki Pet Cafe yılanlarla, sıçanlarla, kertenkelelerle, tarantulalarla ve hatta birkaç kirpiyle sürekli müşterilerine farklı bir deneyim yaşatıyor.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir