İstanbul’da Breaking Bad temalı bir cafe

Eğer, Breaking Bad oyuncusu Walter bir cafe açmak isteseydi muhtemelen İstanbul’daki ‘Walter’s Coffee Roastery’ gibi bir yer açardı.

Popüler televizyon dizisi Breking Bad’den esinlenen genç Türk girişimci Deniz Koşan, dünyanın ilk kahve süper labaratuvarını açtı. Kahve öğütme makinesinden espresso bardaklarına ve duvardaki kocaman periyodik tabloya kadar, kahve dükkanının içindeki herşey bize Walter White ve dizideki labaratuvarını anımsatıyor. Personel sarı tehlike işaretleriyle süslenmiş kıafetler giyiyor ve menüde Breaking Bad dizisinden referans alınan birçok şey kullanılıyor. Pankekler Walter White’ın yüz pudrası ile süsleniyor ve gök yüzü dekorasyonlu kupkekler hazırlanıyor.

Breaking Bad hayranı olan Koşan ve kuzeni – kendisi gerçekten bir kimya profesörüne benziyor – gıda sektöründe orjinalliğin önemli olduğunu düşünerek kimyasal labaratuvar temalı bir cafe açmaya karar verdiler.

breaking-bad

Walter’s Coffee Roastery yasal olarak Breaking Bad lisansına sahip değil. İsim, yönetmelik ve logo kullanmıyor fakat dükkanlarına adım attığınızda kendinizi fazlasıyla dizinin içinde buluyorsunuz.

Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir