Bu minik cihaz bir gün çamaşır makinenizin yerini alabilir!

En başarılı inovatif iş fikirlerini sizlere ulaştırmaya devam ediyoruz. Çamaşır makineleri, bu minik, taşınabilir yıkama cihazı sayesinde çok yakında tarihin tozlu sayfalarına gömülebilir. Küçük bir parça zararsız bir sabun gibi görünebilir ama Dolfi dünyanın herhangi bir yerindeki bir kovayı veya lavaboyu çamaşır makinesine çevirebilen ultrasonik teknolojisini kullanan yüksek teknoloji ürünü bir cihaz.

Dolfi’yi kullanmak için yapmanız gereken tek şey, lavaboyu su ile doldurup, kirli çamaşırlarınızı, deterjanı ve cihazı bu suya atmaktır. Cihazı çalıştırıp arkanıza yaslanın ve su içerisinde yüksek basınçlı kabarcıklar oluşturan güçlü ultrasonik dalgaları yayışını izleyin. Kabarcıklar patlayarak kir ve lekeleri gidermek için deterjanın kumaştan geçmesini sağlayan güçlü dalgalar yaratmaktadır. Tüm bu işlem toplamda sadece 30 dakika sürer.

Yeni Akıllı Çamaşır Makinesi

Dolfi’nin en büyük avantajı ise evden uzak olduğunuz zamanlarda bile her zaman elinizin altında ücretsiz bir çamaşır yıkama hizmeti sunmasıdır. Ayrıca cihazın üreticileri çamaşır makineleri ile kıyaslandığında cihazın giysilerin kumaşlarına daha nazik davranarak daha az zarar verdiğini iddia etmektedir. Pamuklu, narin ipek ve hatta dantel ve kaşmir gibi her türlü kumaş çeşidi için kullanılabilinmektedir. Ayrıca enerji tasarrufu sağlar çünkü standart bir çamaşır makinesinden 80 kat daha az enerji gerektirir. Son olarak ise cihaz çok sessizdir ve gecenin bir köründe bile komşularınızı rahatsız etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yüksek Teknoloji Ürünü Dolfi Çamaşır Makinesi

Dolfi, Alman yatırımcı Lena Solis’in gözde buluşudur. Kendisi şehir dışına yaptığı bir ziyarette çamaşırlarını yıkatmak için yaşadığı bir zorluk esnasında bu iş fikrini bulmuş. Ürünün resmi internet sitesinde yatırımcı: “Dolfi fikri, seyahatlerim esnasında çamaşır yıkama ile yaşadığım birkaç kötü tecrübeden sonra oluştu” diye açıklama yapıyor. “Birçok endüstriyel ve tıbbi uygulamalarda uzun yıllardır başarılı bir şekilde kullanılan ultrasonun inanılmaz faydalarından esinlenerek, hassas ultrasonik temizliğin avantajlarını gündelik hayatta kişisel kullanım için sunuyor olmaktan heyecan duyuyoruz. Ultrasonik teknolojinin bizim çamaşır yıkama anlayışımızı değiştireceğine inanıyorum.”

Ultrasonik ile Çalışan Yeni Çamaşır Makinesi

Dolfi’nin ürün tasarımcısı Andre Fangueiro, “Biz, insanların seyahatlerinde pahalı çamaşır yıkama hizmetleri için stres yapmalarını, çamaşırlarını yıkayacak bir yer arayarak zamanlarını boşa harcamamalarını ve hatta fazladan temiz kıyafet için bagajlarında fazladan yük taşımamalarını, aksine seyahatleri boyunca daha eğlenceli zaman geçirmelerini istiyoruz” diye ekliyor. “Dolfi ile seyahatler daha kolay, daha mutlu ve daha eğlenceli olacak.”

İnovatif iş fikri hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Üreticiler geçen yılın Ocak ayında üretim fonlarını yükseltmek için bir kampanya yürüttü. Mart ayı itibari ile kaynaklarını 974,716 dolara yükselttiler ki bu hedeflerinin %428 daha fazlası anlamına gelmektedir. Ürün hala üretim aşamasında ama bir tanesi için 109 dolar ödeyerek ön sipariş verebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Yaratıcı iş fikirleri
Başarılı inovasyon ürünleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir