Bungee Jumping İşi Yapmak

Hem yapanlara hem de izleyenlere büyük heyecan veren bungee jumping ülkemizde yeni gelişen extrem sporlar arasındadır. Düşük maliyetle iş kurmak ve yüksek kazanç elde etmek isteyen girişimciler için harika bir iş fırsatıdır. Bungee jumping tutkunlarının her geçen gün artması da bu işi cazip kılan kriterler arasında yer almaktadır.

Planlama bungee jumping işinin ilk adımıdır. Peki, riskli olan bungee jumping işi tam olarak nasıl planlanmalıdır? Endişelenmenize gerek yok çünkü biz size bu konuda rehberlik edeceğiz.

 

Bungee jumping işi yapmak için atmanız gereken adımlar

Ne tür bir işletme açarsanız açın göz önünde bulundurmanız ve planlamanız gereken bir sürü husus olacaktır. Bu durum bungee jumping işi için de geçerlidir. Göz önünde bulundurmanız gereken bu konular potansiyel yatırımcılara ve ortaklara göstereceğiniz bungee jumping iş planınızın bir parçası olacaktır.

Bungee jumping işini planlarken öncelikle başlangıç masraflarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bu iş için ne kadar sermaye koyacağınızı, işletmeniz için gerekli olan tesisler ve ekipmanlar için ne kadar para harcayacağınızı önceden belirlemeniz gerekir. Bu kapsamda elastik halatlar ve emniyet kolonları gibi ekipmanlara ne ödeyeceğinizi öğrenmiş olursunuz.

Bungee jumping son derecede tehlikeli bir spordur. Bu da gerekli ruhsat ve izinleri almanız gerektiği anlamına geliyor.

 

Yer seçimi

Aynı zamanda bungee jumping işinizi kuracağınız yere de karar vermelisiniz. Karlı bir iş alanı olan bungee jumping için en iyi yerler egzotik ve nefes kesici manzarası olan bir yer seçmek başarılı olma yolunda önemli bir adımdır.

bungee-jumping1

Başlangıç maliyeti

Bungee jumping işinin başlangıç yatırımı en az 10,000 TL ve en yüksek 50,000 TL arasındadır.

 

Bungee jumping işi karlı mı?

Başlangıç maliyetlerinden sonra masrafsız olarak yüksek kazançlar elde edebildiğiniz için son derece karlı bir iştir. Ülkemizde 1 kişi için bungee jumping yapmanın bedeli ortalama 100-200 TL arasında değişmektedir. Ayrıca dileyenler için bungee jumping sırasında fotoğraf veya video çekimi yapılmaktadır. Bunun ücreti de 50-100 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

 

İpuçları

Bungee jumping işini nasıl kuracağınızı çözdükten sonra bu işi yürütmek için nelere ihtiyacınızın olduğunu belirlemelisiniz. Potansiyel bungee jumping müşterilerinizi araştırmaya başlayın. Seyahat acentaları ve tur firmalarıyla iletişim kurup onlarla komisyon usülü çalışabilir, internet vasıtasıyla da birçok müşteriye ulaşabilirsiniz.

Bungee juımping işine yeni başlıyorsanız rakiplerinize karşı üstünlük sağlamanın en akıllıca yolu fiyatlarınızı nispeten düşük tutmaktır. Pazara yeni giriş yapan bir işletme olarak fiyatlarınızın rakiplerinizle aynı olması intihar etmek olur. Dikkat çekmek için düşük fiyatlı özel paketlere ve promosyonlara ihtiyacınız olacaktır. İşletmeniz büyüdükçe fiyatlarınızı arttırabilirsiniz.

Ünlü bungee jumping profesyonellerinden onay almaya çalışın. Bu hem işletmenizin popülaritesini arttırmanıza hem de bungee jumping işinde uzman olarak algılanmanıza yardımcı olacak etkili bir pazarlama aracıdır.

Heyecan verici, düşük maliyetli ve karlı bir iş kurmak isteyen girişimciler için bungee jumping işi doğru tercih olabilir. İş hakkında detaylı bilgi almak isterseniz yazımıza yorum yapabilirsiniz.

İş kurmak istiyorum diyenler için en karlı iş alanlarını ve iş fikirlerini araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir