Çinli bir üniversiteli girişimci, kızların kullanılmış battaniyelerini erkeklere satıyor

Çinli öğrenci Long Yi yakın zamanda kız öğrencilerin yorganlarını kampüsteki erkek hayranlarına satarak küçük bir servet kazandı.

Siz değerli okuyucularımız için dünyanın dört bir tarafında en ilginç iş fikirlerini ve para kazanma yollarını araştırmaya devam ediyoruz. Daha önce sizlere Çinli ve Japon girişimcilerin birbirinden garip iş fikirlerinden paylaşmıştık. Bu yazımızda bahsedeceğimiz iş fkri bir hayli tuhaf.

İş fikrinin hayata geçme hikayesi ise kısaca şöyle:

Long isimli bir öğrenci, mezun olan kız öğrencilerin kendi yorganlarını online olarak birkaç dakika içinde satmasından ilham aldı. Hemen hesap kitap yaptı ve bu pazarın potansiyelini fark etti. Sonuç olarak bütün birikimlerini bu sene Qinghua Üniversitesinden mezun olan kız öğrencilerin eski yorganlarını almak için harcadı.

kizlarin-kullanilmis-battaniyelerini-satan-girisimciDaha sonra, Long bütün yorganları online olarak satışa çıkardı ve yorganların büyük bir bölümünü sadece bir günde satmayı başararak 10,000 yuan yani 1,600 dolar kazandı. Aslına bakacak olursanız, talep oldukça yüksek ve girişimci online satışlarla hayatını idame ettirebilir. İster inanın ister inanmayın ama sevdalı genç erkekler hayallerindeki kadının yorganına sarılmak için sıraya giriyor.

Battaniye için 100 dolar harcayan öğrencilerden Xiao Lei şunları söylemiştir: “Bu sadece bir değiş tokuş çünkü yorgan üç yıldır çılgınca sevdiğim kız tarafından kullanılmıştı. Şimdi mezun oluyor ve hatıra olarak onun yorganına sahibim.”

kizlarin-kullanilmis-battaniyelerini-satan-girisimci-1Bir diğer öğrenci Guo Wei şunları söylemiştir: ” Güzel bir kızın buna sarılmış olmasını bilmek harika bir duygu. Hala onun parfümü koklayarak uyuyabiliyorum.

İlginç bir şekilde Kore’den Li isimli bir değişim öğrencisi sadece yorganını değil aynı zamanda bütün kişisel eşyalarını da sattığını söylemiştir. Görünüşe göre Long Yi elindeki bütün yorganları sattıktan sonra başka fikirlerle karşımıza çıkacak.

Biraz tüyler ürpertici değil mi? Kesinlikle ancak Çin’de satılan daha tuhaf şeyler de gördük. Konservelenmiş temiz hava ve dövmeli Japon balığı bunlardan birkaçıydı.

Dünya genelinden ses getiren iş fikirlerini ve başarılı girişimcilik örneklerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir