Çocuklara para biriktirmeyi öğreten internet sitesi

Sow, ebeveynlerin çocuklarına istediği veya ihtiyaç duyduğu şeyler için para biriktirmesini sağlayan bir hediye platformudur.

Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki, deneyimler insanları nesnelerden daha mutlu yapmaktadır ve aileler ise çocukları için istenmeyen hediyelere her yıl yüzlerce lira harcamaktadır. Bu akımı durdurmayı amaçlayan Sow, ebeveynlerin çocuklarına istediği veya ihtiyaç duyduğu şeyler için para biriktirmesini sağlayan ve bu süreç boyunca da onlara hem para biriktirmeyi hem de bağışta bulunmayı öğreten bir hediye platformudur.

Aileler öncelikle kendileri veya çocukları adına bir hesap açmalıdırlar. Ardından ne için para biriktirmek istedikleri veya desteklemek istedikleri sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili bir hedef belirlerler. Daha sonra oluşturdukları profili arkadaşları ve aile üyeleri veya onları desteklemek isteyebilecek herhangi biri ile paylaşırlar. Bu insanlar doğum günü, tatil veya diğer herhangi bir neden için bağış yaparlar. Çocuklar, okul giderleri veya bisiklet ya da bir futbol maçına bilet gibi istedikleri ve kendi boylarını aşan giderler için birikim yapabilirler. Kullanıcılar diledikleri zaman profile ulaşarak ne durumda olduklarını görebilirler ve bağışçılarla kendi birikimlerini paylaşabilirler.

Daha önce eğitsel bir bankacılık platformu olan Banquer adında çocukları faiz oranlarını, vergileri ve benzeri olguları öğreten bir uygulama ile karşılaştık. Çocuklara para ile ilgili bir görüş kazandırmak için teknoloji sizce daha başka ne şekillerde kullanılabilinir?

Başarılı online iş fikirlerini ve girişimcilik projelerini siz değerli okuyucularımız için araştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Çocuklarınıza girişimcilikle ilgili öğretmeniz gereken beceriler

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir