Çöpçatanlık Uygulaması Hater, İnsanları Nefret Ettiği Şeylere Göre Eşleştiriyor

Birçok çöpçatanlık hizmeti, kullanıcıları, sevdikleri şeylere göre eşleştirmektedir ancak yeni bir çöpçatanlık uygulaması bunu tamamen değiştiriyor ve insanların aşkı bulmalarına yardımcı olmak için sevmedikleri ortak şeyleri buluyor.

Hater uygulamasının kurucusu Brendan Alper, komedyen olmak için Goldman Sachs’taki işinden ayrılmış ve ilk iş fikri olarak da bir şaka uygulaması geliştirmeye karar vermiş. Ancak düşündüğünün de ötesine geçerek birkaç bilimsel araştırmanın da sonuçlarına tanık olduktan sonra ilgi çekici gerçek bir çöpçatanlık uygulamasını hayata geçirmeye karar vermiş. Uygulama 2016 Aralık ayından beri test edildi ve 8 Şubat itibariyler resmi olarak iOS ve Android cihazlar için yayınlandı. Bu yüzden gerçek aşkı bulmak için nefret ettiğiniz şeylerin listesini bir an önce yapmaya başlayabilirsiniz.

Nefret Bazlı Çöpçatanlık Uygulaması

Başarılı girişimci Alper: “Nefret ettiğimiz şeyler bizim büyük bir parçamızı oluşturur ancak genelde bunları mümkün olduğunca gizlemeye çalışırız” diyor ve ekliyor: “İnsanların kendilerini daha açık bir biçimde ifade etmelerini istiyoruz. Ayrıca, ikinizin de turşudan nefret ettiği biri ile bir konuşma başlatma ihtimaliniz çok daha fazladır.” Uygulama Tinder veya Bumble ile aynı kaydırma işlevini kullanıyor. Sadece sevdiğiniz şeyler için sağa veya sevmediğiniz şeyler için sola doğru kaydırıyorsunuz. Kullanıcılar ardından nefret ettiklerine ve konumlarına göre eşleştiriliyorlar.

Genç girişimci:”Çöpçatanlık eğlenceli olmalıdır ve günümüzdeki çöpçatanlık uygulamaları bu yönlerini kaybetmeye başladılar. Uygulamamız bunu tekrar hayata geçirmek istiyor.” diyor. Bu uygulama kesinlikle çevrimiçi çöpçatanlık hizmetlerinde taze bir soluk getiriyor ve şirket, test süresi boyunca oldukça olumlu geri bildirimler aldığını iddia ediyor. Kim bilir, belki nefret insanları birbirine daha çok yakınlaştırıyordur.

Yeni Çöpçatanlık Uygulaması

Genç girişimci Alper ve ekibinin teşvik etmek istemediği şeylerden birisi ise olumsuz davranışlar. Bunun olmamasını sağlamak için uygulama üzerindeki binlerce konuyu dikkatlice inceliyorlar ve uygunsuz davranan kişiler için de oldukça sıkı yaptırımlarda bulunuyorlar. Uygulamanın kullanım şartlarında da bahsedildiği gibi, “Hater uygulaması kesinlikle, kısmen dahi olsa ırk, din veya vücut tipleri için nefret söylemi veya bağnazlık için geliştirilmiş bir uygulama değildir.” “Ekibimiz konuları dikkatlice inceliyor ve yönergelerimizi ihlal eden kişilere karşı oldukça büyük yaptırımlarda bulunuyor.”

Haters uygulamasında bulunan 2000’den fazla konudan en çok nefret edilenlerini merak ediyorsanız, 29 yaşındaki Alper en çok nefret edilen üç konunun, 2016 Amerikan başkanlık seçimleri, yavaş yürüyen insanlar ve pis saçlar olduğunu söylüyor.

 

İlginizi çekebilir

İlginç Çöpçatanlık Girişimleri
Başarılı Mobil Uygulama Fikirleri

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir