Otobüste arkadaş edinmek artık çok kolay!

Zeze Biscuits, sosyalleşmeyi teşvik etmek amacıyla Brezilya’da yeni bir pazarlama kampanyası başlattı. Bu kampanya çerçevesinde arkadaş edinmek isteyen yolcular için halk otobüslerindeki bazı koltuklar rezerve edildi.

Otobüsler, metrolar vb. yerler insanların birbiriyle gün içinde en yakın olabileceği ortak alanlar. Ancak çağımızın zalim bir getirisi olarak bu alanlarda insanları akıllı telefonlarından koparmak ve gerçek dünyaya döndürmek oldukça zor olabiliyor. İşte bunu başarmak için bir sürü yenilik ve kampanya hayata geçiriliyor.

Örneğin “Talk To Me London” projesinde yüz yüze iletişimi teşvik etmek için rozetler kullanılmıştı ve bu rozetleri takanlar sobete açık olduklarını gösteriyorlardı. Şimdi de Brezilya’nın güneyinde yer alan Pelotas’daki Zeze Biscuits isimli atıştırmalık şirketi ve Mark+ isimli pazarlama şirketi halk otobüslerindeki sosyal etkileşimi arttırmak için “Alimentando Amizades” kampanyasını başlattı.

Aşağıdaki videoyu izleyerek örnek pazarlama kampanyası hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Her otobüste “yeni arkadaşlar için rezerve edilmiş oturma yeri” olarak işaretlenmiş belirli bir alan var. Hevesli katılımcılar bu alana oturuyorlar ve onlara katılacak kafa dengi yolcuları bekliyorlar. Sohbet konuları içeren bir sürü post-it notları da var. Kampanya insanlar arasındaki iletişimi ve pozitifliği teşvik etmek amacıyla geliştirildi.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir