Dünyanın En Akıllı Kapı Zili: Veiu

İnsanlar evde, tatilde, iş yerinde veya nerede olursa olsunlar, kapıda kimin olduğunu bilme imkanına sahip olduklarında kendilerini daha güvende hissederler. Veiu isimli akıllı kapı zili tam da bu düşünceden hareketle doğan bir iş fikri.

Daha önce de videolu kapı zili üretmesi ile bilinen Eques firması bu sefer daha önceki ürünlerinin pabucunu dama atacak Veiu adında bir akıllı kapı zili geliştirdi. Bu kapı zili sayesinde kullanıcılar kapılarının önünde kimin olduğunu internet bağlantısı sayesinde telefonlarından anbean izleyebiliyorlar.

720p çözünürlük ve 180 derecelik açı ile görüntü sunabilen cihaz, gece olduğunda üzerindeki kızıl ötesi ışınlar sayesinde de kesintisiz hizmet vermeye devam ediyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek başarılı iş fikri hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Beraberinde sunulan uygulama ile ev sahipleri, dışarıda olduklarında kolaylıkla kapılarını akıllı telefonları aracılığıyla açabiliyorlar. Bunun yanı sıra cihazın üzerindeki çift yönlü bir mikrofon da kapıdaki insanlarla konuşmanızı olanaklı kılıyor.

Akıllı kapı zilinin güvenlik tedbiri olarak düşünülmüş başka özellikleri de bulunuyor. Örneğin kapı zili çalınmasa bile Veiu kapınızın önündeki kişilerin hareketlerini algılıyor ve bireylerin fotoğraflarını çekiyor. Aynı zamanda kullanıcıları bilgilendirmek için bir uyarı mesajı da gönderiyor. Eğer olası bir sorun olursa, otomatik olarak çekilen fotoğraflar sayesinde ilgili yetkilileri bilgilendirebiliyorsunuz.

Dilerseniz Veiu isimli ürünü kitle fonlama sitesi İndiegogo üzerinden 199 dolara ön sipariş verebiliyorsunuz. Ürün ile beraber gelecek olan uygulama da ücretsiz sunuluyor. Ürünlerin kargolanması ise içinde bulunduğumuz Temmuz ayı itibariyle başlaması düşünülüyor.

 

İlginizi çekebilir

Yenilikçi Akıllı Ürünler
En Başarılı İş Fikirleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir