Eski sevgilinizden kalan eşyaları satmaya ne dersiniz?

Sevgilinizle kötü bir şekilde ayrıldıktan sonra, ondan kalan tüm eşyaları yakmak isteyebilirsiniz. Fakat bu süreci daha yapıcı ve karlı bir şekilde atlatmak isteyenler için bir internet sitesi hizmete girmiş bulunmakta. Never liked it anyway ( zaten hiç sevmemiştim ) isimli site size önceki ilişkinizden kalan eski hediyeleri satma imkanı sunuyor.

Anabel Acton isimli genç girişimci, eski sevgilisiyle zor bir ayrılık süreci yaşadıktan sonra böyle parlak bir iş fikrini hayata geçirmeye karar veriyor. İş fikrinin hayata geçirilme hikayesi ise kısaca şöyle: Çift yılbaşına 5 gün kala ayrılıyorlar ve Anabel İngiltere’ye sevgilisinin ailesini ziyaret etmek için aldığı bileti Avusturalya’ya kendi ailesinin yanına gitmek için değiştirmek istiyor. ‘Eğer benimle aynı olayı yaşamış birini tanısam ve biletleri değiştirebilsek çok güzel olmaz mıydı diye düşünmeye başladım.’’  diye kendisin ifade eden Anabel, ‘’ Sonrasında ise onun bana aldığı diğer tüm eşyaları düşünmeye başladım, hala güzellerdi fakat basit bir şekilde onları artık hayatımda istemiyordum.’’ diye ekliyor. Arkadaşı olan Helen Mann, Anabel’e ‘’Tüm bu eşyaları sergileyebileceğimiz bir platform olsa çok güzel olurdu sanırım.’’ şeklinde şaka yapıyor.

Bu diyaloglardan sonra gerçeğe dönüşen internet sitesinde hesap açıp, profilinizi oluşturduktan sonra, sevgilinizden kalan eşyaları yüklüyorsunuz ve altına da bilgilerini ekliyorsunuz. Fakat sitenin kendine has bir özelliği var, ürünleri yükledikten sonra aldığınız parayı ne şekilde harcayacağınızı belirtmeniz gerekiyor. Tabii bu harcama ayrılık sonrası kendinizi toparlamayla alakalı olmalı. Ayrıca bir de bunun için bir hikaye oluşturmalısınız. Ayrıca, fiyatların normal etiket fiyatı ve ayrılık sonrası fiyatı olarak gösterilmesi gerekiyor.

Krizi fırsata dönüştüren genç girişimci, kurduğu sitenin aynı duyguları paylaşan insanları buluşturacağını ve içlerini dökmeleri için bir fırsat yaratacağını umut ediyor.

eski-sevgili‘’İnsanların sattıkları eşyalar aslında çok şey anlatıyor.’’ diyen Anabel, sitenin bir satış platformundan çok hikaye anlatmak için olduğunu savunuyor.

Satılan ürünün balayı paketi, Harlet Davidson bir motor ya da özel bir çanta olabileceğini ve bunların arasında bir fark olmadığını belirten Anabel, hepsinin bir hikayesi olduğunu söylüyor. ‘’Kullanıcılardan biri bir gün çok sıradan fakat unutulmaz bir ürün koydu, bir kutu ketçap.’’

Kullanıcının hikayesi de şu şekilde, ‘ Ketçabı oldum olası hiç sevmedim ayrıca çok uzun süredir benim evimde ve şimdi erkek arkadaşım gittiğine göre bu aptal şişeden kurtuluyorum hem de ek olarak bir kutu da bedava veriyorum. ‘’

Kullanıcıların çoğunun kadın olduğunu fakat erkeklerin de siteyi kullanmaya başladığını ifade eden Anabel,  sitenin ileride daha da büyüyeceğini ve kullanıcılarının ilişki sonrası iyileşme sürecine katkı sağlayacağını umut ediyor.

‘’ İnsanlar birlik olma fikrini seviyor ve bunu hissediyorlar.  Aslında olan şey, sizi geçmişe bağlayan eşyalardan kurtulmak, böylece devam edebilecek gücü bulacaksınız.’’ diyerek sözlerini bitiriyor.

Dünyanın dört bir yanından en yaratıcı ve başarılı iş fikirlerini siz değerli okuyucularımıza ulaştırmaya devam edeceğiz.

 

İlginizi çekebilir

Kese kağıtları kullanarak flört etmek!
Sarılıp uyuma hizmeti veren girişimci saatte 60 dolar kazanıyor!
En yaratıcı iş fikirleri
Merve Tulum

Yazar : Merve Tulum

ODTÜ " Endüstri Mühendisliği " bölümünden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesinde yüksek lisans yaptı. İş hayatına hızlı bir giriş yapıp inovasyon sorumlusu, sistem ve iş analisti gibi birçok pozisyonda görev aldı. Fibabanka, Yemeksepeti ve Yapı Kredi çalışmış olduğu şirketlerden sadece birkaçı. Sizler için iş hayatında edindiği tecrübeleri sizlere aktarıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir