Ev Hanımları İçin Evde İş İmkanları

Girişimci bir annenin yazısı

Çocuklarımla evde oturmak her zaman en büyük arzumdu. Evde olmaktan ve evimle ilgilenmekten keyif alıyordum. Ailemizin bu şekilde daha iyi olacağını düşünüyordum ( daha az stresli ve daha organize ). Ev hanımı bir anne olarak anılmaktan memnunum.

Ancak işin komik tarafı şu ki çalışan anne olarak anılmam daha doğru olacaktır. Kocamla evlendiğimizde aile bütçesine katkıda bulunmak için bende çalışıyordum. Artı pazarlanabilir becerilerim ve yeteneklerim de vardı. Bunları kullanmazsam bu potansiyeli çöpe atmış olacaktım.

2009 yılında yol ayrımına geldim. Ev dışında çalışmanın doğru olmadığını düşünmeye başladım ( kocamla henüz bir çocuğumuz olmamasına rağmen ) ancak aile bütçesine katkı sağlamam gerekiyordu. Sonuçta kendi bildiğimi yaptım ve evden çalışmaya başladım. Bu tıpkı hızlı trene binmek gibi ama şu zamana kadar ailem için yaptığım en iyi şey olduğu kesin.

Birkaç senedir çaresiz olan bir sürü ev hanımı anneden e-postalar alıyorum. Hepsi de evden çalışarak gelir elde etmenin yolunu arıyor. Bu e-postaları her okuduğumda kalbim kırılıyor çünkü ne kadar üzgün olduklarını anlayabiliyorum.

Açık olmama izin verin, gerçekten açık. Evinizden çalışarak gelir elde etmek istiyorsanız kesinlikle yapabilirsiniz. Karşılaştığım kadınların çoğu sadece yarı zamanlı gelir elde etmek istiyor. Bu nedenle bende bu noktaya odaklandım. Ancak şunu aklınızdan çıkarmayın ki tam zamanlı gelir elde etme şansınız da var.

Yazının devamında  evde iş imkanları bulacaksınız ve bu iş imkanlarının ev hanımları için olduğunu fark edeceksiniz. Bu fikirleri tasfiye edin ve ürün veya hizmete dönüştürün.

 

1 – Diğer aileler için sağlıklı yemekler hazırlayın

İnsanlar bugünlerde oldukça yoğun. Ve insanlar çok yoğun olduğunda yemek planlamak ve hazırlamak akıllarından uçar gider. İşte bu noktada siz devreye gireceksiniz. Aşçı olarak hizmet vermeye başlayın. Müşteri olarak birkaç aile ile anlaşın ve her hafta bu aileler için ev yapımı, ekonomik ve sağlıklı yiyecekler pişirin. Alerji gibi durumlara dikkat ettiğinizden ve gerekli izinleri aldığınızdan emin olun.

 

2 – Dadılık yapın, evinizde küçük ölçekli çocuk bakım hizmetleri sunun

Her insan evde çocuklarıyla oturmak isteyecek diye bir şey yoktur. Ve onlara sorduğunuzda iyi çocuk bakımı hizmeti veren yerlerin çok pahalı olduğunu söylerler. Eviniz birkaç çocuğa güvenli bir şekilde ev sahipliği yapabilecek durumdaysa çocuk bakıcılığı hizmetleri verebilirsiniz. İlgili resmi kurumlarla görüşerek gerekenleri yaptığınızdan emin olun.

 

3 – Düğünler, halk etkinlikleri ve doğum günü partileri gibi etkinliklerin planlanmasına yardımcı olun

Telefon görüşmeleri yapmak, mekanları kontrol etmek, en iyi fiyatları araştırmak veya oturma planı yapmak gibi bazı detaylarla ilgili hizmetler sunabilirsiniz. Yardımlarınıza karşılık proje bazlı veya saat başına ücret alabilirsiniz.

 

4 – Online veya evde özel ders verin

Eğitimli bir anne misiniz? Kullanmadığınız bir öğretmenlik diplomanız mı var? Üniversite mezunu musunuz? Eğitmenlik yapabileceğiniz bir pazar mutlaka vardır. Bunu yerel ölçekli tutmanızı tavsiye ederiz ancak katılabileceğiniz online platformlarda vardır. Kişisel ağlarınızı kullanın ve insanların uygun olduğunuzu bilmelerini sağlayın.

 

5 – Küçük işletmeler için yönetici asistanlığı yapın

İşte küçük işletmelerle ilgili bazı bilgiler. Küçük ölçekli işletmelerin genellikle asistan kiralayacak bütçeleri veya asistanlara verecek yerleri yoktur. Çevrenizdeki küçük işletmelere ulaşın ve onlara evinizden nasıl yardım edebileceğinizi gösterin. Veriler girebilir misiniz? Dosyaları tarayabilir misiniz? Peki ya telefon görüşmeleri? Bütün ihtiyaçlarını öğrenin ve bunları karşılayın.

 

6 – E-kitaplar yazın ve satın

Herhangi bir şeyde uzman olabilirsiniz. Bunun ne olduğunu tanımlayın ve daha sonra bununla ilgili yazın. E-kitap yazmanın anahtarı çözebileceğiniz bir probleme çözüm bulmak veya farklı bir şeyler yazmaktır. Daha sonra e-kitabınızı sizin için düzenleyecek, e-kitap formatına getirecek ve güzel bir kitap kapağı yapacak birini bulun. Kitabınızı internete koyun ve herkese bundan bahsedin.

 

7 – Güzellik veya sağlık ürünleri yapın ve satın

Ev hanımı annelerin birçoğu kendi güzellik ürünlerini ve bitkisel ilaçlarını kendileri yaparlar. Bunları online olarak veya etkinliklerde satabilirsiniz. Bu tür ürünleri satmakla ilgili yasal konuları bildiğinizden emin olun.

 

8 – Ucuz ikinci el ürünler alın ve bunları yeniden satın

Bir kişinin bir liralık bir çöpü başka bir kişi için yirmi liralık bir hazine olabilir. İkinci el dükkanları dolaşın ve para edecek ürünler bulun. Daha sonra bunları eBay veya Craiglist gibi internet sitelerinde satın.

 

9 – Kişisel seyahat planyacısı olun

Detayları seviyorsanız, anlaşmalar yapabilirseniz ve internette araştırma yapma konusunda iyiyseniz aileniz ve arkadaşlarınız için seyahatler planlayabilirsiniz.

 

10 – Mobilyalar veya elişi ürünler yapın ve satın

Hünerli veya becerikliyseniz kendi kreasyonlarınızı online olarak satabilirsiniz.

Evden çalışarak para kazanmak istiyorsanız size verebileceğim en iyi tavsiye hobilerinizi, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı gözden geçirerek bunları işe dönüştürmenizdir. Aynı zamanda neler yaptığınızı değerlendirin ( ailenize yemek yapmaktan hoşlanıyor veya çocuklarla ilgilenmekten hoşlanıyor olabilirsiniz ) ve bunları başkaları için yapıp yapamayacağınıza karar verin.

 

Her şeyi özetlemeden önce size vermek istediğim birkaç ipucu var:

Şu anda bir internet sitesi yaratmak için paranız yoksa en azından bir Facebook sayfası açın. İnsanların ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili bilgi alabilmeleri için online olarak var olmanız gerekir. İnternet sitesi için hazır olduğunuzda domain ( alan adı ) ve hosting ( barındırma hizmeti) almanızı ve sitenizi güçlendirmek için WordPress kullanmanızı tavsiye ederim.

Kartvizitler yaptırın ve dağıtın. Kartvizitlerinizi birine verirseniz bir gün sizi hatırlayacaktır ve sizinle iletişim kuracaktır. Ayrıca kartvizitler profesyonel gözükmenizi sağlar.

Yeni ürünlerinizi veya hizmetlerinizi pazarlamaya başladığınızda ilk müşterileriniz büyük olasılıkla aileniz, arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız vb. gibi daha önceden var olan ağlarınızdan oluşacaktır. Bu nedenle öncelikle bu kişilere odaklanın ve daha sonra diğer pazarlama yöntemlerine geçin.

İyi bir hizmet sunacaksanız veya harika bir ürüne sahipseniz bunu kendiniz pazarlayın.

Ev hanımlarına özel evde iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını paylaşmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir