Evde Mini El Çantası Yapımı

Evde iş yaparak para kazanmak isteyen ev hanımlarına özel iş imkanlarını ve ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Daha önce size evde çanta yaparak nasıl para kazanabileceğinizden ” Evde çanta yapımı ” başlıklı yazımızda bahsetmiştik. Şimdi de nasıl mini el çantaları yapabileceğinizi adım adım size göstermek istiyoruz.

Yün keçeden yapılmış hırkalarınızı kullanarak keçe çiçeklerle ve diğer süslemelerle bezenmiş mini el çantaları dikebilirsiniz. Eski veya zarar görmüş yün hırkalarınıza yeniden şekil vererek veya elişi mağazalarından keçe alarak bu muhteşem el çantalarından yapabilir ve bunları çok güzel fiyatlara satabilirsiniz. Bu makaleyi okumaya devam ederek bu sevimli el çantasını nasıl dikeceğinizi öğrenebilirsiniz.

 

Malzemeler

Yün hırka, sıcak suda yıkayarak keçeleşmesini sağlayın.

Keçe parçalar

Çeşitli düğmeler

Dikiş makinesi ( isteğe bağlı )

Yapıştırıcı

İğne ve iplik

 

Evde mini el çantası nasıl yapılır?

1-Şablon çıkarın ve kesin. Bir kağıdın 22 x 28 cm’lik kısmını kullanın. Aşağıdaki gibi ikizkenar bir yamuk olacaktır. Çantanın tepe genişliği 25 cm, alt genişliği 19 cm ve yüksekliği 22 cm olacaktır. Alt tabanın genişliği 15 cm yüksekliği 7,5 cm olmalıdır. ( oval olacak )  Kağıt şablonunuzu ( patron ) kullanarak iki tane ikizkenar yamuk ve bir tane oval parça kesin. Bizim şansımız yaver gitti ve sepet örgüsü görünümlü pembe bir hırka bulduk. Herhangi bir kumaş veya desen buna çok uyacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2-Kenarları ve tabanı dikin. Kenarları bir araya getirin ve aşağıda görülen şekildeki gibi toplu iğnelerle tutturun. Aşağıdaki boş kısma oval tabanı dikin, oval parçanın orta noktalarını yan dikişlerle hizalayın.

 

 

 

 

 

 

 

3-Üst kenarı kıvırıp dikin. Yukarıdaki boş kısmı 2.5 cm içeri doğru kıvırın. Kumaşı dengeli şekilde dağıtmak için toplu iğnelerle tutturun. Tutturulmuş kenardan 2 cm’lik düz dikiş yapın.

 

 

 

 

 

 

 

4-Şeritler kesin. Çiftli sap yapmak için yaklaşık 6,5 x 27 cm’lik iki şerit kesin. İşlenmemiş kenarları birbirlerine doğru katlayın. Kenarları uç uca gelecek şekilde birleştirin ve geniş zikzaklar yaparak şeridin ortasına doğru dikin.  Bütün şeridi dikin.

Tekli sap yapmak için 7.5 x 35 cm’lik şerit kesin. Aşağıdaki gibi dikin. Bu daha çok sepet görüntüsü verir.

 

 

 

 

5-Sapları ekleyin. Sapları ağız kısmının içine doğru iğnelerle tutturun. Aralıkların eşit olduğundan emin olun. Güvenlik için önceki dikiş çizgisine doğru dikin.

 

 

 

 

 

 

6-Yapraklar ekleyin. El çantası oldukça küçük ve nazik. Keçelerden basit yapraklar kesin ve yapışkan sürün. Kuruyana kadar toplu iğnelerle tutturun.

 

 

 

 

 

 

 

7-Çiçekler yapın. Keçelerden şeritler kesin. İlmekli taç yapraklar yapmak için 5 x 15 cm keçe kesin. Boylamasına katlayın ve kenardan dikin. ( sarı ve koyu pembe olanlar ) Düz taçyapraklar yapmak için 2.5 x 10 cm’lik şerit kesin. ( turuncu olan ) Daha sonra taç yapraklar yapmak için şeritleri makasla kırpın.

 

 

 

 

 

 

 

8-Taç yaprak şeritlerini yuvarlayın. Şeritleri yuvarlayın ve bütün katmanları bir ararda yakalamak için zincir dikiş yapın. İkinci renkli şeridi de koyun ve dikin.  Biz papatya şeklinde bir taban kestik ve bütün taçyapraklarını bunun üstüne yapıştırdık.

 

 

 

 

 

 

9-Son dokunuşlar. Bir sürü çiçek yaptıktan sonra bu proje için en iyi olan seçtik. Çiçeğimizi diktik ve daha sonra farklı renklerde birkaç tane düğme ekledik. Mat hissi veren farklı kumaşlarla düz düğmeler çok güzel uyuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evde ne iş yapabilirim diyen ev hanımları için iş fırsatlarını ve en kazançlı evde iş imkanlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir