Ev hanımları için iş imkanı: Saç tokası yapıp satmak

Ev hanımları ekonomide buz dağının görünmeyen kısmını oluşturmakta. Ev hanımları için iş imkanları da her geçen gün artmaya devam ediyor. Ev hanımlarına özel bu yazımızda evde iş imkanlarından bir yenisini daha paylaşmak istiyoruz. Saç tokası yapımı…

Saç tokaları yapmak aradığınız iş imkanı olabilir. Son günlerde küçük kızların hepsi bu tokalara bayılıyor ve takıyor. Ancak böylesine büyük bir pazara nasıl gireceksiniz ve size zaman ve para kazandıracak ipuçları nelerdir? Size zaman ve para kazandıracak ve aynı zamanda bu işe başlayanların yaptığı ortak hataları yapmanızı engelleyecek 10 tane ipucu hazırladık.

1- Tedarikçiler: Bütün işlerde tedarikçi veya tedarikçilere ihtiyaç vardır. Hobi mağazalarına gidebilirsiniz ancak malzeme çeşidi sınırlıdır ve fiyatlar toptancılara göre daha pahalıdır. Toptancılar belli malzemelere odaklanırlar, toptan fiyatlar verirler ve alış miktarı üzerinden indirim yaparlar. Her çeşit grogren kurdele, grogren baskı, saten kurdele, çift büzgülü kurdele, örgü bantlar, saç çiçekleri, saç malzemeleri ve ihtiyacınız olan birçok şeyi tedarikçilerden temin edebilirsiniz. Size ürün çeşitleri sunmasının yanında iyi fiyatlar, mükemmel müşteri hizmetleri ve nakliye süresi verecek bir firma bulmalısınız. Ayrıca sipariş verdiğiniz ürünlerin kalitesi de bir o kadar önemlidir.

2- Saç tokası şablonları: Zamandan tasarruf edin ve saç tokası şablonlarından satın alın. Bu şablonlar sayesinde tokaların boyutlarını her zaman düzgünce çıkarabilir ve grogren kurdelelerinizi ziyan etmek zorunda kalmazsınız.

3- Saç tokalarıyla ilgili bilgilendirici açıklamalar: Tedarikçileri buldunuz ve şablonlarda hazır. Sıra online açıklamalara bakarak yeni toka ölçülerini keşfetmeye ve yeni tokalar yaratmak için ipuçlarını öğrenmeye geldi. İnternet sitelerinin çoğu bu tür bilgilendirici açıklamaları satıyor ancak bu bilgileri ücretsiz olarak paylaşan sitelerde var. Girly Things Bows konuyla ilgili en iyi internet sitesidir. Açıklamaları görüntülü olarak izlemek istiyorsanız YouTube da bir sürü video bulabilirsiniz.

4- Elektronik pazarlama: İnternet hayatımıza girdiğinden beri herkes ürünlerini bütün dünyaya sunmak ve internet üzerinden satış yapmak istiyor. Bu başlı başına bir konudur. Basitçe söylemek gerekirse internet sitenizde yeterli trafiği sağlayamazsanız internet siteniz hiçbir işe yaramaz. Google da üst sıralarda yer almanın birçok yolu vardır. Online satışa başlamanın en kolay yolu ürünlerinizi internet satış sitelerinde satmaktır. Senyapsensat.com, 10marifet.org, gittigidiyor.com,sahibinden.com, ebay.com, ilan.elookat.com vb. sitelerde ürünlerinizi satışa kolaylıkla satışa sunabilirsiniz.  Bu siteler yeni başlayanların ürünlerini sergilemelerine yardımcı olur. Ürünlerinizi rekabet edilebilir şekilde fiyatlandırdıysanız ve ürün fotoğraflarınız güzelse satışlara bu siteler aracılığıyla başlamanız sizin için daha faydalı olacaktır.

5- İnternet Sitesi Açma: Aylık olarak belli ücretler ödeyerek kendi e-ticaret sitenizi açmanıza yardımcı olacak internet siteleri vardır. Size farklı şablon seçenekleri sunarlar ve siz içlerinden hangisini isterseniz onu seçebilirsiniz. Ziyaretçi sayınızı arttırmak istiyorsanız bunun en kolay yolu Google AdWords kullanmaktır ancak bu sizin için biraz pahalı olacaktır. İşte bu nedenle yukarıda da bahsettiğimiz gibi yeni başlayanların gittigidiyor veya ETSY gibi internet sitelerini kullanmaları daha doğrudur. Satıcı hesabı açmaktansa PayPal veya Google Checkout aracılığıyla ödemeleri kabul edebilirsiniz.

6- Yerel İşletmelere Pazarlama: Saç tokası ve kurdelelerinizi satmaya başlamanın en iyi yolu budur. Butiklere ve çocuk mağazalarına uğrayarak ürünlerinizi gösterin. Ürünlerinizi mağazalarında sergilemek isterlerse toptan fiyatına veya belli bir komisyon karşılığında ürünlerinizi verin. Saç tokalarınızı satabileceğiniz bir diğer yerse kuaför salonlarıdır. Elişi sergilerinin, kermeslerin ve etkinliklerin olduğu zamanları araştırın ve bu etkinliklerde stantlar açın.

7- Sosyal Ağlar: Emin olun ki Facebook bu konuda size yardımcı olacaktır. Kayıtlı kullanıcı olarak firmanızı sayfanıza ekleyin, ürünlerinizin fotoğraflarını koyun ve bilgiler paylaşın. Sizi takip eden insanlara promosyonlarınızı ve indirimlerinizi duyurmanın en iyi yolu budur.

8- Bloglar: Blogger ve Word Press aracılığıyla kendi blogunuzu açabilirsiniz. Bloglar aracılığıyla ürünlerinizin fotoğraflarını paylaşabilir ve ürünlerinizle ilgili bilgiler verebilirsiniz. İnternet sitenizde blogunuzun linkini paylaşabilir ve insanların ürünlerinizi bulmasına yardımcı olabilirsiniz.

9- Muhasebe yazılımı: İşletmelerin iflas etme nedenlerinden biri parasal konuları doğru şekilde idare edememeleridir. Hangi işe başlarsanız başlayın muhasebe işlerinizi düzgün şekilde yönetmelisiniz. Quicken veya QuickBooks gibi yazılımları kullanarak gelir ve giderlerinizi kayıt altına alabilirisiniz. Yazılımları kurmakta zorlanıyorsanız size yardımcı olması için bir danışmanla anlaşabilirsiniz.

Ev hanımları için birbirinden güzel iş imkanlarını sizler için araştırıp sizlere sunmaya devam edeceğiz. Tüm ev hanımlarına bol kazançlar.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir