Evde Pasta Yapıp Satmak

Ev hanımlarına özel iş imkanları arasında oldukça popüler ve kazançlı olan bir iştir pasta yapıp satmak. Pasta yapma konusunda deneyiminiz varsa ve insanların tatlıya olan düşkünlüklerini tatmin etmek istiyorsanız kendi pastalarınızdan ek gelir elde edebilirsiniz. Ev yapımı pastalarınızı uygun bir şekilde ücretlendirebilirsiniz çünkü bu yenilikçi bir fikirdir ve insanlar ev yapımı pastaları her yerden alamazlar. Ev yapımı pasta işine başlamakla ilgili en önemli nokta nasıl başlayacağınızı, nerede üreteceğinizi, nerede ve nasıl satacağınızı öğrenmektir.

Evde nasıl pasta yapıp satılır?

1- Ne yapacağınıza karar verin. Bir sürü mükemmel pasta tarifiniz olsa bile ilk başlarda birkaç tanesine odaklanmalısınız. Zaman, alan ve pazarlama konularında kısıtlamalarınız olabilir. Bu nedenle en iyi tariflere odaklanmalısınız. Yapacağınız pastalar en eşsiz olanlar olabilir veya en kısa sürede hazırlananlar olabilir ancak mükemmel sonuçlar yaratabilir.

2- Pastalarınızı nerede yapacağınıza karar verin. İlgili resmi kurumlara başvurarak pasta üretimi ve satışıyla ilgili bilgiler alın.

Pastaları kendi evinizde yapmanıza izin verilmiyorsa birisiyle ortak olabilirsiniz ve endüstriyel bir mutfağı kullanabilirsiniz. Endüstriyel mutfağı olan bir restoran veya cafeyle ortak olabilirsiniz. Var olan bir pastane veya diğer benzer işleri yapan bir işletmeyle ortak olmayı düşünebilirsiniz. Bu sayede diğer ürünlerin yanında kendi pastalarınızı da satabilirsiniz.

3- Pastalarınızı nasıl ve nerede satacağınıza karar verin. Pastalarınızı fuarlarda, kermeslerde, internette, yerel pastanelerde ve şeker dükkânlarında veya marketlerde satabilirsiniz. Pastalarınızı birçok farklı yerde satmanız avantaj sağlayacaktır. Sağlık Bakanlığına başvurarak ürün satışı, paketlemesi, selofan torbaların ve pasta kutularının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi alın.

4- Her evde satılan üründe olduğu gibi yaratıcı bir şekilde pazarlama yapın. Pastalar insanların temel ihtiyaçlarından değildir ancak insanlar pasta tüketmekten keyif alırlar. Sizin işiniz pastalarınıza olan talebi artırmaktır. Hayır kurumlarında veya halk etkinliklerinde pastalarınızı bedava dağıtabilirsiniz. Bu sayede yeni insanlara ulaşma ve yaptığınız işle ilgili bilgi verme fırsatını yakalamış olursunuz. Pastalarınız beğenilirse insanlar tekrardan geleceklerdir ve sürekli ödeme yapan müşterileriniz olabilirler.

Bir internet sitesi kurarak da tatlıya düşkün müşterilerinize pastalarınızı gönderebilirsiniz. Sipariş veren müşterilerinize diğer pastalarınızdan küçük birer örnek göndererek onların memnuniyetini artırabilirsiniz.

 

Evde pasta yaparak para kazanmaya hemen başlayın!

Evde yaptığınız pastalara internet üzerinden de alıcılar bulabilirsiniz. Yapabileceğiniz pasta çeşitlerini ve nerede ikamet ettiğinizi ve ne ücretler istediğinizi yazımıza yorum yaparsanız ihtiyaç sahipleri sizlere ulaşabileceklerdir. Yorumunuza size ulaşabilecekleri bir mail adresini de eklemeyi unutmayınız.

“Yeni iş fikirleri” sitemizin evde iş imkanları kategorisinden birçok farklı ek iş imkanına ulaşabilirsiniz. Sevgi ve para ile kalın.

 

İlginizi çekebilir

Evde Ne Yapıp Satabilirim?

+44 Adet Evde Yapılacak İşler

Yorumlar

Bir Yorum da Sen Bırak
 1. ağlayan pasta:17 lira
  elmalı kurabiye:15 lira
  köstebek pasta:16 lira
  profiterol:6 tane 5 lira
  ekler:6 tane 5 lira
  poğaça çeşitleri:10 lira
  etimek tatlısı:13 lira
  kedidili pastası:17 lira
  tuzlu pastalar:10 lira

  bana ulaşmak isterseniz :0242 221 43 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
  adres : ANTALYA KEPEZ

 2. Her türlü Butik Lezzetlerin siparişini alıyorum. Örnegin; şeker hamurlu pasta, şeker hamurlu kurabiye, şeker hamurlu cupcake ve şeker hamuruyla süslenmiş lokum kutuları. Ayrıyetten cheesecake ve tramisu siparişi de alıyorum. Mutfak egitimim var. İletisim; me.cookies@hotmail.com Ulasabilirsiniz 🙂

 3. 5 çaylarına,doğumgünlerine,özel günlerinize,baby shower larınıza,küçük çaplı toplantılarınıza her çeşit tatlı,tuzlu pasta şeker hamurlu kurabiye siparişi alabilirim.Kocaeli GÖLCÜK ve çevresi mail adresim kastodidii@hotmail.com ulaşabilirsiniz

 4. Tüm özel günlerinizde (nişan, kına, düğün, sünnet, doğum günü, sevgililer günü, 5 çayı ve özel tüm kutlamalarınızda en özel ve en lezzetli şeker hamurlu kurabiyeler (özel gününeze hitap edecek süsmelerle) yaş pasta, tatlı siparişi alınır. siparişleriniz en hijyenik şekilde yapılır ve güvenle adresinize kargolanır. Numune diliyebilir, kendiniz bu güzel lezzetlere karar verebilirsiniz
  Mail adresim: yonca_ozdk_28@hotmail.com Adana

 5. Evde organik pastalar yapıyorum özel organik unlarla ve doğal baharatlarla tatlandirip son derece lezzetli pastalar üretiyorum hem kilo aldırmıyor hem de kilo aldırmayan pastalar bular afiyet sağlık olsun selamlar…

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir