Evcil Hayvanınızı Kuyruk Sallayan Bir Robot Yastıkla Değiştirmeye Ne Dersiniz?

Eğer, bazen bir evcil bir hayvanla vakit geçirme veya evcil hayvanı okşama ihtiyacı hissediyor ama evcil hayvan sahiplenmekle gelen sorumlulukları da almak istemiyorsanız bu kuyruk sallayan robot yastık tam da aradığınız şey.

Japon şirket Yukai Mühendislik tarafından tasarlanmış Qoobo kucağınıza oturan ve okşadığınızda kabarık kuyruğunu sallayan yaklaşı 1 kiloluk bir yastık. Yaptığı tek şey bu ama tekrardan belirtelim ki bazen insanın tek ihtiyacı böyle bir etkileşim. Qoobo sizi; kedi köpek alerjisi, evcil hayvana izin verilmeyen apartman, hayvan sesleri, her yere dökülen tüyler, ev eşyalarındaki tırmık izleri gibi bir çok dertten kurtarıyor . İstediğiniz zaman okşayabileceğiniz ve kuyruğunun zevkle sallanışını izleyebileceğiniz sorunsuz bir evcil hayvan.

Bu tuhaf robotik evcil hayvan CEATEC 2017’de ilk defa sunuldu ve önümüzdeki yaz $100dan satışa çıkması bekleniyor. Yaratıcıları Qoobo’nun sekiz saatlik bir bataryasının olduğunu ve USB ile şarj edildiğini söylüyor. Qoobo’nun en önemli özelliği robotik kuyruğu ve bu kuyruk yastığı okşama şeklinize göre farkı şekillerde sallanıyor. Ayrıca bu “kafasız” kedi, okşadığınızda titreşiyor ve bir gerçek bir kediyle yarışabilecek bir hırlama sesi çıkarıyor.

Qoobo’nun tasarımcılarından biri yaklaşık altı ay önce kedisini ailesinin evinde bırakmak zorunda kaldığı zaman -çünkü taşındığı yeni apartman evcil hayvana izin vermiyordu- Qoobo fikrini ortaya attı. Evcil hayvanın yerine geçecek ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlayacak bir dost aramaya koyuldu ve sonunda kuyruklu bir yastık olan Qoobo doğdu.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek robotik yastık hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:

Yastığın kedi görünümlü olmasının yanı sıra yaratıcısı Shunsuke Aoki’nin söylediğine göre kuyruğun hareketi, kedi ve köpeklerin hareketleri üzerine yapılmış bir araştırmanın sonucuna göre ayarlanmış.

Her zaman kuyruk sallayan cansız bir evcil hayvanın hayalini kurduysanız Qoobo’nun 2018 yazında, iki farklı renk seçeneğiyle (Husky Grisi ve Fransız Kahverengisi) satışa sunulması bekleniyor.

 

İlginizi çekebilir

İlginç Tasarımlar
Evcil Hayvanlarla İlgili İş Fikirleri
Avatar

Yazar : Zeynep

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir