Effie Ütü Robotu ile Ütü Yapmak Tarih Oluyor!

Kullanıcıların ev işlerinde kolaylık ve zaman tasarrufu sağlayan robotik ütü, elektrik kullanımında da oldukça verimli.

Teknoloji sayesinde günlük angaryalarımız ya daha kolay hale geliyor ya da tamamen dert olmaktan çıkıyor. Bu sayede gündelik ayak işlerinde harcanan zaman daha önemli görevler için kullanılabiliyor. Yapay zekanın gelişmesi dünyanın herhangi bir köşesinde yaşayan bir insanın, faturalarını rahatlıkla ödeyip, finansal durumunu yönetebilmesine olanak sağlıyor. Ya da, akıllı alışveriş arabaları, müşterinin aldıklarının listesini tutup faturalandırabiliyor. Hayatımızın her alanına etki eden teknoloji sayesinde, günlük angaryalarımız ya da işlerimiz, her zaman olduğundan daha fazla destekleniyor.

Effie isimli bu inovasyon ürünü de, bahsi geçen durumu anlatan yeni bir örnek. Effie ince, kullanışlı ve tekerlekli bir cihaz olup aynı anda 12 parçayı ütüleme becerisine sahip. Kullanıcısının kıyafetleri içerisine dizmekten başka bir şeye ihtiyaç duymayan Effie, her kıyafet için sadece 3 dakika harcayarak kırışıklıkları ortadan kaldırıyor. Cihaz ayrıca buhar üfleyerek hassas kıyafetlerinizi, kurutma makinesine atma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Üzerlerinden sıcak hava geçen kıyafetler, hiçbir zarar görmeden makineden çıkıyor.

Ütü sektöründe çığır açan bir inovasyon olan Effi hakkında daha somut bilgi almak için aşağıdaki tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Cihazın kendi tekerlekleri olduğu için, herhangi bir yerde sabit kalmasına gerek yok ve evin içerisinde nerede ihtiyaç duyuluyorsa, rahatlıkla oraya taşınabilir. Kullanıcı, işlemleri başlatabilmek için aletin tankına su doldurduktan sonra, özel olarak tasarlanmış askılar ütüleme işlemini yönetiyor. Effie ile beraber gelen akıllı telefon uygulaması da, kullanıcının ütüleme, kurutma ve buhar verme işlemlerini takip edebilmesine izin veriyor. Uygulama aracılığı ile ayrıca alışveriş de yapılabiliyor. Patent talebinin sonuçlanması beklenen cihaz, 2019 yılının sonlarına doğru piyasaya sürülecek gibi duruyor.

 

İlginizi çekebilir

Başarılı İnovasyonlar
Günümüzdeki Robotik İnovasyonlar
Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

Yazar : Refik Lutfi ÖZSÜLLÜ

ODTÜ'den mezun olmadan önce yıllarca TRT Haber gibi birçok platformda editörlük yapan teknoloji aşığı biri. İnovasyonları, girişim fikirlerini ve tüm dünyadan yenilikleri sizler için araştırıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir