Evinizi Güneş Işığıyla Dolduran Robot: Caia

Evinizin ya da ofisinizin yeteri kadar güneş ışığı almadığından mı şikayetsiniz? O halde bu yenilikçi iş fikri tam da size göre.

Bu akıllı robot, doğal ışığın geldiği yeri ayırt ederek ışığı eve yansıtıyor. Gün boyu güneşi takip eden robot böylece evinizi aydınlatabiliyor. Caia’yı hiçbir kurulum gerekmeksizin istediğiniz yere koyabiliyorsunuz.

 

Caia’yla Tanışın

Caia, gerçek güneş ışığını, ihtiyaç duyduğunuz yere yansıtarak bulunduğunuz yeri aydınlatan akıllı bir robot.

Robotu içeride veya dışarıda güneşli bir noktaya yerleştirip aydınlatmak istediğiniz bölgeye doğru çevirmeniz yeterli. Gerisini Caia’ya gerisini kendi başına hallediyor. Üstelik robotu fişe takmanız veya şarj etmeniz de gerekmiyor çünkü tamamen güneş enerjisiyle çalışıyor!

Caia’yı sadece düz zeminlerde de kullanmak zorunda değilsiniz. Caia’yı tırabzan, direk veya duvar fark etmeksizin istediğiniz her yere yerleştirebiliyorsunuz. Bu bakımdan son derece kolay ve rahat bir kullanımı bulunuyor.

 

Neden Caia?

Birçoğumuz hayatlarımızın %90’ından fazlasını kapalı ortamlarda geçiriyoruz. Kimimizin evi güneş alırken kimimiz gün içinde ihtiyaç duyduğu güneş ışığına kavuşamıyor.

Kış mevsimleri dönemsel bunalımlara sebep olabiliyor ve soğuk havalar genellikle istediğimizden daha uzun sürüyor. Kim daha çok güneş ışığıyla D Vitamini ve serotonin değerlerini yükseltmek istemez ki?

Büyük şehirlerde yaşamanın en büyük sorunlarından biri fazla güneş almayan küçük apartman dairelerine taşınmak zorunda kalmak. Ne yazık ki bu evlere tavan penceresi veya güneş panelleri koyma lüksümüz de yok.

İç mimarlar karanlık odaları aydınlatmak için canlı boyalardan suni ışıklandırmaya kadar birçok farklı yönteme başvuruyor. Fakat hiçbir şey gerçek güneş ışığı kadar etkili olamaz.

Evimizde bitki büyütmeyi seviyoruz fakat her zaman onlara yeteri kadar güneş ışığı sağlayamıyoruz. Caia sayesinde, artık hep bakmak istediğiniz o bitkiye bakabileceksiniz.

 

Her Eve Bir Caia

Caia, evinize gerçek güneş ışığı getiren uzun vadeli ve düşük masraflı bir çözüm. Kurulum veya teknik destek derdi olmadan rahatlıkla ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sahip olduğu Evrensel Monte Sistemi sayesinde Caia’yı kullanmak son derece kolay. Duvar, balkon ya da direk fark etmeksizin Caia’yı tam ihtiyaç duyduğunuz noktaya yerleştirebiliyorsunuz.

 

Güneş Işığı Neden Bu Kadar Önemli?

Yapılan araştırmalara göre güneş ışığı sizi daha üretken biri yapıyor:

Olumlu Ruh Hali: Serotonin üretimi depresyon ve anksiyete sorunlarına yardımcı oluyor.

Üretkenlik: Birçok çalışmanın gösterdiği üzere, güneş ışığı odaklanma gücünüzü artırıyor.

İyileşme Süreci: Meşhur atasözünün dediği gibi: “Güneş girmeyen eve doktor girer.” Doğal ışık alan hastalar daha çabuk iyileşiyor.

Kemik Sağlığı: D Vitamini kemik erimesine karşı savaşmanıza yardımcı oluyor.

Daha Kaliteli Bir Uyku: Melatonin sayesinde daha uzun ve derin bir uyku çekebiliyorsunuz.

Stresten Arınma: DHEA (stres karşıtı hormon), kortizol etkisine karşı savaşıyor.

 

Caia’yı Bu Kadar Özel Kılan Şey Ne?

10.000 Lümen: Caia, 13 ampule eşdeğer güçte performans gösteriyor. Yapacağınız enerji tasarrufunu düşünün!

150M2: Bu son derece kuvvetli, güzel robot 150 m2 büyüklükte bir evi tamamen aydınlatabiliyor.

30M’lik kapsam: Caia bir futbol sahasının üçte birini aydınlatabiliyor. Bu, oldukça uzun bir mesafe.

Belki evinizin aydınlatma sorunlarını gidermek için tek Caia size yeterli olmayacak. Belki odanız çok büyük, ya da güneş ışığına ihtiyaç duyan birden fazla odanız var. Caia 3-pack sayesinde, iki Caia satın aldığınızda üçüncü Caia ÜCRETSİZ olarak geliyor. Böylece güneş ışığının keyfini daha makul bir fiyata sürebiliyorsunuz.

Caia’nın zarif tasarımının arkasında İtalyan estetiği yatıyor. Bu şık, minimal robot evinizin dekorunu bozmayacak. Kusursuz mühendislik hiç bu kadar zirvede olmamıştı.

Mutluluk Garantili: Sağlığımızı, mutluluğumuzu ve üretkenliğimizi korumanın en önemli yollarından biri güneş ışığında daha fazla zaman geçirmek.

Her Türlü Hava Koşuluna Dayanıklı: Caia hem dışarıda hem de içeride çalışabiliyor. Bu robotun çetin ceviz olduğunu unutmayın. Robot, hem karla hem de yağmurla kolayca başa çıkabiliyor.

Tüm bu özelliklere sahip robota sahip olmak için İndiegogo sitesi üzerinden 229 dolara ön sipariş verebilirsiniz. Siparişlerin ise 2017 Kasım’da müşterilere yollanması planlanııyor. Bu arada ürünün büyük bir başarıya imza atarak kitle fonlama sitesinden 538 bin dolar fon topladığını da belirtelim.

Aşağıdaki tanıtım videosunu izleyerek ürünün nasıl çalıştığı hakkkında bilgi alabilirsiniz:

Daha önce sizlere güneş ışığı almayan karanlık odalara yönelik geliştirilen sahte pencerelerden ve güneş ışığını kontrol etmenizi sağlayan akıllı pencerelerden bahsetmiştik. Sizce güneşi daha verimli kullanmaya yönelik daha başka ne gibi iş fikirleri geliştirilebilir?

 

İlginizi çekebilir

Güneş Işığı Almayan Evler İçin Yaratıcı Fikirler
Akıllı Pencereler ile Güneş Işığını Kontrol Edin!
Avatar

Yazar : yeni bir iş

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir