Evde Ek İş Ne Yapabilirim?

Evde Ek İş Yapmak İstiyorum, Ne Yapabilirim?

1 – Ev onarım işleri

Tasarım ve inşaat becerilerinizi kullanarak insanların evlerini yenilemelerine yardımcı olabilirsiniz. Ev dekorasyonu konusunda doğuştan gelen bir yeteneğiniz varsa bu ek iş fırsatı tam size göre demektir.


2 – Evcil hayvan bakımı hizmetleri

Evcil hayvanları seviyorsanız evinizden yürütebileceğiniz bu ek iş sayesinde para kazanabilir ve hayvanlarla kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Köpeklerin gezdirilmesi, evcil hayvanların bakımı, taranması, yıkanması ve aynı zamanda şımartılması gibi hizmetler verebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evcil Hayvan Bakıcılığından Para Kazanmak


3 – Yiyecek-içecek hizmetleri

yemek-kitabi-yazmak

Yemek pişirme konusunda hünerliyseniz kokteyler, günler, partiler, düğünler, iş toplantıları ve öğle yemeği resepsiyonları gibi etkinliklerde kendi yiyecek içecek hizmetlerinizi verebilirsiniz. Yemek pişirmek için zamanı olmayan insanlar için ve aynı zamanda az önce bahsettiğimiz etkinlikler için kaliteli ve hoş gözüken yiyecekler hazırlayabilirsiniz. “Evde yemek işine nasıl başlayabilirim?” diyorsanız aşağıdaki yazımız tam size göre.

Mutlaka okuyun: Evde Yemek İşi


4 – Pastacılık

Tatlı ikramlar ve unlu mamuller yapma konusunda becerikli misiniz? O zaman aşçılık hünerlerinizi kullanarak yaptığınız ev yapımı tatlıları, kekleri, pastaları, dondurmaları ve kurabiyeleri satabilirsiniz. Gel al hizmeti verebileceğiniz gibi evlere servis de yapabilirsiniz veya direk dükkanlara satabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Pasta Yapıp Satmak


5 – Temizlik hizmetleri

cevre-dostu-temizlik-avantaj-dezavantaj

Bu tür hizmetlere her zaman talep vardır ve kolaylıkla evinizden idare edebileceğiniz iyi bir iş fırsatıdır.  Bu tür işleri yapmaktan rahatsız olmuyorsanız tek başınıza çalışarak evleri ve küçük ofisleri temizleyebilirsiniz. Ancak organizasyon becerileriniz varsa işinizi daha geniş bir ölçeğe taşıyabilir ve ticari temizlik işlerine girebilirsiniz. Ticari yerleri temizlemek için ekipman ve personel almanız gerekir.

Mutlaka okuyun: Evde Temizlik İşi Yapmak


6 – Etkinlik planlama hizmetleri

Organizasyon becerilerinizi pratiğe dönüştürün. Girişimcilik ve yaratıcılık becerilerinizi özel ve şirket müşterileri için düğün ve diğer sosyal etkinlikler planlamak ve organize etmek için kullanın. Ayrıca profesyonel bir düğün danışmanı da olabilirsiniz. İnsanlar her gün evleniyor.


7 – Evde internetten yapılacak ek işler

Bilgisayar ve internet becerileriniz iyiyse ve aynı zamanda hızlı bağlantı kurabiliyorsanız bu iş sizin için harika bir ek iş fırsatı olacaktır. “İnternetten ek iş olarak ne yapabilirim?” diyorsanız  e-ticaret, affiliate pazarlama ( satış ortaklığı ), youtube, makale yazmak, danışmanlık hizmetleri ve web tasarımı internetten para kazanmanın en hızlı ve kolay yollarıdır.

Mutlaka okuyun: İnternetten Para Kazanma Yolları

Aynı zamanda sanal asistanlık yaparak özel ve şirket müşterileriyle çalışabilirsiniz. Sanal asistanların görevi sekreterlerin görevleriyle aynıdır sadece gerçek bir ofisten çalışmazlar.8 – Evden el işi ürünler satmak

Yaratıcılığınızı devreye sokun ve becerilerinizden faydalanın. El işi ürünlerinizi online olarak satabilir, mağazalara verebilir ve özel müşteriler bularak kişiselleştirilmiş ürünler yapabilirsiniz. Seramikler, aksesuarlar, ev dekorasyon ürünleri, takılar ve diğer objelerden yaratarak bunları ev partilerinde, konsinye mağazalarda ve elişi fuarlarında satabilirsiniz. El işi ürünler yaparak farklı şekillerde para kazabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Ne Yapıp Satabilirim?

Mutlaka okuyun: Etsy’den Aylık 10.000 Dolar Nasıl Kazandım?


9 – Güzellik hizmetleri

Her zaman para kazanabileceğiniz en iyi ev merkezli iş fikirlerinden biridir. Hizmetlerinizle ilgili reklam yapın ve harika sonuçlar alın. Masaj terapileri, yüz ve vücut bakımları, manikür ve pedikür hizmetleri sunabilirsiniz ve ayrıca farklı güzellik bakımı paketleri hazırlayabilirsiniz.


10 – Dikiş ve tadilat hizmetleri

İnsanlar çoğu zaman bedenlerine tam oturan ve özel davetlerde giyebilecekleri belli elbiseleri kolaylıkla bulamazlar. Dikiş becerileriniz varsa bu iş sizin için maliyetsiz harika bir ek iş seçeneği olacaktır.

Üstelik evlere dikiş işi veren firmalar sayesinde iş sıkıntısı da yaşamazsınız. Örneğin düğün sezonunda evlere gelinlik işi verenler oldukça çoğalmaktadır. Evde dikiş işinden, tam zamanlı bir işten kazanabileceğiniz paranın çok daha fazlasını kazanmanız mümkündür. 

Mutlaka okuyun: Evde Dikiş İşi Yapmak


11 – Antrenörlük hizmetleri

Tıpkı kişisel spor hocalarına olan talep gibi kişisel antrenörlere olan talepte her geçen gün artmaktadır. Gerekli niteliklere ve becerilere sahipseniz bu iş size işletme, pazarlama, finans, dinsel yaşam veya sosyal ve kişisel ilişkiler alanlarında birçok ek iş fırsatı sunacaktır.


12 – Evde danışmanlık işi

Bir başka evde ek iş fırsatı da danışmanlık yapmaktır. Belli alanlarda yüksek becerilere sahipseniz ve yeterli deneyiminiz varsa online danışmanlık yapabilir veya müşterileri evinizde kabul edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Danışmanlık Şirketi Kurmak


13 – Evde muhasebecilik ve defter tutma hizmetleri

muhasebe-isine-baslamak

Matematikte iyiyseniz ve hesap işlemlerinde sabırlıysanız özel ve şirket müşterileri için muhasebelik yapabilir ve defter tutabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evden Muhasebe İşi


14 – Alacak tahsili işi

Evinizden yürütebileceğiniz bu ek işe başlamak için bir telefona, bir bilgisayara ve alacak tahsili ile ilgili kanunlara aşina olmanız yeterli olacaktır. Farklı müşterilerin ve firmaların paralarını tahsil etmelerine yardımcı olabilir ve toplandığınız paralardan belli bir yüzde alarak para kazanabilirsiniz.


15 – Çocuk bakımı hizmetleri

Çocukları seviyorsanız bu iş tam size göre demektir. Çocuk bakım hizmetleri vermek para kazanmanın en eğlenceli yollarından biridir. Çocuklarla oyun oynayarak, kitap okuyarak vakit geçirdikçe para kazanırsınız. Tabii bu aktiviteler bakımını üsteleneceğiniz çocuğun yaş aralığına göre değişecektir.

Mutlaka okuyun: Evde Çocuk Bakıcılığı


16 – Yaşlı bakımı hizmetleri

Yaşlıların birçoğu huzurevlerinden hoşlanmaz. Yaşlılara yemek yaparak, banyolarını yaptırarak, arkadaşlık ederek ve ilaçlarını vererek günlük işlerinde yardımcı olabilirsiniz. Yaşlı insanlara karşı yakınlık duyuyorsanız bu iş tam size göre demektir.


17- Parti malzemeleri kiralama

Parti malzemeleri kiralamak özellikle de büyük şehirlerde önemli işlerden biri haline gelmiştir. Hoparlör düzeni, sandalyeler, tenteler, davullar, sahne platformu, buzdan parçalar, pişirme kap-kaçakları, masa örtüleri ve diğer parti malzemelerine karşı büyük talep vardır. Öncelikli adımınız malzemelerden alınacak ücretleri ve malzemelerin ne kadar zaman için kiralanacağını belirlemektir. Daha sonra bu malzemelerin yapım veya alım masraflarını araştırın. Yapmanız gereken çevrenizdeki etkinlik yöneticileri ile temas kurmak ve yakınlarınızı verdiğiniz hizmetlerle ilgili bilgilendirmektir.

Yukarıda ki listede evden idare edebileceğiniz ek iş fırsatlarının bir kısmını sizlerle paylaştık. Kendiniz için uygun olanı seçin ve işe koyulun.18 – Becerilerinizden faydalanın

Grafik tasarım, veri madenciliği, web sitesi geliştirme, video kurgulama, yazılım geliştirme veya müşteri hizmetleri? Hangisi sizin için uygun? Bu becerilerden faydalanarak Fiverr, Bionluk, TaskRabbit veya ODesk gibi sitelere üye olabilir ve becerilerinize uygun ek işler bulabilirsiniz. Ne sıklıkta çalışmak istediğinizi ve hangi işleri yapmak istediğinizi kendiniz belirleyebiliyorsunuz!

Mutlaka okuyun: Freelance Çalışmak


19- E-Kitap Yazın ve Satın.

Finans uzmanı mısınız? Peki, müşterilerinize ya da aynı mali sorunlarla defalarca mücadele etmiş pek çok kişiye yardımcı olacak bir finans kitabı yazmaya ne dersiniz? Uzmanlık alanınıza uygun bir e-kitap içeriği ile Kindle vb. platformlar üzerinden e-kitap satışı yapabilirsiniz- kitabınız yazdıktan yıllar sonra dahi size pasif gelir sağlayacaktır.

Mutlaka okuyun: E-kitap Yazarak Para Kazanmak


20- Evinizi Kiralayın.

Gayrimenkul üzerinden para kazanmakla ilgileniyor, ancak uygulamalı bir yaklaşımı benimsiyorsanız, yazlık evinizi, yaşadığınız evi ya da evinizin tek bir odasını kiralamak pasif gelir elde etmenin mükemmel bir yolu olabilir.

Nasıl mı?

Airbnb: Airbnb, insanların dünyanın her yerine seyahat etmelerine ve geleneksel otellerden çok daha ucuz şekilde konaklamalarına olanak tanıyan bir web sitesidir. Sitede kiralama süreci şu üç kategoriye ayrılmıştır: Özel oda, ortak oda veya tüm ev.

Airbnb, hizmetleri için yaptığınız her rezervasyon başına sizden %3 oranında bir ücret alır, ancak gecelik ücretinizin ne olacağına karışmaz. Dünyanın her yerinden insanlar Airbnb aracılığıyla fahiş miktarlarda pasif gelir elde etmektedir.

VRBO: VRBO, sahip olduğu 2 milyonu aşkın mülk ile hem kiracılar hem de mülk sahipleri için meşru bir hizmet sunduğunu kanıtlamıştır.

VRBO, rezervasyon başına %5 ücret talep eder, ayrıca konuğun kredi kartıyla ödeme yapması durumunda buna artı bir %3 ekler. Ancak tıpkı Airbnb’de olduğu gibi kendi konaklama fiyatınızı belirleyebilir ve elde ettiğiniz geliri kısa zamanda harcamalarınıza veya emeğinize değecek bir hale getirebilirsiniz.

Vacasa: Vacasa bir tatil evi kiralama şirketidir. Başka bir deyişle, Vacasa’da Airbnb’de olduğu gibi evinizdeki boş bir odayı kiralayamazsınız, ancak bir tatil destinasyonunda fazladan bir eviniz varsa bu site sizin için bir nimete dönüşebilir. Vacasa, pasif gelir elde etmek için harika bir seçenektir ve tüm işi sizin adınıza yapar.

İpucu: Kiralamanın temel noktası değerlendirme puanlarınızı yüksek tutabilmektir. Ne kadar yüksek puanlar alırsanız, evinizi/odanızı o kadar çok kişi kiralar (dolayısıyla o kadar çok para kazanırsınız).

Mutlaka okuyun: Airbnb İle Para Kazanmak


21- E-Ticaret Yapın.

Burada kural net: Düşük fiyattan aldığınız malları yüksek fiyat üzerinden defalarca satmaya odaklanmalısınız. Başlamak için bir e-pazarlama sitesine üye olmanız ve bir sanal mağaza kurmanız gerekiyor. Sonrasında ise satmak istediğiniz ürünler hakkında bilgi sahibi olmaya odaklanmalısınız. Her şeyde olduğu gibi e-pazarlamada da satış yapacağınız öğe hakkında en ufak bir fikir sahibi olmaksızın onu kullanmaya çalışmanız kötü bir fikir olacaktır. Piyasa fiyatı, kar marjı ve nakliye / paketleme konularında da derinlemesine bir araştırma yapmanız şarttır.

Mutlaka okuyun: E-Ticaret Nasıl Yapılır?


22- Anket Doldurarak Para Kazanın.

Çevrim içi anketlere katılarak para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Kanepenize kurulup rahatınızı hiç bozmaksızın yalnızca internette gezinerek para kazanabilirsiniz. Bu amaçla kullanabileceğiniz binlerce anket sitesi mevcut ve bunlardan bazıları sadece kaydolduğunuz için dahi size bonus vermeye hazır. O halde geç kalmadan fikirleriniz için ödeme almaya başlayın.

Mutlaka okuyun:Anket Doldurarak Para Kazanmak


23- Telefon uygulaması geliştirin.

Programlama becerilerine sahipseniz eşsiz fikrinizi bir telefon uygulamasına dönüştürebilirsiniz! Uygulama piyasasında her türde uygulama fırsatı kaynıyor.

Mutlaka okuyun: Uygulama Yaparak Para Kazanmak

Mutlaka okuyun: En Çok Para Kazandıran Uygulamalar


24- Blog yazmaya başlayın (ya da satın alın).

Birazcık girişimci olarak ve yaratıcılığınızı kullanarak başarılı bir blog yazarı olabilirsiniz ama bu biraz zaman alabilir. İlk başladığınızda sıkı çalışın ama sayfanıza reklam alma, sponsor bulma ve satış ortaklığı gibi çeşitli gelir kaynağıyla blogunuz size umduğunuzdan daha büyük bir getiri sağlayacak.

Mutlaka okuyun: Ne Blogu Açmalıyım?


25- Satış ortaklığı.

Satış ortaklığını blog yazma dışında da farklı şekillerde hayata geçirebilirsiniz. Büyük takipçi kitleleri işinize daha çok yarasa da bazı yerel işletmeler bile arkadaşlarına ve ailelerine işlerini tavsiye ediyor.

Mutlaka okuyun: Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?


26- Bir fikrin yasal haklarını alın.

Bir ürün ya da iş hakkında güzel bir fikriniz varsa ama bununla uğraşacak zamanınız yoksa bu fikrin yasal haklarını almayı düşünebilirsiniz. İlgili şirketler fikrinizi kullanma karşılığında size telif hakkı ödemek ister.


27- Bir otomat satın alın.

Büyük ihtimalle şimdiye kadar otomatların kime ait olduğunu düşünmediniz ama otomat işine girerseniz inanılmaz bir ek gelir elde etme fırsatını yakalayabilirsiniz! Doğru noktaları bulduğunuzda otomatları sizin için yerleştirecek birini tutun, işiniz tıkır tıkır işlemeye başlasın.

Mutlaka okuyun: Otomat İşi Yapmak


28- İnternet üzerinden kurs verin.

Bu kursların konusu ilgilendiğiniz herhangi bir konu olabilir. Örneğin, dijital pazarlamayla mı ilgileniyorsunuz? Bununla ilgili internetten kurs verin. Kuş gözlemi konusunda uzman mısınız? Bununla ilgili internetten kurs verin. Merak etmeyin, sevdiğiniz her konunun bir takipçi kitlesi olacaktır.

Mutlaka okuyun: Online Kurs Hazırlayarak Para Kazanmak


29- YouTube kanalı açın.

YouTube, rekabetin bol olduğu bir ortam olsa da işe başladığınızda harcayacağınız para çok fazla değildir. Seçtiğiniz konuda gerçekten tutkuluysanız ve izleyicilerinize bir şeyler katmak istiyorsanız sayfanıza raklam alarak ve sponsor bularak belli bir miktarda ek gelir elde edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır?


30- Altın Kaplama İşi

Ek iş olarak veya tam zamanlı yapabileceğiniz karlı bir iş arıyorsanız seyyar altın kaplama işine başlayabilirsiniz. Seyyar altın kaplama ekipmanlarını her yerde bulabilirsiniz. Herhangi bir deneyim istemeyen bu kazançlı işe başlayarak harika bir ek iş imkanına sahip olarabilirsiniz.

Aşağıda seyyar altın kaplama işine başlamakla ilgili sıklıkla sorulan sorular yer almaktadır.

Seyyar altın kaplama malzemeleri ve ekipmanlarını birçok yerde bulabilirsiniz. Altın kaplama işindeki başarınız, size ve pazarlama faaliyetlerinize bağlıdır.

Soru: Altın kaplama işi zor mudur?

Yanıt: hayır ekipmanlar kolay kullanım için geliştirilmiştir. Renk kodlu uygulama çubukları uygun akım, voltaj ve kutuplaşma için önceden ayarlanmıştır. Sistemler kapsamlı eğitim kılavuzu, pazarlama kılavuzu ve eğitim videoları ile bütünleştirilmiştir.

Soru: Müşteriler kim?

Cevap: otomotiv, mücevher, tesisat parçaları, motosikletler, silahlar, madeni paralar veya tıbbi ekipmanlar gibi seçebileceğiniz binlerce pazar ve uygulama vardır. Ekipmanların çoğu bütün uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Karar sizin. Pazarlama planı ve satış programına karar verin.

Soru: Ne kadar kazanırsınız?

Cevap: ne kadar kazanacağınız altın kaplama işinizin türüne bağlı olarak değişecektir. Örneğin otomobil amblemi kaplama işinde bir kişi bir saatten az sürede kolaylıkla dört veya beş kaplama yapabilir. Potansiyel kazancınız pazarlama ve satış programınız ve müşterilerinize nasıl hizmet ettiğinize bağlı olarak düşebilir. Bir firma işletmesini üç teknisyen ve üç seyyar altın kaplama makinesi alarak genişletmiştir. Teknisyenler garantili komisyon temeline bağlı olarak çalışmaktadır ve ciddi gelir elde etmektedir. Çevremizde bu ek işi yapanlardan örnek vermek gerekirse ortalama aylık kazançları 1.000-3.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Soru: Otomobil amblemi altın kaplama işlemi yapılmadan önce sökülmeli midir?

Cevap: kaplama çözümleri yeni arabaların çoğunu etkilemez. Arabaların üzerindeki amblemlerin işlemden önce sökülmemesi kaplayıcıya avantaj sağlar. Amblemi söküp kaplama firmasına gönderdiğinizi ve daha sonra yeniden yerleştirdiğinizi düşünün. Bu oldukça maliyetli olacaktır.

Soru: Kaplama altın ne kadar süre dayanır?

Cevap: 24 karat altın hiçbir zaman paslanmaz. Kaplama işleminde uygulanan sistemlerde benzerdir. 24 karat altın paslanmaz ve doğru uygulanırsa soyulmaz, pul pul dökülmez veya rengi solmaz. Oldukça hassastır ve ömrünü maksimuma çıkarmak için doğru bakımın yapılması gerekir.31- Online Özel Ders

Sanal öğretmenlik, evinizin konforunda kendi çalışma saatlerinizi ayarlayabileceğiniz ve konularla alakalı ya da sınavlara hazırlıkla ilgili uzmanlıklarınızı ve tecrübelerinizi kullanabileceğiniz iyi bir yoldur. Sanal öğretmenler, Zoom, FaceTime, Skype, Google Hangouts ve diğer teknolojileri kullanırlar.

Özel öğretmenlik, resmi bir eğitim sertifikası gerektirmez, ancak hali hazırda öğretmenlik tecrübeniz varsa bu harika bir başlangıç ve vurgulamak isteyeceğiniz bir özellik olabilir.

Bu işin ortalama saat ücreti 250 TL civarında olup beklentilerinizi ayarlamak ve kendinize bir fiyat belirlemek için çevrenizdeki özel ders fiyatları hakkında araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Genel olarak Matematik (her sınıf ve üniversitelere giriş sınavlarına hazırlık için), fen bilimleri (fizik, kimya ve biyoloji), İngilizce (seviye belirleme sınavlarına hazırlık) ve kompozisyon dersleri yüksek talep gören derslerdir.


32- Müşteri Hizmetleri Temsilciliği

Bu saatlik yapılabilen iş, çok fazla eğitim almak istemeyen ve evden çalışmak isteyen anne ve babalara uygundur çünkü başlangıç şartları diğerlerine nispeten daha düşüktür. Müşteri hizmetleri çalışanı olmak, gelen aramaları cevaplayarak müşterilere yardımcı olmayı gerektirir. Vardiyalı olarak çalışılan bu işte çok sayıda insanla iletişime geçildiği ve bunlardan bazıları insanı bıktırıp moralini bozabileceği için bu durumlarda sakin kalabilmek, arkadaşça davranıp çözüm odaklı olabilmek bir artıdır.

Müşteri hizmetleri temsilcisi olabilmek için ihtiyacınız olan şeyler, bir lise diploması ve bir yıllık tecrübedir. Bu yüzden başvururken müşterilere telefon üzerinden yardım ettiğiniz ve problem çözdüğünüz herhangi bir müşteri hizmetleri tecrübenizi vurgulamak sizin için iyi olacaktır. Bu işlerin çoğunluğunda önceden bir eğitime tabi tutulursunuz.

Başlamak için iş arama sitelerinden herhangi birinde “müşteri hizmetleri temsilcisi” ya da “müşteri hizmetleri yetkilisi” gibi anahtar kelimelerle arama yapabilirsiniz.


33- Redaktör/Düzeltmenlik

Redaktörler yazılı materyalleri gözden geçirir ve olgusal doğruluğu, imla, dilbilgisi ve okunabilirliği kontrol ederler. Bu, Türkçe yatkınlığı olan ve bu dili doğru kullanabilen insanlar için detay odaklı bir iştir. Eğer dilbilgisi, noktalama ve yazım konusunda hünerliyseniz o zaman bu sizin için iyi bir para kazanma yolu olabilir.

Bu alandaki işler basılı dergilerden, finansal ticaret raporlarına ve internet haberlerine kadar çeşitlilik gösterir. Eğer tecrübeliyseniz bu işe yayınevleri ya da reklam ajansları için çalışmayı düşünebilirsiniz. Bununla birlikte zamanla akademik ve tıbbi metinler gibi farklı alanlarda da uzmanlık kazanabilirsiniz.


34- Dijital ürünler satın

Dijital ürünler, çevrim içi ortamda saklanan, tekrar tekrar satılabilen varlıklar veya medya dosyalarıdır. PDF’ler, eklentiler ve şablonlar veya indirilebilir dosyalar vb. farklı formatlarda olabilirler. Örneğin, müzik konusunda uzmansanız ve eğitmenlik deneyiminiz varsa, online müzik kursları açabilir veya bilgi birikiminizi dijital ürün formatında satışa sunabilirsiniz.

Dijital varlıklar, yüksek kar marjına sahip oldukları için popülerliklerini her geçen gün daha da artırmaktadır. Elbette bu ürünleri yaratmak belirli bir zaman ve para gerektirecektir, ancak işi bir kere hallettiniz mi işler kolaylaşır, zira ürünleri depolamak veya müşterilere teslim etmek çok daha kolaydır.

En güzeli de satabileceğiniz ürün miktarı konusunda sınırlamanın olmayışıdır. Dijital ürünlerin bir diğer faydası ise içerik oluşturuculara profesyonellerin yararlanabileceği kitler, yazdırılabilir öğeler, dosyalar vb. varlıkları oluşturmak için uzmanlıklarını kullanmak ve işletmelerini ölçeklendirmek konusunda yardımcı olmaktır. Dijital ürün portföyünüz genişledikçe satışlardan elde edeceğiniz gelir de artacaktır- yıllar geçse dahi.

Dijital ürünler sadece iş dünyasının ileri gelenlerine has değildir. Evde fitness yapmak isteyenler için egzersiz planlarından çevrim içi kurslara kadar çeşitli ihtiyaçlara yönelik pek çok dijital ürün oluşturabilir ve satabilirsiniz.

Ne satarsanız satın, dijital ürününüzün hedef kitlenizin ihtiyaçlarıyla doğru orantılı olduğundan emin olun. Müşterilerin ihtiyaç duydukları/istedikleri varlık türlerini bulmaya odaklanın ve talep gören ürünlere odaklanın. Bu, evden çalışarak kayda değer bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır.

Mutlaka okuyun: Dijital Bilgi Ürünleri Satarak Para Kazanmak


35- Bayi olun

Yeni ürünler tasarlama veya minimum satış konularında kaygılanmak istemiyor musunuz? Endişelenmeyin. Zira evden para kazanmak için devrim niteliğinde bir ürün fikrine ihtiyacınız yok. Bunun yerine, ürünlerin yeniden satışı yapan bir bayi/aracı firma olmayı deneyebilirsiniz.

Bir bayi, üreticilerden, tasfiyecilerden veya diğer perakendecilerden ürün satın alıp söz konusu ürünleri kendi müşterilerine satan kişidir. Bayilik izni ise belirli ürünleri satış vergisinden muaf olarak alabilmenizi sağlayacaktır. Bahsi geçen ürünler:

  • Toptan satış ürünleri
  • Perakende satış ürünleri
  • Üretim bileşenleridir.

Ürün tedarikçilerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Stoksuz satış tedarikçisi
  • Vintage/ikinci el ürün butikleri
  • Konsinye mağazaları
  • Facebook pazaryeri

Güzellik veya moda vb. niş bir alanda uzmanlığa sahipseniz, deneyebileceğiniz bir diğer karlı yöntem de yeniden satış olacaktır. Ürün geliştirmenin veya sıfırdan bir kitle yaratmanın gerekmediği durumlarda e-ticaret mağazanızı çok daha hızlı bir şekilde açabilirsiniz.36- İkinci el/vintage kıyafet satışı yapın

İkinci el kıyafetleri sever misiniz? İkinci el mağazasından ucuz fiyata elbise almanın zevki sizi de cezbetmez mi?

İkinci el giysiler satarak bu tutkuyu sağlam bir gelir kapısına dönüştürebilirsiniz.

Bugün 64 milyar dolar değere sahip bu pazar kullanılabilir durumdaki ikinci el kıyafetleri alıcılarına gönderme konusunda mağaza sahiplerine güveniyor. İkinci el giysilere yönelik talepteki artış ile Etsy vb. pazar yerlerindeki vintage/ikinci el giyim satıcılarının sayısı da artırmıştır. Bu, rekabetin hissedilir derecede yüksek olduğu bir pazardır.  Ancak yine de kendi markanızı yaratabilir, vintage camiasında sağlam bir yer edinebilirsiniz.

O halde vakit kaybetmeden işe koyulun. Vintage giysilere olan sevginizi perakende uzmanlığınız ile birleştirerek kendinize has bir stil yaratın ve para kazanmaya başlayın.


37- Fotoğraf satın.

Bir fotoğrafçı olarak evden para kazanmanın yolu yeteneğinizi konuşturmak ve size bahşedilen bu hediyeyi paraya dönüştürmektir. Bu iş ilk bakışta bir hayli zormuş gibi gözükse de doğru nişi bulup sağlam bir kitle oluşturduğunuzda, birden çok gelir akışı oluşturabilirsiniz.

Çevrim içi fotoğraf satışına uygun iş fikirleri ise şunlardır:

  • Alarmy, 500px, 123RF ve Stocksy vb. çevrim içi pazar yerlerinde fotoğraflarınızı satabilirsiniz.
  • Fotoğraflarınızı baskı, albüm vb. ürünler ile talep üzerine baskı hizmetlerinde kullanılacak gömlek ve şapka gibi fiziksel ürünleri yaratmada kullanabilirsiniz.
  • Moda çekimleri, ürün fotoğrafçılığı, etkinlikler veya çekmeyi sevdiğiniz hemen her şeyi kapsayan hizmetleri çevrim içi platformlar üzerinden satışa sunabilirsiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini deneyebilir ve fotoğraflarınızla para kazanmaya bir an evvel başlayabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Stok Fotoğrafçılığı Nasıl Yapılır?


38- El yapımı mum satışı yapın.

Evden çalışarak para kazanmanızı sağlayacak, eğlenceli bir yol arayışında mısınız? Evinizde mum üretip çevrim platformlar üzerinden satmaya ne dersiniz? Bu iş teknik bilgi ile sıkı bir çalışma gerektirse de mumlarınızı kişiselleştirme ve istediğiniz yere satabilme avantajına sahip olursunuz. Bir diğer avantaj ise bu işin başlangıç maliyetinin düşük olmasıdır. Genel maliyetleriniz mum yapımında kullanılan ekipman temini ile sınırlı olacaktır.

Bu iş son derece karlı olabilir. Zira mum yapım endüstrisi pazar değerinin 2028 yılına kadar 13,3 milyar dolara ulaşması beklenmektedir-bu gerçek insanların uzun yıllar boyunca sevdikleri her mumu satın almaya devam edeceğini göstermektedir. Mum üretimi ile yaratıcılığınızı ifade etmenin yanı sıra moda, ev dekorasyonu ve koku alanında kalıplaşmış normları yıkacak bir markaya dönüşme imkanı da bulabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Evde Mum Yapıp Satmak


39- El yapımı sabun satın.

El yapımı ürünleri seven bir girişimci misiniz? O halde evde sabun yapıp satmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Sabun satışı kulağa güçlü bir gelir kaynağıymış gibi gelmese de sabunlar aslında hemen her müşterinin ihtiyaç duyacağı, bir hayli talep gören ürünlerdendir.

Sabunlar, kirli elleri, bulaşıkları veya çamaşırları yıkamak amacıyla kullanılan son derece işlevsel bir ev ürünüdür. COVID 19 salgını ise değerinin 2027 yılına kadar 55,2 milyar dolara ulaşacağı tahmin edilen bu sektörü daha da hareketlendirmiş, hijyen ürünlerine yönelik büyük bir talep yaratmıştır.

Peki ya siz?

Bu iş fikriyle ellerinizi kirletmeye ne dersiniz?

Mutlaka okuyun: Evde Organik Sabun İşi

Evde ek iş ne yapabilirim?” diyenlere özel birbirinde güzel ve kazançlı ek iş imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın!


İlginizi çekebilir

Evden Para Kazanmanın Yolları

Evde Ne Yapıp Satabilirim?

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir