Evde Ek İş Ne Yapabilirim?

Evde ek iş yapmak zevk alarak gelirinizi artırabileceğiniz en iyi yoldur. Az zaman ayırarak ve az bir efor sarf ederek becerilerinizi pratiğe dönüştürerek para kazabilirsiniz.

Evden para kazanma konusunda kararlı olup “evde ek iş olarak ne yapabilirim?” diyenlerdenseniz aşağıdaki listeye bir göz atın.

Listemizde hayatlarında pozitif değişiklikler yapmak isteyenler için harika evde ek iş fırsatları var.

 

 

1 – Ev onarım işleri

Tasarım ve inşaat becerilerinizi kullanarak insanların evlerini yenilemelerine yardımcı olabilirsiniz. Ev dekorasyonu konusunda doğuştan gelen bir yeteneğiniz varsa bu ek iş fırsatı tam size göre demektir.

 

2 – Evcil hayvan bakımı hizmetleri

karli-evcil-hayvan-sektoruEvcil hayvanları seviyorsanız evinizden yürütebileceğiniz bu ek iş sayesinde para kazanabilir ve hayvanlarla kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Köpeklerin gezdirilmesi, evcil hayvanların bakımı, taranması, yıkanması ve aynı zamanda şımartılması gibi hizmetler verebilirsiniz.

 

3 – Yiyecek-içecek hizmetleri

yemek-kitabi-yazmakYemek pişirme konusunda hünerliyseniz kokteyler, günler, partiler, düğünler, iş toplantıları ve öğle yemeği resepsiyonları gibi etkinliklerde kendi yiyecek içecek hizmetlerinizi verebilirsiniz. Yemek pişirmek için zamanı olmayan insanlar için ve aynı zamanda az önce bahsettiğimiz etkinlikler için kaliteli ve hoş gözüken yiyecekler hazırlayabilirsiniz. “Evde yemek işine nasıl başlayabilirim?” diyorsanız detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

 

4 – Pastacılık

Tatlı ikramlar ve unlu mamuller yapma konusunda becerikli misiniz? O zaman aşçılık hünerlerinizi kullanarak yaptığınız ev yapımı tatlıları, kekleri, pastaları, dondurmaları ve kurabiyeleri satabilirsiniz. Gel al hizmeti verebileceğiniz gibi evlere servis de yapabilirsiniz veya direk dükkanlara satabilirsiniz. Bu evde ek iş imkanı hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

 

5 – Temizlik hizmetleri

cevre-dostu-temizlik-avantaj-dezavantajBu tür hizmetlere her zaman talep vardır ve kolaylıkla evinizden idare edebileceğiniz iyi bir iş fırsatıdır.  Bu tür işleri yapmaktan rahatsız olmuyorsanız tek başınıza çalışarak evleri ve küçük ofisleri temizleyebilirsiniz. Ancak organizasyon becerileriniz varsa işinizi daha geniş bir ölçeğe taşıyabilir ve ticari temizlik işlerine girebilirsiniz. Ticari yerleri temizlemek için ekipman ve personel almanız gerekir. Evde temizlik işi hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

 

6 – Etkinlik planlama hizmetleri

Organizasyon becerilerinizi pratiğe dönüştürün. Girişimcilik ve yaratıcılık becerilerinizi özel ve şirket müşterileri için düğün ve diğer sosyal etkinlikler planlamak ve organize etmek için kullanın. Ayrıca profesyonel bir düğün danışmanı da olabilirsiniz. İnsanlar her gün evleniyor.

 

7 – Evde internetten yapılacak ek işler

Bilgisayar ve internet becerileriniz iyiyse ve aynı zamanda hızlı bağlantı kurabiliyorsanız bu iş sizin için harika bir ek iş fırsatı olacaktır. “İnternetten ek iş olarak ne yapabilirim?” diyorsanız  e-ticaret, affiliate pazarlama ( satış ortaklığı ), youtube, makale yazmak, danışmanlık hizmetleri ve web tasarımı internetten para kazanmanın en hızlı ve kolay yollarıdır. Evde oturarak internetten para kazanma yolları hakkında detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ!

Aynı zamanda sanal asistanlık yaparak özel ve şirket müşterileriyle çalışabilirsiniz. Sanal asistanların görevi sekreterlerin görevleriyle aynıdır sadece gerçek bir ofisten çalışmazlar.

 

8 – Evden el işi ürünler satmak

El işi çantaYaratıcılığınızı devreye sokun ve becerilerinizden faydalanın. El işi ürünlerinizi online olarak satabilir, mağazalara verebilir ve özel müşteriler bularak kişiselleştirilmiş ürünler yapabilirsiniz. Seramikler, aksesuarlar, ev dekorasyon ürünleri, takılar ve diğer objelerden yaratarak bunları ev partilerinde, konsinye mağazalarda ve elişi fuarlarında satabilirsiniz. El işi ürünler yaparak farklı şekillerde para kazabilirsiniz. “Evden ne satabilirim?” diyorsanız detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

 

9 – Güzellik hizmetleri

Her zaman para kazanabileceğiniz en iyi ev merkezli iş fikirlerinden biridir. Hizmetlerinizle ilgili reklam yapın ve harika sonuçlar alın. Masaj terapileri, yüz ve vücut bakımları, manikür ve pedikür hizmetleri sunabilirsiniz ve ayrıca farklı güzellik bakımı paketleri hazırlayabilirsiniz.

 

10 – Dikiş ve tadilat hizmetleri

İnsanlar çoğu zaman bedenlerine tam oturan ve özel davetlerde giyebilecekleri belli elbiseleri kolaylıkla bulamazlar. Dikiş becerileriniz varsa bu iş sizin için maliyetsiz harika bir ek iş seçeneği olacaktır.

Üstelik evlere dikiş işi veren firmalar sayesinde iş sıkıntısı da yaşamazsınız. Örneğin düğün sezonunda evlere gelinlik işi verenler oldukça çoğalmaktadır. Evde dikiş işinden, tam zamanlı bir işten kazanabileceğiniz paranın çok daha fazlasını kazanmanız mümkündür.  Evde dikiş işine nasıl başlanır öğrenmek için TIKLAYINIZ!

 

11 – Antrenörlük hizmetleri

Tıpkı kişisel spor hocalarına olan talep gibi kişisel antrenörlere olan talepte her geçen gün artmaktadır. Gerekli niteliklere ve becerilere sahipseniz bu iş size işletme, pazarlama, finans, dinsel yaşam veya sosyal ve kişisel ilişkiler alanlarında birçok ek iş fırsatı sunacaktır.

 

12 – Evde danışmanlık işi

Bir başka evde ek iş fırsatı da danışmanlık yapmaktır. Belli alanlarda yüksek becerilere sahipseniz ve yeterli deneyiminiz varsa online danışmanlık yapabilir veya müşterileri evinizde kabul edebilirsiniz.

 

13 – Evde muhasebecilik ve defter tutma hizmetleri

muhasebe-isine-baslamakMatematikte iyiyseniz ve hesap işlemlerinde sabırlıysanız özel ve şirket müşterileri için muhasebelik yapabilir ve defter tutabilirsiniz.

Evde muhasebe işi nasıl yapabilirim diyorsanız detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

 

14 – Alacak tahsili işi

Evinizden yürütebileceğiniz bu ek işe başlamak için bir telefona, bir bilgisayara ve alacak tahsili ile ilgili kanunlara aşina olmanız yeterli olacaktır. Farklı müşterilerin ve firmaların paralarını tahsil etmelerine yardımcı olabilir ve toplandığınız paralardan belli bir yüzde alarak para kazanabilirsiniz.

 

15 – Çocuk bakımı hizmetleri

Çocukları seviyorsanız bu iş tam size göre demektir. Çocuk bakım hizmetleri vermek para kazanmanın en eğlenceli yollarından biridir. Çocuklarla oyun oynayarak, kitap okuyarak vakit geçirdikçe para kazanırsınız. Tabii bu aktiviteler bakımını üsteleneceğiniz çocuğun yaş aralığına göre değişecektir.

Evde çocuk bakmak istiyorum diyorsanız detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

 

16 – Yaşlı bakımı hizmetleri

Yaşlıların birçoğu huzurevlerinden hoşlanmaz. Yaşlılara yemek yaparak, banyolarını yaptırarak, arkadaşlık ederek ve ilaçlarını vererek günlük işlerinde yardımcı olabilirsiniz. Yaşlı insanlara karşı yakınlık duyuyorsanız bu iş tam size göre demektir.

Yukarıda ki listede evden idare edebileceğiniz ek iş fırsatlarının bir kısmını sizlerle paylaştık. Kendiniz için uygun olanı seçin ve işe koyulun.

Evde ek iş ne yapabilirim?” diyenlere özel birbirinde güzel ve kazançlı ek iş imkanlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın!

 

İlginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.