Evden Gıda Ürünleri Satışı

Evden ne yapıp satabilirim diyen ev hanımlarına özel iş imkanlarını ve ek iş fırsatlarını araştırmaya devam ediyoruz. Ev yapımı gıda ürünleri satmak, son yıllarda oldukça popüler ve kazançlı hale gelmiş harika bir evde iş imkanıdır. Örneğin turşular evde hazırlanan ürünler arasındadır ve makul bir fiyata kolaylıkla satılabilir.

Yemek yapmaktan hoşlanan bir insansanız evinizde hazırladığınız gıda ürünlerini satarak kazanç elde edebilirsiniz. Unutulmaz spagetti sosu, salsa veya reçel tarifleriniz varsa bunu fırsata dönüştürebilirsiniz. Evde yaptığınız ürünleri satmak için ufak bir yatırım yapmanız gerekir. Unutmayın başarı potansiyeliniz oldukça yüksektir.

 

İhtiyacınız olanlar

  • İçerik malzemeleri
  • Mutfak ekipmanları
  • Paketleme malzemeleri

 

Evde hazırlanmış olan gıda ürünlerini nasıl satabilirsiniz?

1 – Evden gıda satışına başlmanın ilk adımı, ne satacağınıza karar vermektir. Satacağına inandığınız tarifler hazırlayın. Farklı tarifler deneyin ve bunları ailenize ve arkadaşlarına tattırın. Daha sonra bu tariflerden en iyi olanları seçin ki her yaptığınızda aynı lezzeti yakalayabilesiniz.

2 – İşlerinizi evden yürütecek olsanız bile uymanız gereken yasalar ve yönetmelikler olabilir. Sağlık Bakanlığı ile temas kurun ve ürünlerinizi evinizden satıp satamayacağınızı öğrenin.  Domates soslarınızı veya turşularınızı konserve haline getirecekseniz uymanız gereken belli kurallar olabilir. Sağlık Bakanlığı belli aralıklarda denetim için kapınızı çalabilir veya ürünlerinizi ticari bir mutfakta hazırlamanızı söyleyebilir. İlgili resmi kurumların internet sitelerini ziyaret ederek konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

3 – İçerik malzemelerinizi alın veya yetiştirin. Evinizin bahçesinde yetiştirdiğiniz domateslerden mükemmel domates sosları hazırlamanız sadece malzeme parasından tasarruf etmenize yardımcı olmaz aynı zamanda ekstra satış noktası imkanı da sağlar. İçerik malzemelerinizi kediniz yetiştiremiyorsanız çiftçilerden veya restoran tedarikçilerinden toptan fiyata alabilirsiniz.

4 – Evden satış işiniz için kavanoz, poşet veya diğer paketleme malzemelerinizi alın. Gıda ürünlerini nasıl paketleyeceğinize karar verin. Paketleme malzemelerinizi almak için internet üzerinden toptancıları araştırın. Bu sayede hem tasarruf edersiniz hem de düzgün ve profesyonel bir imaj yaratırsınız. Bilgisayarınızda etiketler hazırlayın ve bunları bastırın veya bir grafik tasarımcı ile anlaşarak etiket siparişlerinizi toptan verin.

5 – Tariflerinizi daha kolay uygulayabilmek ve daha fazla ürün üretebilmek için ekipmanlar alın. Mesela daha büyük bir miksere veya birden fazla düdüklü tencereye ihtiyacınız olabilir.

6 – Satacağınız ürünleri ön plana çıkarabileceğiniz bir internet sitesi açın. Bu sayede ulusal müşteriler de ürünlerinize ulaşabilir.

7 – Ürünlerinizi pazarlarda, kermeslerde ve elişi fuarlarında satın. Bu tür yerler ev yapımı gıda ürünleri için harika pazaryerleridir. Mesela insanların çoğu ev yapımı sos veya turşuları sever ancak bunları yapmak için zamanları yoktur. Yaptığınız ürünler sayesinde müşteriler herhangi bir zahmete girmeden ev yapımı lezzetlere ulaşmış olur. İnsanların çoğu tatillerde yerel ve ev yapımı ürünler hediye etmekten hoşlanır.

8 – Gıda ürünlerinizin pazarlamasını yapın. Broşür, katalog ve fiyat listeleri hazırlayın. Ürünlerinizi yerel süpermarketlere, bakkallara ve yerel ürünler satan diğer perakende satıcılara satın.

Özellikle evde iş yaparak para kazanmak isteyen ev hanımları için en güzel iş imkanlarını ve farklı ek gelir fırsatlarını araştırmaya devam edeceğiz. Sevgi ve para ile kalın.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir