Fitness Merkezi Açmak

Günümüzde insanların çoğu egzersiz yaparak daha sağlıklı yaşamaya çalışıyor. Evlerinde spor ekipmanları olmayan insanlar genellikle fitness merkezlerine gitmeyi tercih ederler. Farklı müşteri tiplerine hizmet eden farklı fitness merkezleri vardır. Örneğin hamilelere veya profesyonel vücut geliştiricilere hizmet edenler gibi. Fitness merkezi açmak istiyorsanız başarıyı garantilemek için iş kurma sürecinde atmanız gereken birçok adım vardır. Bu adımları sizler için araştırdık:

 

Fitness merkezi nasıl açılır?

1 – Büyük ve ulusal fitness merkezlerinde kendinizi farklılaştırabilmek için bir niş belirleyin. Örneğin pilates veya yoga merkezi açabilirsiniz. Ayrıca kadınlara, ailelere veya gruplara hizmet edebilirsiniz.

2 – Nişinizle ilgili bütün detayları kapsayan bir iş planı hazırlayın. İş planınız fitness merkezleri arasındaki rekabetin analizini, üç senelik masraf bütçesini ve kazanç tahminlerini, pazarlama ve halkla ilişkiler stratejilerini kapsamalıdır.

3 – Lisanslı spor eğitmeni olun veya nitelikli spor eğitmenlerini işe alın. Müşterilerinizi kendiniz antrenman yaptırmasanız bile her ihtimale karşı temel kalp masajı uygulamasını öğrenmelisiniz.

4 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.

5 -Fitness merkeziniz için bir yer kiralayın veya satın alın. Fitness merkezinizin büyüklüğü nişinize ve satın almayı planladığınız ekipmanların miktarına bağlı olarak değişecektir.

6 – Fitness merkeziniz ekipmanlar alın. Tasarruf etmek için ekipmanlarınızı paket fiyatlardan alın. Aynı zamanda emekli olmuş kişisel antrenörlerden veya kapatılan spor salonlarından kullanılmış ve kaliteli ekipmanlar alabilirsiniz.

7 – Fitness merkezinize gelen müşterilerin yaralanma ihtimaline karşı fitness merkezinizi ve kendinizi korumak için sorumluluk sigortası yaptırın.  Müşterilerinize fitness merkezine üye olurken mesuliyetten berat belgeleri imzalatarak önlem alabilirsiniz. Sigorta, müşterilerinizden biri size başına gelen bir kazadan dolayı dava açtığında devreye girer.

8 – Fitness merkezinizin müşteri sayısını arttırmak için teşvikler sunun. Örneğin bedava veya indirimli çocuk bakımı hizmetleri, bedava havlular, ücretsiz su, güvenlik ve müşterilerin misafirleri için bedava geçiş hizmetleri verebilirsiniz.

9 – Fitness merkezinizin tanıtımını yapın. Tanıtıcı bir internet sitesi açın, spor etkinliklerine veya sağlık fuarlarına sponsor olun, gençler veya yaşlılar için indirimli kurslar düzenleyin, gazetelere basın bültenleri gönderin veya sosyal medya hesapları açın.

spor-danismanlik

İş kurmak isteyenlere özel en güzel iş fikirlerini ve karlı yatırım fırsatlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir