Gelinlik Mağazası Açmak

Düğünlerden hoşlanıyorsanız ve iyi bir tarza sahipseniz bir gelinlik mağazası açmak sizin için ödüllendirici ve karlı bir iş olacaktır. Gelinler kendileri ve düğünleri için gelinliklere ve düğün malzemelerine zayıf ekonomilerde bile çok para harcarlar. Eğer bu iş sizin için uygunsa bir gelinlik mağazasını nasıl açacağınızı ve ne kadar çalışmanız gerektiğini öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

 

Nasıl Açılır?

Düğün modası ve trendlerini takip ederek uzmanlaşın. Ürünlerin ve envanterin doğru seçilmesi ve satamayacağınız kadar çok sipariş vermemeniz için neyin satılması gerektiğini çok iyi bilmeniz gerekir.

Ne satmak istediğinize karar verin. Gelinlikler mağazanızda en çok satılan ürünler olacaktır fakat gelinlerin kendisi ve düğünleri için satın alabileceği başka düğün malzemeleri ve aksesuarlar da vardır. Ayakkabılar, nedimeler ( gelinlere eşlik eden bayanlar ) için kıyafetler, smokinler, gelinlerin anneleri için kıyafetler, saç aksesuarları ve düğün hediyeleri sunabileceğiniz parçaların sadece bir kısmıdır.  Gelin mağazanız için rakiplerinizde olmayan farklı fikirler bulun veya müşterilerin düğünle ilgili aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir yer yaratın.

Mağazanız için yer bulun. Konumunuz çok önemlidir ve muhtemelen size pahalıya patlayacaktır. Pastaneler, düğün mekânları ve çiçek dükkanları gibi diğer düğün öğelerini satan veya sunan yerlerin yakınlarında bir mağaza bulmaya çalışın. İşe sıfırdan başlarken bulduğunuz mağazanın satın alma ve kiralama ücretlerini karşılaştırın. Konsinye düğün dükkânları veya küçük dükkanlar ufaktan başlamanız için taleplerinizi karşılayabilecek diğer alternatiflerdir.

Gelin mağazanız için personel alın. Tadilatları yapacak bir terziye ihtiyacınız olacaktır. Bu kişi mağazadaki yoğunluğa ve müşteri trafiğine bağlı olarak ihtiyaç duyulan zamanlarda satışlarda da size yardımcı olabilir. İşletmeniz büyürken yarı zamanlı yardımcılar veya danışmanlardan da yardım alabilirsiniz.

Tedarikçileri bulun ve siparişlerinizi verin. İmalatçılar düğün mağazanızı nasıl açacağınız ve neler satmanız gerektiği konusunda size önerilerde bulunabilir fakat birkaç fikir aldığınızdan emin olun. Neler satacağınıza ve neler sipariş vereceğinize karar vermek için gelinlik ve nedime kıyafetlerinin satışları hakkında bilgi alın.

Gelinlik mağazanızı düzenleyin ve dekore edin. Gelinliklerin ve kıyafetlerin rahatça görülebilmesi ve müşterilerin rahatça gezebilmesi için büyük ve geniş bir alanınız olmalı. Gelinlikler geniş ve kabarık olduğundan gelin provalarının rahat yapılması ve gelinliklerin rahatça denenmesi için geniş alanlara ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca aksesuarlar ve düğün malzemeleri içinde daha ufak alanların olması gerekir. Gelinlerin mağazanıza gelmesini istiyorsanız mağazanızın görüntüsünün havalı ve lüks olması gerektiğini unutmayın.

Gelinlik mağazanızın tanıtımını ve pazarlamasını nasıl yapacağınızı gösteren bir pazarlama planı hazırlayın. Gazetelere, gelin sitelerine ve gelin dergilerine reklam verin. Daha fazla müşteriyi mağazanıza çekebilmek ve etkilemek için özel etkinlikler ve özel defileler düzenleyin.

İlgili resmi kurumlarla görüşerek mağazanız için almanız gereken ruhsatları ve izinleri öğrenin.

Avukat, sigorta acentesi ve muhasebeci ile görüşerek gelinlik mağazanızı nasıl açacağınızı belirleyin. Şirket yapısı, vergi kesintileri, yükümlülükler, mal sigortası ve diğer finansal konularla ilgili neler yapmanız gerektiğini öğrenin.

Bayanlara özel iş fikirlerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğin Şimdiden bol kazançlar!

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir