Genç Milyonerlerin Sahip Oldukları 5 Nitelik

Toplumumuzda milyoner olmak, az görülen bir durum. Birçok iş, tüm ömrümüzü alır ama yine de bizi milyonerliğe ulaştırmaz. Tabii ki bir çok milyonerden şu sözleri işitmişsinizdir: “Para benim için ikinci planda”, “Milyonerler mutlu değildir”, “Benim bu kadar paraya ihtiyacım yok.” Eminim bunun gibi 30 cümle daha üretebilirsiniz. Kazara milyoner olamazsınız, eğer bir amacınız yokken kazanmayı düşündüyseniz; cehennem bile gelip sizi bulmaz.

Yukarıdaki başlık para ile ilgili değil, bu sahip olduğunuz inanç sitemindeki engellenme ve sizi gerçek zenginliğe doğru iten şey ile ilgili. İşte size 10 yıllık tecrübelerden derlediğim, Gerçek Genç Milyonerler ile ilgili 10 önemli nokta:

 

1- Aciliyet duygusu kazanın:

Gezegendeki en iyi şirketler olan; genç yetenekleri severim, onlar da amacı olan kişileri seviyor, ve onların hayatlarındaki en önemli duygu bu aciliyet duygusu. Google üniversite mezunlarından bile daha çok genci işe alıyor, hatta 12 yaşında liseye yeni başlayacak olan bir genci bile işe alıyor.

Şu anın başka herhangi bir zamandan daha fazla önemli olduğu fark edin ve “Nasılsa bir gün…” mantığının çok fazla rüyayı öldürüyor olduğunu görün. Genç milyonerler amaç ve hedef belirleyerek sürekli onlara ulaşmaya çalışırlar ve bunu hep yaparlar.Eğer milyoner olmak ve başarı konusunda ciddi iseniz toplumda olmayan bir duyguya sahip olmalısınız: Aciliyet!

 

2. Akıl hocası edinin:

Her genç milyonerin arkasında eğitimli ve bilge bir danışman bulunur. Onları büyük düşünmeye odaklayan, onlara rehberlik eden ve onları başkaları ile kıyaslayarak ilerlemelerini sağlayan danışmanları vardır. Danışmanlar nasıl işleri büyüteceğinizi, öğrenmeyi ve bir milyoner olmak için gerekli koşullara nasıl sahip olunacağını bilen ve her zaman arkanızda olan kişilerdir. Başarınız düştüğünde ya da yükseldiğinde çevrenizde kimlerle ilişki kurduğunuzdan her zaman emin olun. Pek çok şeyi sistemli bir şekilde yapıyorsunuz ama bunu kiminle yaptığınıza da dikkat etmelisiniz.

Mutlaka okuyun: Doğru Akıl Hocasını Bulmak İsteyenlere

 

3. Gücünüzü maksimuma çıkarın:

En sevdiğim ve tüm zamanların da en iyi olduğunu düşündüğüm cümlesi “Yüzde doksandokuz bazı şeyleri berbat etmiş olsam da  yüzde 1’lik kısımdaki başarılı olduğum şeyin üzerine düşerim!” cümlesidir.

Çoğumuz; öğretmenlerimizin, akranlarımızın ve eğitimsiz koçlarımızın “Başarısızlıklarının üzerine gitmelisin” ve “Zayıflıklarını güçlendirmelisin”  tavsiyeleri üzerinde odaklandık ancak; bütün genç milyonerler kendilerinin en iyi olduğu beceri ve alanlara yüzde yüz odaklandılar.  Dolayısıyla siz de kötü yanlarınıza odaklanarak zengin olamazsınız. Peki sizin en iyi yönünüz nedir? Ne yaparsanız mükemmele ulaşabilecek durumdasınız? Şimdi bu fikre odaklanın ve gerçek sonuçlar üretmeye başlayın, işte o zaman bir şeyleri iyi yerlere taşıyabilirsiniz.

 

4. Başkaları sizin hakkınızda ne der diye endişelenmeyin:

Eğer olağanüstü bir hayat istiyorsanız zamanın bir kısmını sevilmek için ayırmalısınız. Başkalarının ne düşündüğünü önemseyen insanlar her zaman başkalarının kalıpları ile sınırlı kalırlar. Genç milyonerler başkalarından oldukça az fikir alır ve kendi inandıkları şey için çalışıp çabalarlar.

Büyük başarıları takip edecekseniz birilerinin size destek vermesini beklemeyin, çünkü siz cesaret, güç ve vizyonu temsil ediyorsunuz ve bu yetenekler o insanlarda yok. Olağanüstü yenilikçi Steve Jobs her zaman şöyle söyler: “Zamanınız başkalarının hayatlarını yaşayamayacak kadar kısıtlıdır.”

Genç milyonerler kendi vizyonlarına güvenirer, herkes onlara şüpheci gözle baksa bile onların sarsılmaz bir özgüvenleri var. Korkusuz olup her şeye meydan okumanızı söylüyorum. Çoğunuzun risk almama nedeni, kıyıda köşede yaşamak ve zarfı başkaları ne der korkusuna itmek. Eğer hakikaten hak ettiğiniz hayatı yaşamak istiyorsanız en önemlisi herkes tarafından sevilme ihtiyacınızı bir kenara bırakmalısınız.

Mutlaka okuyun: Steve Jobs’un dediği gibi: “Tutkusu Olan İnsanlar Dünyayı Değiştirebilir”

 

5. Önce üretici, sonra tüketici olun:

Miyonerlerin çoğu önce üretici, sonra tüketici olmanın önemini vurgularlar. Yani, Tv ürünleri almak yerine Tv üreticisi olun. Bir sınıfta öğrenci olmak yerine sınıfta ders veren olun. Borç almak yerine borç verin. İş aramak yerine işveren olun. Tüketimden kurtulun, taraf değiştirin ve yapıcı olarak dünyayı yeniden yönlendirin. Zengin olarak tüketebilmeniz için önce zenginliği üretmeniz gerekiyor. Ne yazık ki çoğu insan hep tüketir ve hiç üretim yapmaz. Bu yüzden üreticiler zengin, tüketiciler de fakirdir.

Bu yazıyı ciddiye almanızı ve yapabileceğiniz ne varsa yapmanızı öneriyorum. Çoğu insan hayatlarının ilk yarısını daha çok genç olduğunu düşünerek harcar ve kalan diğer yarısında da artık çalışmak için yaşlı olduğunu söyler. Zaman akıp gidiyor ve yarın şampiyon olmak için vakit yok! Ekonomik anlamda refah sahibi olmak ve yüzde yüz sorumluluk almak isteyenler için şu an en mükemmel zaman. Kendinize saygı duyun ve dünya çapında bir ilerleme göstermeye bir yerlerden başlayın.

 

İlginizi çekebilir

Asi Milyarderlerden 7 Hayat Dersi
Dünyanın En Başarılı Girişimcilerinin 10 Sabah Ritüeli

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir