Girişimci Olmak İçin 8 Neden

Kendi işinizi kurmak istemenize rağmen düzenli maaşı bırakmak zor mu geliyor?

Bu korkuya odaklanmak yerine keyif aldığınız kendi işinizi yaptığınızda hayatınızın nasıl değişeceğini bir düşünün.

Hayatta ne yapmak isterseniz isteyin, artılar ve eksiler hep olacaktır. Ancak düzenli maaşı kaybetme korkusuna kapıldığınız sürece hayallerinizi gerçekleştirmekten uzaklaşırsınız.

Şimdi size girişimci olmak için 8 neden sunacağız:

 

1. Seçme özgürlüğünüz vardır.

ne-is-yapabilirim

Sıfırdan iş kurduğunuzda her şeyi siz seçersiniz. Her gün ne yapmak istediğiniz konusunda son derece serbestsinizdir. Sizi heyecanlandıran ve sizi motive eden şeyler yapın.

 

2. Standartları siz belirlersiniz.

iyi-patron-olmak

Kendi şirketinizi kurduğunuzda standartları siz belirlersiniz. İstediğiniz gibi giyinebilir, saçınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Kendi iç sesinizi takip edin ve kendinizi ortaya koyun. Başka birilerinin dediğini teyit etmek gibi bir zaruriyet yok artık hayatınızda.

 

3. Programınızı özgürce oluşturursunuz.

Hayalinizdeki İşi Yapın

Zamanınızı tamamen kendiniz belirlersiniz. İstediğiniz zaman tatile çıkabilir; spora, ailenize, arkadaşlarınıza dilediğiniz gibi vakit ayırabilirsiniz. Zira izin almanız gereken kimse yoktur artık.

 

4. Daha iyi şeyler yapabilmek için imkanınız olur.

super-kahraman-girisimcilik

En iyi yaptığınız şeyi yapın. Tecrübelerinizi dünyaya daha iyi şeyler sunabilmek için harcayın. İçinizdeki potansiyeli ortaya çıkarın.

Mutlaka okuyun: En Ucuzu Değil, En İyisi Olun!

 

5. Daha çok para kazanırsınız.

cocuga-zengin-olmayi-ogretmek

Sabah 9 – akşam 5 mesaili işinizden daha çok para kazanırsınız. Yapmaktan nefret ettiğiniz, fazla mesainizin ödenmediği bir işiniz yoktur. Ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanırsınız. İşinizi yeterince büyüdüğünde, maaşlı işinizden 1 yılda kazandığınız parayı 1 ayda kazanabilirsiniz.

Mutlaka okuyun: İşinizden Daha Çok Para Kazanmanın Yolları

 

6. Kendi markanızı yaratırsınız.

marka-yaratmak

Girişimci olduğunuzda tam olarak sizi yansıtan bir marka yaratırsınız. Kendinizi istediğiniz gibi yansıtabilir, kendinizi tüm dünyaya ifade edebilirsiniz.

Mutlaka okuyun: Harika Bir Marka Yaratmak İçin 8 İpucu

 

7. Çevrenizdeki insanları siz seçersiniz.

kendi-isinin-patronu-olmak

Kimlerle çalışacağınızı siz belirlersiniz. Müşterileri, tedarikçileri, ortakları siz seçersiniz. Sizin felsefenize sahip, aynı vizyonu paylaştığınız kişilerle çalışma imtiyazına sahip olursunuz bu şekilde. Bu da yaratıcılığınızı ve ortaya koyduğunuz ürün veya hizmetin kalitesini çok daha artırır.

 

8. İnsanlara ilham verirsiniz.

yeni-ise-girismek

Sevdiğiniz işi yapınca, yani hayallerinizin peşinden gidince diğer insanlara da ilham verirsiniz. Yani sizin mutluluğunuz insanların da kendi hayallerini gerçekleştirmeleri için onlara cesaret verir. Farkında olmasanız bile dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek adına görevinizi yapmış olursunuz bir bakıma.

 

İlginizi çekebilir

Girişimci Olmak İçin 120 Sebep
Başarılı bir girişimci olmak için bu 50 şeyi düzenli olarak yapın!
Durmuş BAYRAM

Yazar : Durmuş BAYRAM

Bilkent Üniversitesi "İletişim ve Tasarım" bölümünden mezun olduktan sonra DW Türkçe gibi birçok saygın kurumda online gazetecilik ve video üreticiliği yaptı. Sizler için iş fikirleri ve para kazanma yollarıyla ilgili araştırmalar yapıp rehber niteliğinde içerikler hazırlıyor.

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir