Güzellik ve Kuaför Salonu Açmak

Son yıllarda güzellik ve kuaför salonu işletmeciliği hızla gelişmektedir. Türkiye’de  yapılan son değerlendirmelere göre güzellik ve kuaför salonları endüstrisi yılda 1,5 milyar doların üzerinde kazanç elde etmektedir. Bu rakamlara en az 7 milyon dolarlık profesyonel güzellik ürünlerinin satışları dahil değildir. Geleneksel berber dükkanları ve kuaför salonları orta dereceli büyürken en son teknolojiye sahip güzellik salonları  son yıllarda önemli gelirler etmektedirler. “Karlı bir iş kurmak istiyorum” diyenlerdenseniz güzellik ve kuaför salonunun birleşimi bir iş modelini deneyebilirsiniz.

 

Güzellik ve kuaför salonu nasıl açılır?

Basit bir kuaför salonu açarken az bir sermayeyle işe başlayabilirsiniz. Tam hizmet veren bir güzellik ve kuaför salonu açmak içinse daha fazla sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Bu işe girerken gerçekleştirilmesi gereken ilk adım sunulacak olan hizmet ve ürünlerin boyutlarını tanımlamaktır. İşte müşterilere sunulan en yaygın hizmetler ve ürünler:

 

Kuaför salonu hizmetleri

Saç kesimleri, şekillendirme ve saç/sakal kırkma

Saç boyama ve röfle

Saç ve kafa derisi tedavileri

Saç yıkama ve saç bakımı

Saç düzleştirme ve perma

Saçlara maşa yapma, canlandırma ve dalgalandırma

 

El ve ayak bakım hizmetleri

Manikür

Pedikür

Tırnak boyama

Tırnak bakımı ve şekillendirme

El bakımı

 

Güzellik Salonu Hizmetleri

Vücut peelingi

Vücut bakımı ve bitkisel bakımlar

Masaj ve aromaterapi

Sıcak taş terapisi

Akupunktur ve refleksoloji

Yaşlanmayı geciktirme (anti-aging )

Cilt bakımı

Makyaj ve kalıcı makyaj

Cilt temizliği ve bakımı

Vücut parafini

Parlatma ve bronzlaştırma

Dövme

Piercing


Kuaför salonu ürünleri

Şampuanlar

Şekillendiriciler

Ekstra saç bakımı

Ön şekillendirme ürünleri

Saç şekillendirme ürünleri

Saç cilaları

Taraklar ve saç aletleri

 

Cilt bakımı, Tırnak ve Güzellik Ürünleri

Yüz bakımı ürünleri

Vücut bakımı ürünleri

Makyaj ürünleri

Makyaj takımları

Tırnak boyası ürünleri

Tırnak cilası ürünleri

Tırnak aletleri

Parfümler

Gece ve banyo ürünleri

 

Güzellik ve kuaför salonunun yeri

Güzellik ve kuaför salonlarının birçoğu için lokasyon seçimi en önemli göz boyama unsurlarından biridir. Tabi ki sonuçta başarının anahtarı sağladığınız mükemmel hizmetler ve yüksek müşteri tatminidir. ncak yeri seçimi dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan biridir. İşletmenizi iyi bir yerde açarsanız yeni müşterilerinizin gözünde iyi bir yere gelirsiniz. Kuaför ve güzellik salonu için en az 100-200 metrekarelik bir alana ihtiyaç vardır. Park alanlarının olduğu, yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bir yer bulmaya özen gösterin. Başlangıçta ufak bir yer bulmanız daha az kira vererek tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Kiralama bedelleri bölgeden bölgeye farklı göstereceğini unutmayn.

 

Bina İyileştirmeleri, Demirbaşları ve Tasarımı

Bulduğunuz yerin ne zaman inşa edildiğine ve daha önce nasıl kullanıldığına bağlı olarak yan gereksinimlerin ve binanın iyileştirilmesi için para harcamanız gerekebilir. Saç yıkama ve saç bakımı hizmetleri sunmak için tesisat döşemeniz gerekebilir. Bina iyileştirme masraflarının yanında içerinin düzenlenmesi ve tasarımı, yer döşemeleri, boya işlemleri, pencere tamirleri, iç ve dış tabelalar ve genel dekorasyonlar içinde harcama yapmanız gerekecektir.

 

Gerekli Ekipmanlar

Almanız gereken ekipmanlar hangi hizmetleri sunacağınıza bağlı olarak değişir.

 

İdari Ekipmanlar

Güzellik salonu ve spa için alınması gereken belli ekipmanların yanında bazı idari ekipmanları da almanız gerekir. Yazar kasa ve bilgisayar, telefonlar, temel ofis gereçleri, masalar ve mobilyalara da ihtiyacınız olacaktır.

 

Maliyeti

Bir güzellik salonu ve kuaför işletmesi açarken gerekli olan sermaye ne tür hizmetler sunacağınıza, gerekli olan ekipmanlara, temel demirbaşlara,  gerekli idari teçhizatlara, sunacağınız ürünlerin başlangıç envanterlerine, kiralama depozitolarına ve yan gereksinimlere göre değişecektir. Detaylı ve sağlıklı maliyet hesaplaması için uzmanlarımızdan yardım isteyebilirsiniz. Bunun için açmak istediğiniz salonla ilgili yazımıza yorum bırakmanız yeterli olacaktır. Herkese bol kazançlar!

Yorum

Bir Yorum da Sen Bırak
 1. merhabalar,
  kirası 1.500-2.000 arasında bir kuaför salonu açmak istiyorum.
  ben ortak olacağım bir kuaför ile.
  3 yada 4 masalı,
  2 elemanlı,(kuaför ve ben hariç)
  bir yer olacak sanırım.

  başlangıç maliyeti sizce ne olur?

  saygılar,

  esra

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir