Halkbank’tan Kobi ve Girişimcilere Büyük Destek

Son dönemlerde girişimcilik ve KOBİ kelimelerini çok fazla duyar olduk bir çoğumuzun tam olarak bilmediği bir çoğumuzun ise gayet iyi bildiği iki kelime. Bir ülkenin ekonomi, teknoloji sanayi ve diğer alanlarda gelişim sağlaması refah seviyesinin artması dışa bağımlılığın azalması için girişimci ve KOBİ’lerin mutlaka ama mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Şu an ülke olarak birçok alanda dış ülkelere bağımlı durumdayız. Örneğin ülkemizde bir ürünün hammaddesi çıkartılabiliyor ama bunu işleme konusunda yetersiz kalıyoruz işte bu durumları ortadan kaldırabilmemiz girişimci ve KOBİ’leri desteklemekten geçiyor.

Ülkemizin geleceğini düşünen ve bir değil beş adım sonrasını görebilen kurumlar ise hemen harekete geçiyor ve hayata geçirdiği projeler ile ülkemizin geleceğine katkı sağlamayı başarıyorlar.

Halkbank geçtiğimiz aylarda hayata geçirdiği kobi gelişim sitesi ile hem girişimcilere hem de KOBİ’lere ciddi anlamda destek sonuyor. Örneğin girişimci olmak istiyorsunuz ama aklınızda herhangi bir iş fikri yok Halkbank KOBİ gelişim sitesinde “Girişimcilik” sekmesine tıkladığınızda karşınıza size her anlamda yardımcı olabilecek içerikler çıkıyor. Yeni iş fikirleri de bunlardan sadece biri.

Diğer yandan hali hazırda bir iş fikriniz var ve bunu nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsunuz veya daha fazla bu işten nasıl kar sağlarım düşüncesini taşıyorsanız Halkbank KOBİ gelişim sitesi size aradığınız sorunların cevaplarını verecektir. İş kurmak kolay bir süreç değil öncesinde uzmanlara danışmak ve bir yönlendirme almak şart. Halkbank girişimci ve KOBİ’lerden hiçbir ücret talep etmeden bu hizmeti sunuyor.

Halkbank KOBİ gelişim sitesi yeni iş kuracaklar için ilk adımı anlatıyor. Yeni iş fikri bulma konusunda hangi adımları izlemelisiniz neler yapmalısınız nasıl düşünmelisiniz sorularına cevap veriyor. Ayrca site içerisinde girişimci ve KOBİ’lerin yararlanabileceği satış ve pazarlama, liderlik, dış ticaret, ekonomi-finans kategorileri de bulunuyor.

Site içerisindeki teşvik ve mevzuat bölümünde ise yatırım teşvik kredileri, teşvik ve hibe, eximbank kredileri ve KOSGEB kredileri hakkında bilmeniz gerekenler yer alıyor.

Halkbank KOBİ gelişim sitesinde ücretsiz üye olabilir ve kendinizi ve işinizi geliştirebilirsiniz.:

www.halkbankkobigelisim.com.tr

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir