Hava kirliliği için ilginç protesto

Xiao Zhu, sürdürülebilir işletme ve daha temiz havayı teşvik etmek için fabrikalardan dışarı yayılan zehirli dumanın üstüne ağlayan bebek görselleri yansıtıyor.

İster kullanımında yasal mevzuat eksikliği olsun ister doğası gereği kısa ömürlü olsun, protesto aracı olarak projeksiyon kullanımının popülaritesi her geçen gün artıyor. Yeni “konuşma özgürlüğünü kısıtlayan kanunları” protesto etmek için İspanya’da gerçekleştirilen dünyanın ilk hologram yürüyüşünden daha önce bahsetmiştik. Bugün sizlere farklı bir hologram kullanımından bahsedeceğiz. Çinli şirket Xiao Zhu ticari kirlenmeyi protesto etmek için fabrika dumanından çıkan zehirli dumanın üstüne acı çeken çocuk görselleri yansıtıyor.

Çin’de her yıl hava kirliliğinin neden olduğu çeşitli hastalıklar yüzünden 500,000’den fazla insan ölüyor. Hava filtreleri satan Xiao Zhu isimli şirket ” Breathe Again” isimli reklam kampanyası ile bu tehlikenin altını çiziyor. Kurgu dikkat çekici( ağlayan ve öksüren ) çocuk görsellerinden oluşuyor ve bu görseller, “Havayı temizleyin, geleceğin yeniden nefes almasına izin verin” mesajıyla birlikte zehirli dumanın üstüne yansıtılıyor. Çevreye en çok zarar verenleri doğrudan hedefleyen şirket, sürdürülebilir işletmeleri ve temiz havayı teşvik etmek için mesajı etkili bir biçimde iletiyor.

Aşağıdaki videoyu izleyerek kampanya hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz:

Avatar

Yazar : iş kurmak

Bir yanıt yazın

Avatar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir